فیدیبو نماینده قانونی نشر نی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب هویت ایرانی
از دوران باستان تا پایان پهلوی

نسخه الکترونیک کتاب هویت ایرانی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب هویت ایرانی

هویت ملّی و قومی، مانند دیگر پدیدارهای اجتماعی، مقوله‌ای تاریخی است که در سیر حوادث و مشی وقایع تاریخی پدیدار می‌شود، رشد می‌کند، دگرگون می‌شود و معانی گوناگون و متفاوت پیدا می‌کند. ازاین‌رو، از عوامل گوناگونی که برای تعریف قوم و ملت، قومیت و ملّیت، و هویت قومی و ملّی در نظر آمده، همچون نژاد و سرزمین، دولت و تابعیت، زبان و سنت مشترک فرهنگی و ریشه‌های تاریخی، دین و ارزش‌های اجتماعی، اقتصاد و روابط تولید، هیچ‌کدام یا هیچ مجموعه‌ی مشخصی از آن‌ها را نمی‌توان ملاکی عام برای تعریف و تمیز قوم و ملت و هویت قومی و ملّی دانست.
اما هویت ملّی درحالی‌که با هویت قومی بستگی‌هایی دارد، از پدیدارهای تاریخی عصر جدید است که در جریان پیدایش دولت‌های ملی در دو قرن گذشته در سراسر جهان شکل گرفته است.
در این کتاب پس از بررسی فشرده‌ی دیدگاه‌های مربوط به هویت قومی و ملّی، که بازسازی هویت ایرانی را در دوران ما شکل داده و به تصویر کشیده‌اند، تحول تاریخی هویت ایرانی در چند دوره‌ی متمایز تاریخی بررسی و تحلیل می‌شود: دوران پیش از اسلام، سده‌های میانه‌ی اسلامی تا دوران صفویه، پیدایش هویت «شیعی ـ ‌ایرانی» در دوره‌ی صفوی و سرانجام پیدایش تطور و هویت ملّی ایرانی در قرن‌های نوزدهم و بیستم میلادی.


  • ناشر: نشر نی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.73 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۶۴ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب هویت ایرانی در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب هویت ایرانی

سلام دوستان به جای نوشتن نظر در زیر کتاب میتوانید از قسمت گزارش مشکلات کتاب ها به دست اندرکاران برنامه گزارش دهید تا کتاب مورد نظر را اصلاح کنند بنده چند مرتبه این کار را انجام دادم ام و بسیار سریع نتیجه گرفته ام
در 3 ماه پیش توسط
کتاب در اندروید اصلا قابل خواندن نیست، تمام حروف به هم ریخته است. البته در ویندوز می توان کتاب را خواند.
در 8 ماه پیش توسط
اینم یک نوع کلاهبرداری است می گویند در این مملکت حساب و کتابی وجود ندارد چرا ما هم سوء استفاده نکنیم
در 8 ماه پیش توسط
من هم ۱۰۸۰۰ تومان داده ام و تنها نمونه کتاب را دریافت کرده ام و اصلا نمی توانم کل کتاب را ببینم. ظاهرا هم و غم طراخان سایت هم این است که اپلیکیشن خود را معرفی کنند. خلاصه من مانده ام چه کنم.
در 9 ماه پیش توسط
۱۰۸۰۰تومان داده ام کتاب هویت ایرانی را دریافت کنم فقط نمونه کتاب را دریافت کرده ام و هرچه تلاش کردم کتاب کامل را نتوانستم دریافت کنم آیا این یک نوع کلاهبرداری نیست؟
در 9 ماه پیش توسط