دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب پیشوایی فراتر از زمان

کتاب پیشوایی فراتر از زمان
در آمدی بر نظام فکزی و سیره عملی امام موسی صدر

نسخه الکترونیک کتاب پیشوایی فراتر از زمان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب پیشوایی فراتر از زمان

کتاب «پیشوایی فرا‌تر از زمان» تلاشی برای نظریه‌پردازی در آرا و اندیشۀ امام موسی صدر است. نویسنده این کتاب که سومین جلد از مجموعه کتاب‌های «اندیشه ربوده شده» است، تلاش کرده نظام کنش، واکنش و رفتار امام موسی صدر را در بستر‌ها و موقعیت‌هایی که وی در آن‌ها واقع شده بود، تجزیه و تحلیل کند. در فصل اول موضوعاتی چون ریشه‌های خانوادگی، وجوه شخصیتی، مبانی اندیشۀ دینی و منظومۀ اعتقادی امام موسی صدر بررسی شده است. ویژگی‌های فرهنگی مردم خاورمیانه، وضعیت جامعۀ شیعی لبنان، تعامل با مخالف، فعالیت‌های منطقه‌ای و روش‌های ورود دین در عرصۀ زندگی اجتماعی و سیاسی از جمله محورهای فصل دوم کتاب است. دکتر محمود سریع القلم در بخش پایانی بر اساس ۴ محور فکر و اندیشه، دین در عرصۀ اجتماعی، تحول در جامعۀ شیعی لبنان و شخصیت اخلاقی متمایز، نتیجه‌گیری کرده است. در مقدمه این کتاب آمده است: «ذات خلقت در جهت نیکی‌ها و خوبی‌هاست. امام موسی صدر هم در همین جهت گام بر‌داشته و محوری‌ترین خصلت او نیکی و خدمت است. او فلسفه و تاریخ خوانده و با لحاظ فلسفۀ حاکم بر خلقت و کارهای نشده، عمل و تغییر را آغاز کرده است. او وظایف خود را انجام ‌داده و هیچ‌گاه نگران خطر‌ها و بدگویی‌ها نبوده است. درعین‌حال، با لطافتی که در شخصیت و عرفانی که در قلبش نهفته است و لبخندی که همیشه بر چهره دارد، حزنی عمیق که خاص عارفان و مقربان است، در چشمانش محسوس است. سکوت او همواره در کنار تحرکات خستگی‌ناپذیرش تعریف می‌شود. در یک نگاه، او سیاست‌مداری اخلاق‌محور، سخنرانی بسیج‌کننده، عارفی با نگاه راهبردی و عملیاتی و در‌‌‌نهایت، انسانی موقن است که هم دقت دارد، هم ابهام؛ هم جذب می‌کند، هم دفع. انسان‌های معمولی همواره شیفتۀ او می‌شوند؛ آنان‌که تاریخ خوانده‌اند شیفته‌تر. برخی نیز متحیر جنبه‌های متنوع و برجستۀ او هستند. بسیاری حق دارند؛ زیرا درک امام موسی صدر کار سهلی نیست. امام موسی صدر آداب فکر‌کردن را می‌داند و در تفکیک ابعاد حقوقی، اجتماعی، اخلاقی، عقیدتی و سیاسیِ پدیده‌ها و وقایع، تبحری منحصر‌به‌فرد دارد و افزون بر این، توانایی سنتزآفرینی و منظومه‌سازی از پدیده‌ها را نیز در ذهن خود پرورش داده است.»

ادامه...

مشخصات کتاب پیشوایی فراتر از زمان

بخشی از کتاب پیشوایی فراتر از زمان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پیشوایی فراتر از زمان

در مدح این کتاب همین بس که دکتر سریع القلم بسیار ابراز خرسندی میکند که در دهه پنجم عمرش با شخصیت والایی چون امام موسی صدر آشنا میگردد.
در ۶ سال پیش توسط مرتضی کاظمی طاسکوه ( | )
بسیار کتاب زیبایی است، عالی بود
در ۲ سال پیش توسط but...okh ( | )
تحلیلی متین و کاربردی از زندگی و اندیشه های امام موسی صدر و نگاه از منظری که کمتر دیده شده.
در ۱ ماه پیش توسط محمدنقی یارمحمدی ( | )