Loading

چند لحظه ...
کتاب اتوبوس انرژی

کتاب اتوبوس انرژی
ده قانون برای بالا بردن انرژی مثبت در زندگی، شغل و کار گروهی

نسخه الکترونیک کتاب اتوبوس انرژی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب اتوبوس انرژی

زندگی همیشه آسان نیست و در مسیر آن ناهمواری‌ها و دست‌اندازهای زیادی وجود دارد اما نحوه برخورد انسان با آنها تاثیر شگرفی در زندگی روزمره می‌گذارد. ما هر روز با انرژی‌های مثبت و انرژی‌های منفی‌ زندگی‌مان را در این مسیر هدایت می‌کنیم و انرژی‌ای که منعکس می‌کنیم انرژی‌ای است که اتوبوس زندگی ما را به حرکت در می‌آورد. گاهی ممکن است به علت ناامیدی و خستگی اتوبوس زندگی‌مان قادر به حرکت نباشد. کتاب اتوبوس انرژی یک کتاب شگفت انگیز است که به خواننده اجاز‌ه‌ی تغییر و رشد مثبت می‌دهد.

درباره کتاب اتوبوس انرژی

کتاب اتوبوس انرژی نوشته جان گوردون یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های انگیزشی در سراسر جهان است که در سال 2015 منتشر شد. این کتاب خواننده را با انرژی مثبت و تاثیر آن در زندگی آشنا می‌کند. جان گوردون با روایتی الهام‌بخش 10 قانون مورد نیاز را برای موفقیت‌های فردی و گروهی ارائه می‌کند.

 اتوبوس انرژی برای کسانی است که می‌خواهند در روابط، شغل و زندگی حرفه‌ای خود با انرژی مثبت پیش بروند. خواننده می‌تواند با به کارگیری اصول این کتاب با شادی و افکار مثبت روی اهداف خود تمرکز کند.

  کتاب اتوبوس انرژی، کتاب کوتاهی است و شکل داستانی آن باعث ارتباط نزدیک‌تر خواننده با مطالب می‌شود. جان گوردون این کتاب را به زبانی ساده و روان نوشته است. کتاب اتوبوس انرژی در عین شکل داستانی که دارد نکات ریز و مهمی را به خواننده آموزش می‌دهد.

نویسنده بدون استفاده از کلمات سنگین و تخصصی افکار خواننده را در جهت مثبت هدایت می‌کند.  به طوری که خواننده در انتهای کتاب شاهد قدرت خارق العاده‌ی انرژی مثبت آن بر روی خود خواهد بود.

خلاصه کتاب اتوبوس انرژی

داستان کتاب درباره‌ی جورج مدیر تیم بازاریابی است که روزهای سخت و پر مشغله‌ای را می‌گذراند. یک روز صبح اتوموبیل او پنچر می‌شود و نیاز به تعمیر اساسی و طولانی‌مدت پیدا می‌کند. از طرفی موقعیت کاری او در خطر است این مدیر برای این‌که شغلش را از دست ندهد ناچار است سوار اتوبوس انرژی شود و سفر او شروع می‌شود. جورج در این سفر با مسافران مختلفی آشنا می‌شود که هرکدام شخصیت جالبی دارند. او در طول سفر 2 هفته‌ای خود 10 قانون انگیزشی را برای تغییر در افکار، حرفه و حفظ شغل و ازدواجش یاد می‌گیرد.

چرا باید کتاب «اتوبوس انرژی» را بخوانیم؟

جان گوردون خوانندگان را با 10 راز برای نزدیک شدن به موفقیت فردی و شغلی آشنا می‌کند. او با طرح یک داستان نشان می‌دهد که اکثر افراد جامعه در محل کار و در خانه با چالش‌هایی روبه‌رو هستند.

هر فرد، سازمان، شرکت و تیم برای تعریف خود و ایجاد موفقیت باید بر انرژی‌های منفی و بد غلبه کند. هیچ کس از زندگی بدون آزمون عبور نمی‌کند و فائق آمدن بر این آزمون‌ها تنها با انرژی انرژی مثبت میسر است.

 انرژی مثبت متشکل از انگیزه، اعتماد، خوش بینی، اشتیاق، هدف و روحیه ای است که رهبران بزرگ آن‌ها را برای تیم‌شان تعریف می‌کنند. گوردون با استفاده از تجربه و ارتباط خود با هزاران تن از رهبران، متخصصان فروش، تیم‌های بزرگ، سازمان‌های غیرانتفاعی، مدارس و ورزشکاران این داستان جذاب را با بینش های جدی، استراتژی‌های عملی و دوز زیادی از انرژی مثبت را به خوانندگان تزریق می‌کند. برای مدیران و رهبران تیم یا هرکسی که به دنبال تبدیل انرژی منفی به انرژی مثبت و در نهایت موفقیت هستند اتوبوس انرژی نقشه‌ی راه قدرتمندی را برای غلبه بر موانع کاری و زندگی ارائه می‌کند و بهتری مسیر را برای رهبران و اعضای گروه رقم می‌زند. وقتی سوار اتوبوس انرژی می‌شوید از زندگی خود لذت خواهید برد.

انرژی مثبت چیست؟

برای بیش‌تر افراد، اصطلاح «انرژی مثبت» به معنی این است که همیشه لبخندی بر چهره‌ی خود داشته باشید. باید گفت که انرژی مثبت مفهومی  بسیار عمیق‌تر است. گاهی انرژی مثبت به این معنی است که با خوش‌بینی و اشتیاق واقعی زندگی کنید تا بتوانید اعتماد، میل و محبت را درون خود پرورش دهید. همه‌ی ما می دانیم تمرکز روی انرژی‌های مثبت به نوعی کار دشواری است آن هم در زمانی که اوضاع زندگی به‌هم ریخته شده است اما تغییر در نگرش و چشم انداز انسان از زندگی می تواند تفاوت بزرگی برای او ایجاد کند. جان گوردون در کتاب اتوبوس انرژی می‌گوید که نحوه درک رویدادها کاملاً تحت کنترل شماست. البته حفظ انرژی موضوع بسیار مهمی است. به عنوان مثال قانون شماره سه کتاب این است که: انرژی مثبت برای سفر زندگی شما سوخت است. اما چطور می‌توان مخزن سوخت را پر کرد؟

گاهی اوقات، تنها چیزی که انسان به آن نیاز دارد این است که از زاویه‌ای دیگر به مسائل نگاه کند. به عنوان مثال، اگر احساس می‌کنید که بیش از حد کار کرده‌اید. در وهله اول نگاه احساس رضایت و شکرگزاری داشته باشید، چرا که بسیاری دیگر از افراد هستند که مدت‌هاست به دنبال یک شغل هستند.

درباره جان گوردون؛ نویسنده و سخنران انگیزشی

جان گوردون نویسنده، سخنران و مشاور آمریکایی در حوزه‌های مدیریت، فرهنگ، فروش و کارهای گروهی است. او با باشگاه‌های ورزشی، موسسات آموزشی و دانشگاه‌های مختلف در شهرهای مختلف همکاری داشته است. کتاب «اتوبوس انرژی» پرفروش‌ترین کتاب اوست که در سال 2015 منتشر شد و با استقبال جهانی مواجه شد.

در سال 2016 ، گوردون یک برنامه آنلاین انگیزشی راه اندازی کرد تا افراد زیادی از سراسر دنیا بتوانند به مطالب انگیزشی او با محوریت غلبه بر چالش‌های روزانه دسترسی داشته باشند. واشنگتن پست، اخبار ایالات متحده و گزارش جهانی، وال استریت ژورنال و نیویورک پست این دوره‌های انلاین را به نمایش گذاشته‌اند.

جان گوردون در دانشگاه کرنل تحصیل کرده است و در دانشگاه اموری تحصیلات خود را تکمیل کرده است.

کتاب‌های جان گوردون الهام‌بخش هزاران نفر در سراسر جهان بوده است. بیش‌تر کتاب‌های او ژانر داستانی با محتوای روانشناسی دارند. در داستان‌های جان گوردون شخصیتی وجود دارد که با فردی دانا و حکیم آشنا می‌شود و با آموزه‌های او بر مشکلات و مسائل خود پیروز می‌شود. کتاب «اتوبوس انرژی» از همین نوع داستان‌هایی است که شخصیت اصلی آن بعد از سفر در اتوبوس و آشنایی با افراد متوجه می‌شود که با تغییر نگرش می‌توان شرایط حاکم بر زندگی را تغییر داد.

 جان گوردون غیر از اتوبوس انرژی نویسنده‌ی کتاب‌های موفق «میخ موفقیت را محکم بکوب»، «قانون غر زدن ممنوع»، «اردوی تمرینی»، «بذرت را از کجا می‌آوری»، «مزیت رهبری مثبت‌گرا»، «مثبت یا منفی انتخاب شماست»، «درودگر»، «برد شما از رختکن آغاز می‌شود»، «کلاه ایمنی»، «نجار»، «سوپ» و «کلمه‌ای که زندگی شما را تغییر می‌دهد» است که در زمینه‌های موفقیت شغلی و زندگی هستند و می‌توان آن‌ها را در دسته‌ی کتاب‌های انگیزشی قرار داد.

از جان گوردن سه کتاب الکترونیکی «اردوی تمرینی»، «مثبت یا منفی انتخاب با شماست» و اتوبوس انرژی را می‌توانید در سایت و اپلیکیشن فیدیبو مطالعه و دانلود کنید.

ترجمه کتاب اتوبوس انرژی

کتاب اتوبوس انرژی یکی از کتاب‌های پرطرفدار روانشناسی است که بعد از انتشار با استقبال خوبی از طرف خوانندگان و ناشران روبه‌رو بوده است. این کتاب در ایران با چند ترجمه‌ی مختلف منتشر شده است.

نشر لیوسا کتاب اتوبوس انرژی را با ترجمه‌ی «فیروزه مهرزاد» و نشر کلید آموزش این کتاب را با ترجمه‌ی «محمدرضا خداقلی‌پور» منتشر کرده‌اند.

نسخه الکترونیک pdf این دو ترجمه از کتاب اتوبوس انرژی در سایت فیدیبو قابل خرید و دانلود است.

از ترجمه‌های دیگر کتاب اتوبوس انرژی ترجمه‌ی «مریم اردکانی» که سال ۱۳۹۷ در انتشارات آموخته است منتشر شد.

در بخشی از کتاب اتوبوس انرژی می‌خوانیم

آرزو کن، تصور کن و تمرکز کن. اتوبوست را در مسیر درست به پیش بران.

جوی نگاهی به جورج انداخت و گفت: جورج، این قانون درباره ی تمرکز است. بدون تمرکز بر هدف، ساختمان ها ساخته نمی‌شوند، هنری خلق نمی‌شود و انرژی به هدر می‌رود. تو آنچه را می‌خواستی به ما گفتی. رؤیاهایت را با ما در میان گذاشتی. حالا می‌خواهم کمکت کنم آن رؤیاها را به واقعیت تبدیل کنی و همه ی اینها از فکر شروع می‌شود.

جورج با لحنی پر از تردید پرسید: چطور افکارم کار و ازدواجم را بهبود می‌بخشد؟

جوی با اطمینان کامل جواب داد: همان طور که توضیح دادم، به کمک انرژی فکرت. از تو می‌خواهم هر روز ده دقیقه بر آرزوهایت تمرکز کنی. مجسم کن هر آنچه بر روی آن کاغذ نوشته ای، میسر می‌شود. بعد از آن متوجه وجود قانون انرژی می‌شوی.

مارتی از انتهای اتوبوس با صدای بلند گفت: اسمش قانون جذب است.

جوی ادامه داد: درست است. قانون جذب نشان دهنده‌ی این است که هر چه بیشتر بر چیزی تمرکز کنیم و بیشتر درباره‌ی آن فکر کنیم، بیشتر در زندگی‌مان هویدا می‌شود. به عنوان مثال، شرط می بندم هر بار که قصد خرید ماشین تازه ای داری، آن مدل ماشین را همه‌جا در خیابان می‌بینی.

جورج سرش را به نشانه‌ی تایید تکان داد. می‌دانست که او درست می‌گوید.

جوی پرسید: هیچ وقت از خودت نپرسیدی که چرا این طور است؟

ولی قبل از اینکه جورج بتواند پاسخش را بدهد، او ادامه داد: چون افکار خاصیت مغناطیسی دارند. درباره‌ی هر چه فکر کنی، همان را جذب می‌کنی. هر آنچه انرژی و توجه‌مان را بر آن بگذاریم، در زندگی مان ظاهر می‌شود.

هر انرژی و نیرویی که ما از طریق افکارمان ساطع کنیم، همان انرژی را دریافت می‌کنیم.

مارتی در تأیید صحبت های جوی گفت: به همین دلیل هم بسیاری از مردم هنگامی که به یاد دوست یا خویشاوندی می‌افتند، او همان موقع تلفن می‌کند. در واقع این پدیده یک نام علمی دارد. به آن می‌گویند «تله پاتی تلفنی». او از سر غرور تحقیقی را که در کامپیوترش داشت، به آنها نشان داد.

مشخصات کتاب اتوبوس انرژی

 • ناشر انتشارات لیوسا
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۲۲,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۸۹/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 0.75 مگابایت
 • تعداد صفحات ۱۶۶ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب اتوبوس انرژی

عالی،خواندنش خالی از لطف نیست
در ۵ سال پیش توسط Annaii Zandi ( | )
جزو معدود کتاب هایی بود که تا آخرش خوندم! واقعا عالی بود! من تاثیر کتاب رو تو همون روز اول و حین خوندن کتاب دیدم! شما هم می بینید مطمئن باشید! تو خریدش شک نکنید! این کتاب باید هر هفته یک بار خونده شه تا یه زندگی پربار رو براتون بسازه! عالیه!
در ۴ سال پیش توسط ramtin karimi ( | )
خیلی خیلی خوب ارزش خوندن رو حتما داره
در ۴ سال پیش توسط Kha...sue ( | )
برای بار دومداین کتابو خوندم. عالی و بسیار انگیزه دهنده است. مرسی از مترجم عزیز بابت ترجمه گیرا و روان و مرسی از فیدیبو
در ۴ سال پیش توسط shi...950 ( | )
متن کتاب بسیار روان و ساده نوشته شده در حالی که مفاهیم مهمی رو منتقل میکنه
در ۳ سال پیش توسط پژمان پارسا ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ..
 • ۹
 • ۱۰
 • بعدی ›
 • آخرین ››