فیدیبو نماینده قانونی نشر چشمه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب پرندگان می‌روند در پرو بمیرند

نسخه الکترونیک کتاب پرندگان می‌روند در پرو بمیرند به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب پرندگان می‌روند در پرو بمیرند


رفت بیرون توی ایوان تا دوباره بر تنهایی‌‌اش مسلط شود؛ تل‌‌ماسه‌‌ها، اقیانوس، هزاران پرنده‌‌ی مرده لابه‌‌لای شن‌‌ها، کرجی، زنگارِ یک تور ماهی‌‌گیری و گاه چند نشانه‌‌ی تازه: اسکلتِ نهنگِ به گِل نشسته، ردّ پاها، ردیفِ قایق‌‌های ماهی‌‌گیری در دوردست، آن‌جا که سفیدی جزیره‌‌های گوانو۱ با آسمان گلاویز می‌‌شد. کافه وسطِ تپه‌‌های شنی روی چند تیرک چوبی قد علم کرده بود؛ جاده از صد متری‌‌اش رد می‌‌شد: صداش نمی‌‌رسید. پلکانی متحرک می‌‌آمد پایین سمتِ ساحل؛ از وقتی دو دزد از زندان لیما۲ فرار کرده و توی خواب با ضربه‌‌های بطری از پا درش آورده بودند و صبح لاشه‌‌ی لایعقل‌‌شان را گوشه‌‌ی بار پیدا کرده بود، هر شب پل را بالا می‌‌کشید. آرنجش را تکیه داد به نرده‌‌ها و همان‌‌طور که داشت پرنده‌‌های افتاده روی شن را نگاه می‌‌کرد، سیگار اولش را کشید. چندتاشان هنوز بال‌‌بال می‌‌زدند. هرگز کسی نتوانسته بود برایش توضیح دهد چرا جزیره‌‌های وسط دریا را ول می‌‌کنند که بیایند توی این ساحل تا در ده کیلوتری شمال لیما جان بدهند: هیچ‌‌وقت نشده بود بروند سمتِ شمال یا جنوبِ این‌‌جا، صاف می‌‌آمدند روی این باریکه‌‌ساحلِ شنی که طولش دقیق سه کیلومتر می‌‌شد. شاید مکان مقدس‌‌شان بود، مثل بنارسِ۳ هند که مؤمنان می‌‌روند آن‌‌جا تا جان‌‌شان را هدیه کنند: می‌‌آمدند تا لاشه‌‌شان را بیندازند این‌‌جا، قبل از آن‌که جان از تن‌‌شان بیرون رود. شاید هم قضیه ساده‌‌تر از این‌‌ها بود؛ پرندگان راستِ سینه‌‌شان را می‌‌گرفتند و از جزیره‌‌های گوانو که پُر بود از صخره‌‌های سرد و عور پرواز می‌‌کردند تا وقتی خون‌‌شان شروع می‌‌کند به ماسیدن و ته‌‌مانده جانی می‌‌ماند برای پشت‌سر گذاشتنِ دریا، برسند به ماسه‌‌های گرم‌ونرم.


  • ناشر: نشر چشمه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.56 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۱۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب پرندگان می‌روند در پرو بمیرند در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب پرندگان می‌روند در پرو بمیرند

با وجود ترجمه درخشان زنده‌یاد ابوالحسن نجفی از این اثر، انتشار ترجمه جدید جسارتی است که اگر حرف تازه‌ای نداشته باشد وقت خواننده را هدر داده است.
در 2 ماه پیش توسط
khoob nabood.
در 2 سال پیش توسط