دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم؟ فیدی‌پلاس

کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم؟

نسخه الکترونیک کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

معرفی کامل کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم؟ را رایگان بشنوید

نقد و بررسی کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم؟

عاشق شدن و دوست داشتن یکدیگر با اینکه به فردی اعتیاد پیدا کنیم و به اصطلاح عطش دلبستگی پیدا کنیم کاملا متفاوت است. گاهی شما متوجه این موضوع هستید که عقلتان به شما می‌گوید که این رابطه برای شما مخرب است اما نمی‌توانید از آن خارج شوید چون به آن اعتیاد دارید. در واقع شما به این فرد معتاد شده‌اید و توان جدایی از او را ندارید اما از طرفی میدانید که به صورت جدی در حال آسیب دیدن هستید. این کتاب به شما کمک می‌کند تا نشانه‌های یک رابطه بد را بشناسید.

درباره کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم ؟

کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم نوشته‌ی هووارد هال پرن در دسته کتاب‌های روانشناسی با موضوع متارکه و خود مختاری است. این کتاب برای افرادی نوشته شده که در دوراهی زندگی و طلاق مانده‌اند. این اراده در زندگی و در روابط زناشویی خود میدانند که درست ترین راه دست کشیدن از رابطه است اما این کار نمی‌کنند. نویسنده این کتاب را برای افرادی نوشته که در روابط ناخوشایندی به سر می‌برند اما دلبستگی زیاد مانع خروج و ترک کردن این رابطه برای آن‌هاست. در واقع روابطی که به مرز نا امیدی و ویرانی رفته است اما فرد نمی‌تواند از آن بیرون بیاید. این مورد می‌تواند درباره زوج‌ها، درباره‌ی روابط همکاران، بستگان، دوستان و ... صدق کند اما تمرکز اصلی کتاب بر روابط زوج‌ها به شکل ویژه است. 

نویسنده در این کتاب بیان می‌کند که ماندن در یک رابطه بد و سمی روی سلامت فرد تاثیر می‌گذارد. می‌تواند عزت‌نفس فرد را خدشه‌دار کند و مثل سیگار به مرور به ریه‌ها آسیب بزند. در واقع روابط بد باعث تنش‌ها و تغییرات شیمیایی در فرد و در نهایت استرس می‌شود. نویسنده در ادامه بیان می‌کند که حتی اگر این رابطه سمی تهدیدی برای سلامتی شما نداشت اما باقی ماندن بیش از حد در رابطه‌ای که شما را آزار می‌دهد خشم و ناراحتی، نا امیدی و احساس پوچی در شما ایجاد می‌کند. در بخش پایانی نیز موضوع ترک اعتیاد مطرح می‌شود. بیرون آمدن از یک ازدواج اعتیادی اولین عنوان مطرح شده در این بخش است. در این بخش راهکارها و توصیه‌های لازم برای روبه رو شدن با انواع روابط ارائه می‌شود. سه اقدام کلی که به شما کمک می‌کند تا رابطه‌ای را که دوست ندارید ترک کنید در ادامه نیز توضیح داده می‌شود. نویسنده از امکان و قدرتی به نام نوشتن می‌گوید. قدرتی که به شما بسیار کمک خواهد کرد. شما خودتان را بهتر از هرکس دیگری می‌شناسید و به‌خوبی میدانید که وقتی به رابطه خود پایان دهید چه احساساتی بر شما حاکم خواهد بود. به همین دلیل یادداشت نویسی جزو کارهایی است که در این مرحله از زندگی به شما کمک خواهد کرد.

ترجمه‌ی کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم

انتشاراتقطره کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم  را با ترجمه‌ی مهدی قراچه داغی عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است. ترجمه‌ی کتاب چنان‌که از ژانر آن توقع می‌رود بسیار روان و قابل فهم  است و مترجم توانسته است در ترجمه به خوبی منظور و توضیحات نویسنده را بیان کند.

مروری بر فصل‌های کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم

وقتی عشق موثر نیست

مقدمه

1. زندانی عشق

بخش اول. عطش دلبستگی پایه و اساس اعتیاد

2. مخمصه عشق

3.  بازگشت یک خاطره

4. بدون تو نمی‌توانم زندگی کنم

5. تو آیینه من هستی

6. تو پوشش ایمنی من هستی

7.  فراز و نشیب‌ها

بخش دوم. عملکرد اعتیاد

8.  هدف محبت من

9. پندار باطل اعتیاد

10. هنر معتاد باقی ماندن

11. عطش دلبستگی: خوب یا بد؟

12. اما آیا باید به این رابطه پایان بدهم؟

بخش سوم. ترک اعتیاد

13. بیرون آمدن از یک ازدواج اعتیادی

14. فاصله گرفتن از کسی که در ازدواج با دیگری است

15. روش‌های رهایی از اعتیاد: استفاده از نوشتن

16. روش‌های رهایی از اعتیاد: شبکه حمایتگر

17. روش‌های رهایی از اعتیاد: سایر روش‌های مفید

18. استفاده از روان‌درمانی برای رهایی از اعتیاد

19. کلمات قصار برای شکستن یک اعتیاد

20. آیا بعد از اعتیاد هم زندگی در کار است؟

چرا باید کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم را خواند

کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم کتابی روانشناسی، با ترجمه‌ی روان به فارسی است که می‌تواند شما را در احساسات و عواطف خود غرق کند و به شما یادآوری کند که لزوما نباید به خاطر دلبستگی و وابستگی به افراد مجبور به تحمل آن‌ها باشید. اگر قصد دارید در زندگی و روابط خود تحول و تغییری شگرف ایجاد کنید این کتاب انتخابی مناسب و ایدئال برای شما خواهد بود.

کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم  در دسته‌ی کتاب‌های روانشناسی قرار دارد.

کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم  مناسب برای گروه سنی بزرگسال است.

تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 264 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 13 روز بخوانید.

کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم  جزو کتاب‌های حجیم و بلند با موضوع ارتباط بین افراد است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی جنبه‌های روانشناسی  رابطه زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

در بخشی از کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم می‌خوانیم

می‌توانیم به طرق گوناگون به این پاشیدن ازدواج نگاه کنیم. می‌توانیم بگوییم افزایش اختلاف‌نظر و سلیقه دو نفره داشتن علایق و نیازهای متفاوت سبب از هم پاشیدن این ازدواج شد. می‌توان گفت که دان با بحران میان‌سالی در اواسط دوران سی سالگی روبه رو شده بود: پس از موفقیت در کار و حرفه، پس از تشکیل خانواده، احساسی از بی‌قراری بر او چيره شده بود. برایش این سؤال مطرح‌شده بود که زندگی‌اش به چه سمت و سویی می‌رفت و حالا او چه خواسته‌هایی داشت. می‌توانیم بگوییم لوییز بیش از اندازه در کار مادری کردن فرورفته بود و نمی‌توانست در نقش یک همسر مطلوب ظاهر شود. و می‌توانیم بگوییم اگر همه این‌ها مصداق داشته باشد، چرا این زن و شوهر نباید از هم جدا بشوند؟ اگر آن‌ها در حال حاضر در شرایط متفاوتی به سر می‌برند، اگر نیازها و علایق متفاوتی دارند چرا باید در کنار هم باقی بمانند؟ به‌خصوص اگر از زاویه دید دان به موضوع نگاه کنیم، چرا باید او بخواهد با زنی همچنان زندگی کند که با او کم‌ترین وجه مشترکی ندارد، زنی که دیگر او را به هیجان نمی‌آورد، زنی که دیگر دوستش ندارد و از او متنفر است؟ شاید در این رابطه چیز ارزشمند دیگری وجود نداشته باشد که سبب ادامه‌دار شدن آن شود. اما می‌تواند این‌گونه هم نباشد. نخست آن‌که حفظ یک خانواده ارزش‌های مسلم خود را دارد، به خصوص وقتی بچه‌ها کم‌سال هستند. اما این به‌تنهایی برای باقی ماندن دان در زندگی زناشویی‌اش کافی نیست. ما زوج‌های مختلفی را سراغ داریم که به خاطر فرزندانشان در کنار هم باقی ماندند و این را هم دیدیم که نفرت پدر و مادر از یکدیگر چه تأثیر بدی بر بچه‌ها گذاشت. علاقه دان به فرزندانش در حدی بود که ممکن بود او بخواهد در کنار آن‌ها باقی بماند.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم اثر  هووارد هال پرن بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی روانشناسی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم؟

 • ناشر نشر قطره
 • تاریخ نشر ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 1.36 مگابایت
 • تعداد صفحات ۲۶۴ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب چگونه از عطش دلبستگی رهایی یابیم؟

۱/۵سال پیش تو بدترین شرایط خوندمش، خیلی کمکم‌ کرد..اون چیزی که به من کمک کرده، الزما برا همه جواب نمیده..صرفا تجربه مو گفتم..امیدوارم کمک کننده باشه براتون
در ۲ سال پیش توسط Elsanto ( | )
بسیار عالی و مفید
در ۵ سال پیش توسط akm...351 ( | )
ارزش خوندن داره..
در ۳ سال پیش توسط طلیعه فيروزي ( | )
بسیار کتاب قابل تامل و خوبیه . به نظرم خیلی کمک کنندخ است
در ۵ سال پیش توسط نسترن مختاری ( | )
واقعا کتاب خوبی هست پیشنهاد میکنم حتما بخونید
در ۵ سال پیش توسط fat...yas ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • بعدی ›
 • آخرین ››