فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب شخصیت‌ها...مارتین لوتر

کتاب شخصیت‌ها...مارتین لوتر
پدر جنبش اصلاح دینی

نسخه الکترونیک کتاب شخصیت‌ها...مارتین لوتر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب شخصیت‌ها...مارتین لوتر

بادهای تغییر در قرن شانزدهم در سرتاسر اروپا می‌وزید. قاره‌ای که کلیسای کاتولیک آن را متحد کرده بود خود را دستخوش آشوب می‌دید. اصلاح دینی پروتستان که پایی در قرون وسطی و پایی در رنسانس داشت، قرار بود کلیسا، دین و خود جهان را متحول کند. مارتین لوتر کشیشی آلمانی بود که آداب کلیسای کاتولیک را به شدت به چالش کشید. وقتی نود و پنج‌ مسئله خود را به درِ کلیسای «همۀ قدیسین» در ویتنبرگ آلمان میخ کرد، آتشی را برافروخت که موجب آغاز اصلاح دینی پروتستان، انشقاق کلیسا و دگرگونی تمدن غربی شد.

ادامه...
  • ناشر گروه انتشاراتی ققنوس
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 4.39 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۱۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب شخصیت‌ها...مارتین لوتر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید: 


فصل ۱: «نه می توانم و نه حاضرم حرف هایم را پس بگیرم»پرتره مارتین لوتر اثر لوکاس کراناخِ مِهین (۱۴۷۲ ـ ۱۵۵۳).

قدرت، حرص و آز و منازعات مذهبی مثل ابری تاریک بر اروپا سایه افکنده بود. اوایل قرن شانزدهم بود. افرادی به خاطر اعتقاداتشان به چوبه مرگ بسته و سوزانده می شدند، در حالی که گروهی دیگر در برج های اندوهبار مشغول عبادت بودند. برخی ادعا می کردند که از جانب خداوند به آن ها وحی می شود و از مواجهه با شیطان حرف می زدند.
در این احوال بود که تیر صاعقه و غرشِ رعد مردی را به خدمت مسیحیت درآورد. روزی گرم و دم کرده در ژوئیه ۱۵۰۵، وقتی مارتین لوتر، دانشجوی حقوق در راه دانشگاه ارفورت آلمان بود، طوفان غافلگیرش کرد. همچنان که باران بر سرش می ریخت و صاعقه در کنارش به زمین می کوبید، ترسان فریاد زد:
آنه مقدس، کمکم کن! قسم می خورم راهب شوم.۱
طوفان گذشت و لوتر به قول خود وفادار ماند. دانشگاه را رها کرد و وارد صومعه شد. بعدها همان کلیسایی را که به او آموزش و خانه داده و کشیشش کرده بود به چالش خواند. لوتر قرار بود صدای خود را علیه قدرتمندترین نظام حاکمِ مذهبی و سیاسی زمان، یعنی کلیسای کاتولیک، بلند کند.پاپ گرگوریوس هفتم (۱۰۲۰ـ۱۰۸۵) که از اصلاحات در کلیسای کاتولیک حمایت می کرد.

نظرات کاربران درباره کتاب شخصیت‌ها...مارتین لوتر

مارتین لوتر یهودی مارینوس بود که با ایجاد انشعاب تو دین مسیحیت فاتحه این دین رو خوند در اواخر عمرش یه کتاب نوشت که اعتراف کرد به اشتباهات خودش،اما تمام نسخه های اون توسط یهودی های افراطی خریداری شد و معدوم شدو فکر نمیکنم منجی جایی وده باشه اما خوندن این کتاب رو بهتون پبشنهاد میکنم
در 2 سال پیش توسط mav...090
سلام من اولین بار هست که ققنوسو شناختم و خوشحالم که میتونم کتاب بخونم زیرا کتاب تو بازار خیلی گرونه و تو ققنوس هم تخفیف داره هم رایگانه باتشکر
در 2 سال پیش توسط m.l...ani
منجی اروپا کسی که باید راجع به او خیلی دانست
در 2 سال پیش توسط سروش قاسمی
وقتی نود و پنج مساله خود را به در کلیسیای "همه قدیسین" در ویتنبرگ آلمان مطرح کرد، آتشی برافروخت که موجب آغاز اصلاحات دینی پروتستان، انشقاق کلیسا و دگرگونی تمدن غرب شد
در 1 سال پیش توسط P D