از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
کتاب لایب نیتس

کتاب لایب نیتس

نسخه الکترونیک کتاب لایب نیتس به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب لایب نیتس

حافظ فیلسوف نیست، و چه بسا خود نیز نخواسته فیلسوف باشد؛ با این همه، خواهیم دید که چگونه عنصر اصلی مابعدالطبیعه لایب‌نیتس با این دو بیت جادویی حافظ همسنخ و هم‌معنی است، و خواهیم دید که لایب‌نیتس آن‌گاه که اصل تجلی را بنیان هستی هستندگان قرار می‌دهد، در واقع بر معنای شعر حافظ تأکید می‌کند. اما هایدگر از چیز دیگری سخن می‌گوید، و آن این‌که، فی‌المثل، هگل و شوپنهاور و نیچه را نمی‌توان شناخت مگر آن‌گاه که پیشاپیش لایب‌نیتس شناخته شود. پس فقط این را بگویم که لایب‌نیتس، نخستین فیلسوف آلمانی است. هر جا سخن از «امر نخستین» است، می‌باید گوش‌ها را تیز کرد. هم از این رو، فهم فلسفه لایب‌نیتس بر فهم اندیشه فیلسوفان آلمانی متأخر از او و چه بسا بر فهم سیر بعدی فلسفه‌ورزی در جهان آلمانی‌زبان مقدم است: ما قطعه‌ای از هایدگر و شعری از حافظ نقل کردیم، اما نه به مثابه حجت و دلیل، که صرفا به مثابه نشانه‌ای از این طرز تفکر؛ زیرا چنین می‌اندیشیم که فهم لایب‌نیتس، ما را در فهم سیر بعدی اندیشه فلسفی در آلمان یاری می‌رساند. لایب‌نیتس، سرسلسله سامان فکری و زیست فلسفی آلمانی است، لایب‌نیتس بر متفکران پس از خویش تأثیر نهاده است، لایب‌نیتس فیلسوفی جامع‌الاطراف است؛ لذا چنین می‌نماید که مطالعه و بررسی فلسفه او بی‌وجه نیست. کتاب حاضر می‌کوشد اندکی بر شناخت ما از این فیلسوف بزرگ بیفزاید.

ادامه...

مشخصات کتاب لایب نیتس

بخشی از کتاب لایب نیتس

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب لایب نیتس

ای کاش وقتی نمونه‌ی کتابی رو قرار می‌دید، چند صفحه‌ی تصادفی از وسط کتاب هم داخلش وجود داشته باشه. الان کل این نمونه فقط شامل جلد، فهرست یادداشت‌ها و تنها بخش کوچکی از مقدمه هست. دقیقاً باید چطوری قضاوت کنم که ارزش خرید داره یا نه؟
در ۳ ماه پیش توسط پویان ( | )