فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب استنفورد ۶۲ ... زیبایی شناسی و غایت شناسی کانت

کتاب استنفورد ۶۲ ... زیبایی شناسی و غایت شناسی کانت

نسخه الکترونیک کتاب استنفورد ۶۲ ... زیبایی شناسی و غایت شناسی کانت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۸۸۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب استنفورد ۶۲ ... زیبایی شناسی و غایت شناسی کانت

بسیاری از کسانی که در ایران به نحوی از انحا کار فلسفی می‌کنند و با فضای مجازی اینترنت نیز بیگانه نیستند نام دانشنامه فلسفه استنفورد را شنیده‌اند و چه‌بسا از این مجموعه کم‌نظیر بهره نیز برده باشند. این دانشنامه حاصل طرح نیکویی است که اجرای آن در سال ۱۹۹۵ در دانشگاه استنفورد آغاز شد و همچنان ادامه دارد. به لطف کمک‌هایی که گردانندگان این مجموعه از آن‌ها برخوردار شده‌اند، متن کامل تمامی مقالات این دانشنامه در اینترنت به‌رایگان و به آسان‌ترین شکل در دسترس خوانندگان علاقه‌مند قرار گرفته است. حکم زیبایی‌شناختی، طبق کاربرد کانت، حکمی است مبتنی بر احساس، و خصوصاً مبتنی بر احساس لذت یا الم. طبق دیدگاه رسمی کانت سه نوع حکم زیبایی‌شناختی وجود دارد: احکام ناظر به امر مطبوع، احکام ناظر به زیبایی (یا همان احکام ذوقی)، و احکام ناظر به امر والا. با وجود این، کانت اغلب اصطلاح «حکم زیبایی‌شناختی» را به معنای محدودتری به‌کار می‌برد که احکام ناظر به امر مطبوع از آن مستثنا می‌شوند، و دغدغه او در «نقد قوه حاکمه زیبایی‌شناختی» اولاً و اساسا احکام زیبایی‌شناختی به چنین معنای محدودتری است. چنین احکامی ممکن است «محض» باشند یا نباشند؛ در حالی که کانت غالباً بر احکامِ زیبایی‌شناختی محض متمرکز می‌شود، دلایلی وجود دارد که تصور کنیم بیشتر احکام راجع به هنر (در مقابل طبیعت) احکام زیبایی‌شناختی محض به حساب نمی‌آیند و، از همین رو، مهم است که دیدگاه‌های کانت را درباره چنین احکامی نیز بفهمیم.

ادامه...

بخشی از کتاب استنفورد ۶۲ ... زیبایی شناسی و غایت شناسی کانت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب استنفورد ۶۲ ... زیبایی شناسی و غایت شناسی کانت