دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب اندر حماقت حکمت فیدی‌پلاس

کتاب اندر حماقت حکمت
۹۶ تعبیر تازه از سخنان و نقل قول‌های آشنا

نسخه الکترونیک کتاب اندر حماقت حکمت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب اندر حماقت حکمت

کتاب «اندر حماقت حکمت: ۹۶ تعبیر تازه از سخنان و نقل‌قول‌های آشنا» نوشته جولیان بگینی ( -۱۹۶۸)، نویسنده انگلیسی کتاب‌های فلسفی، است. این کتاب به موشکافی ضرب‌المثل‌ها و ریشه‌یابی کلیشه‌های زبانی می‌پردازد. ضرب‌المثل‌ها به‌عنوان یکی از اجزا مهم در هر زبان شناخته‌شده‌اند که کم‌کم در طول زمان تبدیل به باورهای قومی و فرهنگی می‌شوند. نویسنده این کتاب با بررسی خواستگاه این ضرب‌المثل‌ها و کارکردهای آن، باورهای ما را به چالش می‌کشد تا درباره سخنان و عبارات مشهوری که به‌طور روزمره استفاده می‌‌کنیم، تفکر کنیم. این مجموعه سرگرم‌کننده پر است از ضرب‌المثل‌ها و چکیده مختصر و مهیجی از هرکدام، که در حین خوانش تلنگری به طرز تفکر ما در مورد آن‌ها می‌زند. در بخشی از کتاب «اندر حماقت حکمت» می‌خوانیم: «فقط احمق‌ها حرف اول گوینده را حرف آخر او را به‌حساب می‌آورند. گفتن این‌که زیبایی در چشم بیننده است غالباً مانند مروارید دانایی به همه بحث و جدال‌ها پایان می‌دهد، و ما را مجبور می‌کند بپذیریم که سلایق با هم فرق می‌کنند و تنها چیزی که می‌توان گفت هم همین است. اما گرچه ممکن است با پذیرفتن این امر که قضاوت و نقد هنر درونی و ذهنی است در را به روی زمینه‌های علمی و بیرونی نقد ببندیم، اما در دیگری گشوده می‌شود که به همان اندازه پربار خواهد بود. زیبایی انسان را در نظر بگیرید. امکانش هست که به چشم بیننده ربط داشته باشد، اما باور بفرمایید که چشم‌های همه ما تا حدود زیادی هم‌عقیده‌اند. اگر قرار بود از صد نفر بخواهم عکس ده نفر را به ترتیب زیبایی بچینند، شرط می‌بندم حدس درستی درباره زیباترین عکس خواهند داشت. به‌علاوه، ما قادریم ویژگی‌های عینی را به‌دقت تشخیص دهیم، به این معنا که آدمی مانند جورج کلونی همواره از فردی مثل من جذاب‌تر به نظر خواهد رسید. از آن گذشته، حداقل بخشی از عقاید ذهنی ما نسبت به زیبایی، زاییده حقایق عینی طبیعت بشر، جامعه، دنیا و شکل واقعی اجسام است. پس به‌نوعی می‌توان گفت زیبایی به همان اندازه که در چشم دل بیننده جا دارد، در جهان عینی هم وجود دارد».

ادامه...

مشخصات کتاب اندر حماقت حکمت

بخشی از کتاب اندر حماقت حکمت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب اندر حماقت حکمت

ترجمه ی خوبی نداشت به نظرم کتابهای فلسفی رو بهتره کسی ترجمه کنه که حداقلی از مطالعات فلسفی رو داشته باشه مترجم انگار حتی یکبار اسم ولتر به گوشش نخورده که ولتر رو ولتیر ترجمه کرده
در ۵ ماه پیش توسط 091...533 ( | )