فیدیبو نماینده قانونی انتشارات بازاریابی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب دل‌نکته‌های معلم بازاریابی

کتاب دل‌نکته‌های معلم بازاریابی

نسخه الکترونیک کتاب دل‌نکته‌های معلم بازاریابی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۹۹۴ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب دل‌نکته‌های معلم بازاریابی

بازاریابی عبارت است از کسب خشنودی مشتری به شیوه‌ای سودآور به طور مستمر بهتر از رقبا، با تکیه بر سه کلمه‌ی شناسایی، شناساندن و خشنودی. این آخرین و جامعترین تعریف از بازاریابی است که با آموخته‌هایم از اساتید و دانشگاه بازار ساخته‌ام. امروزه دیگر رضایت مشتریان، موفقیت در بازار را تضمین نمی‌کند چون تعداد شرکتها و سازمانهای یک صنعت خاص که می‌تواند رضایت مشتری را سبب شوند رو به فزونی است. اما تعداد اندکی از آنان می‌توانند مشتری را به درجه‌ی خشنودی برسانند. تعامل، مهمترین عامل زیرساختی موفقیت است که با نگرش دو سویه بین درون و بیرون سازمان، هدفهای بلندمدت و کوتاه‌مدت، نیمکره‌ی راست و چپ مغز، و همچنین ایده‌های افراطی و اقدام عملی دست‌یافتنی می‌شود. تعامل بین حوزه‌ی اندیشه و حوزه‌ی عمل و گسترش فضای اعتماد برای پیش‌بینی آینده با درس‌گیری از گذشته و اتخاذ تصمیمات با ریسک کمتر برای بهره‌وری در زمان حال، ضرورتی انکارناپذیر به شمار می‌آید. لازم است نوع نگاه و اجرایمان را که در گذشته سبب‌ساز موفقیت‌مان شده‌اند، مورد بازنگری قرار دهیم و با اقتضائات عصر حاضر، راست‌آزمایی کنیم و بدانیم آنچه موفقیت کنونی ما را سبب شده است، موفقیت آینده‌مان را تضمین نمی‌کند. نگاه سیستمی و جامع و همه‌جانبه با ریسک‌پذیری آگاهانه، لازمهی توفیق عصر حاضر است.‌

ادامه...

بخشی از کتاب دل‌نکته‌های معلم بازاریابی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

 • بازاریابی عبارت است از کسب خشنودی مشتری به شیوه ای سودآور به طور مستمر بهتر از رقبا، با تکیه بر سه کلمه ی شناسایی، شناساندن و خشنودی.
این آخرین و جامعترین تعریف از بازاریابی است که با آموخته هایم از اساتید و دانشگاه بازار ساخته ام. امروزه دیگر رضایت مشتریان، موفقیت در بازار را تضمین نمی کند چون تعداد شرکتها و سازمانهای یک صنعت خاص که می تواند رضایت مشتری را سبب شوند رو به فزونی است. اما تعداد اندکی از آنان می توانند مشتری را به درجه ی خشنودی برسانند.
پس متمایز بودن و شناساندن شایستگیهای کلیدی، بیش از هر زمان دیگر در عرصه ی رقابت اهمیت یافته اند تا در راستای خشنودسازی مشتریان گامهای موثر تری برداریم و در معرض دید و توجه مشتریان باشیم. به همین جهت است که اقتصاد توجه، معنا و مفهوم می یابد.
 • تعاملات علوم مختلف و توجه بیشتر به علوم بین رشته ای سبب خلق راهکارهای تازه در عرصه ی کسب وکار شده است و رشته هایی چون اقتصاد بازاریابی از تعامل بین رشته ی کل نگر اقتصاد، و رشته ی جزء نگر بازاریابی به وجود می آید، تا به فراگیران خویش جامعیت نگری بیشتر و نگرشی سیستمی در فضای کاربردی را ارائه دهد و سبب شود نبوغ بازاریابی آنان ارتقا یابد.
تمام این شرایط و اقتضائات، مسئولیت دست اندرکاران و بخصوص انسانهایی را که بین دو دانشگاه علوم و دانشگاه بازار فعال هستند، بیشتر می کند. راه موفقیت، پیوند زدن آموزه ی دانشگاههای بازار با مفهوم سازی و یافته ها و نتایج دانشگاههای علوم است.
بی شک به کارگیری تمام توان فقط در یکی از این دانشگاهها ما را از جامعیت نگری و تجاری سازی و پیاده سازی مفاهیم علمی دور می سازد.
 • طبق تعریف دانشگاه هاروارد، موفقیت عبارت است از انتخاب اهداف بایسته و به کار بستن ابزار شایسته به منظور تحقق آنها. و این امکانپذیر نیست مگر با تعامل بین دانشگاههای علوم و دانشگاه بازار.
تعامل، مهمترین عامل زیرساختی موفقیت است که با نگرش دو سویه بین درون و بیرون سازمان، هدفهای بلندمدت و کوتاه مدت، نیمکره ی راست و چپ مغز، و همچنین ایده های افراطی و اقدام عملی دست یافتنی می شود. تعامل بین حوزه ی اندیشه و حوزه ی عمل و گسترش فضای اعتماد برای پیش بینی آینده با درس گیری از گذشته و اتخاذ تصمیمات با ریسک کمتر برای بهره وری در زمان حال، ضرورتی انکارناپذیر به شمار می آید.
لازم است نوع نگاه و اجرایمان را که در گذشته سبب ساز موفقیت مان شده اند، مورد بازنگری قرار دهیم و با اقتضائات عصر حاضر، راست آزمایی کنیم و بدانیم آنچه موفقیت کنونی ما را سبب شده است، موفقیت آینده مان را تضمین نمی کند. نگاه سیستمی و جامع و همه جانبه با ریسک پذیری آگاهانه، لازمهی توفیق عصر حاضر است.
 • خدای قادر را شاکرم که در سالهای اخیر این نگرش رو به رشد است و فعالان حوزه ی کسب وکار با حضور در کلاسهای آموزشهای مهارتی، و مدرسان دانشگاه با حضور در حوزه ی کسب وکار، فاصله های موجود را کم کرده و حاصل آن، توفیقات بیشتر بوده است.
صنعت مشاوره، تحقیقات بازار و نشر در حوزه ی بازاریابی رشد چشمگیری نسبت به قبل داشته است و تمام اینها حاصل تلاشهای فعالان مربوطه است که جا دارد از تمام این عزیزان ممنون باشیم.
 • در کنار کتابهای متعدد من که در دسترس علاقه مندان و اهالی بازاریابی ایران است، از چند سال قبل بنا به توصیه ی یار آسمانی شده، زنده یاد دکتر وفا غفاریان، نوشته های پراکنده ی خود را در مجموعه ای تحت عنوان "دل گفته ها و دل نوشته های معلم بازاریابی" گردآوری و سپس با کتاب "یادداشتهای معلم بازاریابی" آن را ادامه دادم و حالا سومین اثر از این مجموعه را با نام "دل نکته های معلم بازاریابی" تقدیمتان می کنم و امیدوارم که همچون کتابهای گذشته مورد توجه تان قرار گیرد.
 • از زحمات سردبیر محترم مجله ی "توسعه مهندسی بازار"، جناب آقای مهندس محسن جاویدموید که در یکپارچه سازی این نوشته ها تلاش زیادی کردند، تشکر می کنم.
همچنین از مدیر توانای انتشارات بازاریابی جناب آقای احمد آخوندی که مثل همیشه پرتوان و پرلطف و با دقت نظر درخور تحسین این کتاب را به مرحله ی نشر و توزیع رساندند، سپاسگزارم.
 • تقاضا می کنم با ارائه ی نظرات خویش، من و همکارانم را در گامهای بعدی راهنمایی فرمایید تا خادمان شایسته تری برای شما و اهالی بازاریابی باشیم. از طریق زیر دستورات تان را به ما برسانید:
سایت شخصی پرویز درگی: www.Dargi.ir
نشانی اینترنتی: Info@TMBA.ir
سایت انتشارات بازاریابی: www.Marketingpublisher.ir
نشانی اینترنتی: Info@Marketingpublisher.ir
نشانی انتشارات بازاریابی: تهران، خیابان آزادی (شرق به غرب)، بعد از خوش شمالی، کوچه نمایندگی، پلاک ۱، واحد ۱۰
با شماره ی تلفکس: ۶۶۴۳۱۴۶۱(۰۲۱)
با شماره ی تلفنهای: ۶۶۴۲۳۶۶۷ (۰۲۱) و ۶۶۴۳۴۰۵۵(۰۲۱)
با شماره ی تلفن همراه شخصی ام: ۱۹۹۴۲۸۱-۰۹۱۲
 • یکی از دانشجویان خوش ذوق دانشگاه علامه طباطبایی به نام سرکار خانم مجدمی به عنوان هدیه ی روز معلم این شعر را برای اینجانب فرستادند که به زیبایی، دعای همیشگی من یعنی عالم عامل عاشق باشید را در یک شعر آورده اند:
گر بخواهید در این یکدم عمر 
نیک جویای حقایق باشید
و به چشم همه نیکان جهان 
بس برازنده و لایق باشید
هدفی ناب بیابید و در راه وصال 
عالم عامل عاشق باشید

سبز باشید
پرویز درگی

تقدیم به:
روح بزرگ و آسمان شده ی استاد بزرگ استراتژی ایران،
سرور و دوست سفر کرده ام، جناب آقای دکتر وفا غفاریان

فصل اول - مدیریت و استراتژی

اهمیت مدیریت فرایند کسب و کار (BPR) در بنگاههای اقتصادی حال حاضر ایران

تغییرات سریع و عظیم دو دهه ی اخیر در فناوری و بخصوص افزایش نقش فناوری اطلاعات در اداره ی سازمانها، نحوه ی مدیریت و رهبری سازمانها را دگرگون کرده و اداره ی سازمانها به روشهای قدیم و ساختارهایی که ریشه ی آنها به ابتدای قرن بیستم برمی گردد، تقریباً غیرممکن شده است. سازمانها باید خود را برای همگامی با نظامهای جدید اطلاعاتی آماده سازند. تجارت الکترونیکی، نظامهای یکپارچه ی اطلاعاتی، مدیریت زنجیره ی تامین کنندگان کالا و خدمات برای سازمانها، مدیریت ارتباط با مشتریان و غیره، همه دارای یک فصل مشترک مدیریتی هستند. از طرف دیگر، یکی از ویژگیهای دنیای کسب و کار کنونی تغییر مداوم و نسبتاً سریع در نیازهای مشتریان است. در تجارت پررقابت امروز، سازمانی شانس بقا دارد که سازوکارهای لازم برای آگاهی سریع از این تغییرات را داشته و توانایی پاسخگویی سریع به آنها را نیز دارا باشد، در غیر این صورت شانس چندانی برای باقی ماندن در عرصه ی رقابت نخواهد داشت.
سازمانها به مرور زمان و در اثر تجربه دریافته اند که رویکرد وظیفه ای در کسب و کار، انعطاف و پویایی را از بین می برد. سازمانهای وظیفه مدار به سختی می توانند در برابر تغییرات محیطی از خود انعطاف نشان دهند و با محیط سازگار شوند. امروزه رویکردی که در مقابل رویکرد وظیفه ای به سازمانها پیشنهاد می شود، رویکرد فرایندی است و پایه ی موفقیت تمامی این نظامها بر این دیدگاه استوار است. نظام مدیریت فرایند با در نظر گرفتن گامهای مورد نیاز برای انجام کار و ایجاد ارتباط زنجیره ای بین این گامها، سعی در یکنواخت کردن، ایجاد ثبات رویه، افزایش ارزش افزوده و مستندسازی می کند. از طریق نظام مدیریت فرایند می توان کارآیی، سودآوری، و کیفیت فرایند تولید را افزایش داد. امروزه روش مورد توجه برای بهبود عملکرد سازمان، بررسی فرایند فعالیتها در سازمان است که در نتیجه، نقاط ضعف شناسایی، و در جهت تقویت فرایندها که منتهی به افزایش کارآیی سازمان می شود، اقدامات لازم صورت می گیرد.
از این رو، تفاوت بین دیدگاههای وظیفه ای و فرایندی را می توان به طور خلاصه به صورت زیر عنوان کرد :
 • در دیدگاه وظیفه ای، سازمان به عنوان مجموعه ای از تخصصهای فنی و منضبط دیده می شود در حالی که در دیدگاه فرایندی، سازمان به عنوان مجموعه ای از فرایندهای مرتبط با هم خواهد بود.
 • در دیدگاه وظیفه ای، وظایف دودکشها و سیلوهای عمودی هستند و در دیدگاه فرایندی، جریانهای کاری افقی، سازماندهی کار را تشکیل می دهند.
 • در دیدگاه قدیمی، سازمان، سازگار با سازماندهی بخشی و انباشتگی هزینه است و در دیدگاه جدید فرایندی حوزه های وظیفه ای چندگانه را پوشش می دهند.
مایکل همر، نظریه پرداز مدیریت، در سال ۱۹۹۳ به دنبال بحران بنگاههای تجاری امریکا مبتنی بر سه عامل دگرگونی در دیدگاه مشتری، رقابت تنگاتنگ و پیوستگی تغییرات، کتابی با نام "بازمهندسی شرکتها: منشور انقلاب سازمانی" را منتشر کرد که مورد استقبال جامعه ی آن روز قرار گرفت و تاریخ دویست ساله ی مدیریت بر اساس وظیفه ی سازمان را در هم پیچید. از جمله ی مهمترین ویژگیهای بازمهندسی فرایند کسب و کار را می توان موارد زیر را برشمرد :

۱. چندین شغل یکی می شوند.
۲. تصمیم گیری با کارکنان است.
۳. مراحل یک فرایند به گونه ی طبیعی تری انجام می شوند.
۴. فرایندها چند رویه هستند.
۵. کار در واحدی که منطقی تر است انجام می شود.
۶. بازرسی و نظارت کاسته می شود.
۷. موارد اختلاف به پایین ترین حد می رسد.
۸. ترکیب تمرکز و تمرکززدایی متداول است.
۹. یک نقطه ی واحد، برای تماس با مشتری فراهم می شود.

اگرچه نظریه ی بازمهندسی فرایند در تاریخچه ی روند مدیریت فرایند به عنوان موج دوم پس از رویکرد "مدیریت کیفیت جامع" شناخته می شود، همچنان سازمانها در دهه ی اول قرن بیست و یکم به آن اقبال نشان داده اند. طبق آخرین آمار منتشر شده از سوی شرکت بین اند کمپانی، اقبال شرکتها به این رویکرد از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵، ۶۱ درصد رشد نشان می دهد.
 • چگونگی این تغییرات در شرکتها را می توان به این صورت فهرست کرد :
 • واحدهای کاری از " اداره های تخصصی" به " تیمهای فرایندی" تبدیل می شوند.
 • شغلها از یک "وظیفه ی ساده" به "کارهای چندسویه" تبدیل می شوند.
 • نقش افراد از "کنترل شده"، به " دارای اختیار"، گرایش می یابد.
 • انجام کار به جای "آموزش" به "دانش" نیازمند است.
 • معیار، عملکرد است و پاداشها به جای " فعالیت" به " نتیجه" داده می شوند.
 •  "تواناییها" به جای "طرز کار" معیار پیشرفت قرار می گیرند.
 • ارزشها از حالت "حفظ منافع شرکت" به "بهره وری" گرایش یافته اند.
 • ساختار سازمانی از "هرم گونگی" به "گسترده و افقی" روی می آورد.
 •  مدیران به جای "ثبت امتیازها" به "رهبری" می پردازند.

نظرات کاربران درباره کتاب دل‌نکته‌های معلم بازاریابی

انتشارات بازاریابی کلا کتابها را با قیمت بالا ارائه کرده است و تفاوت قیمت نسخه دیجیتال آن با کاغذی خیلی کم است لطفا زیر بار هر قیمتی نروید
در 2 سال پیش توسط یوسف پویامنش
سلام،ممنون ولی با تفاوت قیمت ۱۰۰۰ تومن من کاغذیشو با کیفیت ایرانی می خرم.
در 2 سال پیش توسط فرشید اینانلو
بازاریابی،واقعا ضد بازاریابی عمل می کنی!حالا هم که اومدی قیمتها رو بالا گذاشتی.
در 2 سال پیش توسط فرشید اینانلو
/// ◄فیدیبو:باسلام قیمت درنظر گرفته شده، علاوه بر حق ناشران نویسنده یا مترجه شامل هزینه های مختلف تولید و عرضه کتاب ها بر بستری مناسب و با کیفیت جهانی است. هدف این است که کتاب ها با مناسب ترین قیمت در اختیار شما قرار گیرد. /// گرونه،کاغذیش به صرفه تره
در 2 سال پیش توسط فرشید اینانلو