دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب رموز حمزه و ماجراهای عمر و عیار

کتاب رموز حمزه و ماجراهای عمر و عیار

نسخه الکترونیک کتاب رموز حمزه و ماجراهای عمر و عیار به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب رموز حمزه و ماجراهای عمر و عیار

یکی از پادشاهان هند دختری داشت که در زیبایی بی‌نظیر بود و اتفاقا بیمار شد. به دستور پادشاه پزشکان باتجربه از تمام کشور به پایتخت آمدند امّا نتوانستند دختر را معالجه کنند. پادشاه خواست پزشکان را بکشد که هفت نفر از آنان فداکاری کرده گفتند به ما چهل روز مهلت بده تا در جایی به دور از مردم به سر بریم و چاره‌ای بیندیشیم. پادشاه قبول کرد. همین که آن هفت حکیم تنها شدند به نام حمزه ـ عموی پیامبر(ص) ـ هفت جلد کتاب نوشتند. روز چهلم پادشاه آنان را فراخواند و نتیجه کار را جویا شد. گفتند دوای دختر شما این هفت جلد کتاب است. پیش او بخوانید تا خوب شود. همین کار را کردند دختر بهبود یافت. شهر را جشن بستند و حکیمان هم پاداش گرفتند. اما نام آن کتاب‌ها رموز حمزه و درباره جنگ یا مدارا با دشمنان و نیز عیاری و عاشقی می‌باشد که آن را ملاعلی شکرریز نوشته است. داستان از آنجا شروع می‌شود که کیقباد کیانی روزی در شهر مداین، بعد از آرایش سر و صورت ناگهان موی سفیدی در ریش خود دید و ناراحت شد. بوزرجمهر وزیر علت را پرسید. کیقباد گفت موی سفید نشانه نزدیک شدن به مرگ است اما پسری ندارم که جانشین من شود و سلطنت کیانیان ادامه یابد. بوزرجمهر گفت تو پادشاه هفت کشور از هرشاهی دختر بخواهی به تو می‌دهد. پس قرعه انداخت و نهایتا دختر شاه یمن را مناسب همسری کیقباد دانست...

ادامه...

مشخصات کتاب رموز حمزه و ماجراهای عمر و عیار

  • ناشر انتشارات معین
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۱۰,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۲/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 4.23 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۰۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب رموز حمزه و ماجراهای عمر و عیار

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب رموز حمزه و ماجراهای عمر و عیار