دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب درختم دلشوره دارد فیدی‌پلاس

کتاب درختم دلشوره دارد

نسخه الکترونیک کتاب درختم دلشوره دارد به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب درختم دلشوره دارد

می‌نشینم و سرم را به دیوار تکیه می‌دهم. به شیدا نگاه می‌کنم. شب سومی است که می‌نشینم، سرم را به دیوار تکیه می‌دهم و نگاهش می‌کنم. کار دیگری ندارم، جز نگاه کردن و فکر کردن. شیدا روی تخت می‌خوابد؛ به من پتوی سبز نازکی شبیه پتوی سربازی داده‌اند که دولا می‌کنم و پهن می‌کنم رو زمین و پایین تختش دراز می‌کشم. تخت شیدا تنها وسیله این اتاق تنگ و لخت است. نه کمدی، نه قفسه‌ای، نه آینه یا عکسی به دیوار، نه پنجره‌ای به دنیای بیرون. شب‌ها وقتی پتو را کف زمین پهن می‌کنم، دیگر جایی برای تکان خوردن نمی‌ماند. جایی برای تکان خوردن احتیاج نداریم. نه شیدا میلی به حرکت دارد و نه من. درِ اتاق نرده‌ای است و هر کس از راهرو رد شود می‌تواند نگاهی بیندازد و ما را تماشا کند. حتما این کار را به خاطر امنیت ساکن یا ساکنان اتاق کرده‌اند اما وقت می‌برد تا آدم به اتاقی عادت کند که در ندارد تا ببندی و پشتش سنگر بگیری و برای چند ساعت هم که شده خودت و دنیایت را از بقیه جدا کنی. بالای در نرده‌ای مقوایی خاکستری چسبانده‌اند و روش با خط درشت سیاه نوشته‌اند: ایزوله. سه روز و سه شب است که من و شیدا ایزوله هستیم و من چهارچشمی او را می‌پایم. برای همین این‌جا هستم. پرستارها وقت ندارند که بیست و چهار ساعته، چهارچشمی مواظبش باشند. تمام تخت‌ها در تمام اتاق‌ها اشغال است و مراقبت از آن‌همه مریض لابد کاری وقت‌گیر و طاقت‌فرساست. تا سه روز پیش، هر روز ساعت ملاقات به دیدنش می‌آمدم. در آن دو هفته‌ای که تو بخش بستری شده بود، هر روز ساعت دو که می‌شد با دیبا جنگ و جدال داشتم که بلند شود برود دست و صورتش را بشوید و لباس گرم بپوشد تا زودتر برویم بیمارستان. می‌خواستم تمام آن دو ساعت ملاقات را کنارش باشم. خود شیدا هم هر روز آخر وقت ملاقات نگران می‌شد. «فردا می‌آیی؟»

ادامه...

مشخصات کتاب درختم دلشوره دارد

بخشی از کتاب درختم دلشوره دارد

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب درختم دلشوره دارد

اگه دنبال یه رمان و یه پایان شسته رفته اید نه به درد شما نمیخوره . این کتاب برشی از زندگی یه زنه که به بهترین شیوه و با قلمی بسیار زیبا افکارش و حسرتاشو بیان میکنه و تلنگری به ما که تا زنده هستیم باید محبت کنیم .من کتابو فوق العاده دوست دارم و با اینکه کتابو داشتم بازم خریدمش...حواسم به اوو مادر نبود .حواسم نبود یکبارهم که شده کلامی گرم به مادر بگویم ،بگویم قربان قلب بزرگت یا قربان صبوری ات یا قربان گلهای پیراهنت با قربان روح دریای ات نگفتم .دستم را به گردن هیچکدام نینداختم.هیچکدام را محکم تو بغلم نگه نداشتم...
در ۶ سال پیش توسط افسانه ش ( | )
راستش نتوانستم حتی یک ستاره بدهم. تا به حال احساس بد تلف شدن وقتم با کتابی را تا این حد نداشتم، هرچند تلاش نویسنده در توصیف لحظه ها و شرایط، کمی از حس بیهوده وقت تلف کردن با این محتوای بسیار ضعیف را کمتر می کرد اما نه انقدر که حتی به یک ستاره بیارزد
در ۶ سال پیش توسط ع کیا ( | )