دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب پیرامون گفته ها و نا گفته ها فیدی‌پلاس

کتاب پیرامون گفته ها و نا گفته ها
جامعه،مردم و مشکلات در دو دهه اخیر

نسخه الکترونیک کتاب پیرامون گفته ها و نا گفته ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب پیرامون گفته ها و نا گفته ها

در فردای پیروزی انقلاب، روشنفکران و دولت موقت و روحانیونی که هیچ‌کدام تجربه‌ی اداره‌ی کشور را نداشتند و تنش‌های زیادی بین دولت موقت و اعضایش از یک سو و روحانیون و حزبش (حزب جمهوری اسلامی) از سوی دیگر، پیش آمد که سرانجام منجر به‌برکناری و سقوط دولت موقت گردید و به‌قول معروف روشنفکران فقط تا خروج امام از هواپیما در فرودگاه مهرآباد در ۱۲ بهمن ۵۷ نقش داشتند. و این قدرتمداران و روحانیون بودند که یکی بعد از دیگری روشنفکران را از گود به‌در کردند و به‌موقعیت خود با توجه به‌تحریک احساسات مذهبی مردم استحکام بخشیدند و در همین موقع بود که یکی از این آقایان در جلسه‌ای فرمودند: این ما بودیم که مردم را از بند رهانیدیم، مگر مردم چنین قدرت و جرأتی داشتند. در روزهای بعد از پیروزی انقلاب، مردم به‌خود تلقین کرده بودند و این‌چنین از انقلاب انتظار داشتند که دیگر در ایران دادگاه و دادگستری وجود نخواهد داشت و زندان‌ها برچیده خواهد شد و جای خود را به‌موزه‌ها و پارک‌ها خواهد داد، غافل از این‌که به‌جای کاستی از این مسائل هر روز بر تعداد آن‌ها افزوده شد، به‌طوری‌که مسؤولین قضایی کشور خود به‌وفور براین مسأله اذعان ورزیدند و مردم اندیشیدند که دیگر در جامعه بی‌کاری وجود نخواهد داشت و اجناس گران نخواهد شد و هر ماهه مردم از پول نفت مقرری خود را دریافت خواهند کرد. بهداشت، آموزش و پرورش و خدمات دولتی مجانی خواهد بود و کسی دیگر دغدغه‌ی مسکن و جای و مکان را نخواهد اشت. فقر و نداری از جامعه ریشه‌کن خواهد گردید و یک مدینه‌ی فاضله ناب و خالص جایگزین رژیم ستم‌شاهی خواهد شد. مردم در اخلاق و آداب و معاشرت و نظم و انضباط گوی سبقت را از یکدیگر خواهند ربود...

ادامه...

مشخصات کتاب پیرامون گفته ها و نا گفته ها

  • ناشر انتشارات امیدفردا
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۵۶,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 3.61 مگابایت
  • تعداد صفحات ۵۵۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب پیرامون گفته ها و نا گفته ها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پیرامون گفته ها و نا گفته ها

کتاب بسیارخوب وتاریخی است که به وقایع آن دوران میپردازد
در ۳ سال پیش توسط حمید امینی ( | )