فیدیبو نماینده قانونی ترفند و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب سروده‌های تلخ و شيرين
گزينه‌ای از طنزهای منظوم فارسی

نسخه الکترونیک کتاب سروده‌های تلخ و شيرين به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب سروده‌های تلخ و شيرين

ایرانیان مردمی شاعر پیشه، شعر دوست، شوخ طبع و بذله گویند. شعر، بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست. درنگی کوتاه بر گفت و شنودهای آنان (در کوچه و بازار یا رسانه‌های همگانی مانند رادیو و تلویزیون) این گفته را پذیرفتنی‌تر می‌کند. آنان گاه با بهره جستن از گوهر شعر، هم سخنشان را با چاشنی ذوق و هنر همراه می‌سازند و هم با همگنانِ خویش، ارتباط کلامی مؤثرتری ایجاد می‌کنند؛ بنابراین شعر برای آنان، زیباترین و رساترین شیوه‌ی گفتار و کارآمدترین ابزار ارتباط است. این زبان آهنگین و هنری (شعر) تنها با بهره جستن از چند واژه‌ی محدود، می‌تواند پیام یا پیام‌هایی را به نیکوترین وجه به ذهن مخاطبان خود بیفکند یا شور و احساسی در آنان برانگیزاند.
آنان که در جاده‌ها سفر می‌کنند، خوب می‌دانند که رانندگان برخی خودروها با بیت یا نکته‌ای شعرگونه که پشت خودروهای خود می‌نویسند، چگونه دنیای ذهنشان را به سرنشینان دیگر خودروها آشکار می‌کنند و یا چگونه از این راه اندیشه‌ی آنان را دست کم برای لحظه‌هایی چند به چالش می‌کشانند.
زبان فارسی که از تشبیه‌ها، مجازها، کنایه‌ها و استعاره‌های فراوان برخوردار است، هماره این فرصت را به پاره‌ای کاربرانِ خوش‌ذوق خود می‌دهد تا هیجاناتشان را در واکنش به رخدادهای گوناگون زندگی، در قالب شعر و موسیقی نشان دهند. این سخن را شعرهای بدیهی و ساده‌ای که از ذهن و زبان مردمان کوچه و بازار، در دورترین جای این مرز و بوم برتراویده است، به خوبی تأیید می‌کند.
آنان که با گلستان سعدی سروکار دارند، نیک می‌دانند که پیام‌های چند سطری حکایت‌های آن، گاه در قالب یکی دو بیت یا بیشتر در پایان همان حکایت‌ها، بازگو شده‌اند. این بیت‌ها، همان‌هایی هستند که به جهت شیرینی و لطف بیان، رفته رفته در ذهن جمعی ایرانیان جا خوش کرده‌اند و بیشتر کاربردی تمثیلی یافته‌اند.
این که از میان صدها دیوان شعر پارسی هزاران بیت کاربردِ ارسال مثلی یافته‌اند و مَثَل سایر گشته‌اند به جهت همین شیرینی زبان، اختصار بیان و میزان تأثیرگذاری آنهاست و این که ذوقمندانی چون «پژمان بختیاری، مهدی سهیلی، تیمسار جهانبانی، حسین مکّی، زین‌العابدین مؤتمن و افرادی از این دست، گلچین‌های رنگینی از شعر ناب پارسی را در قالب آثاری مستقل فراهم آورده‌اند، تنها بدان جهت است که پیام‌های بلند زندگی را از این راه (زبان شیرین و لطیف شعر) می‌توان، بسی دلپذیرتر، پرجاذبه‌تر و مؤثرتر، به ذهن مخاطبان انتقال داد.


  • ناشر: ترفند - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.59 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۷۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب سروده‌های تلخ و شيرين در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب سروده‌های تلخ و شيرين