دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب چهل در فرهنگ و تمدن اسلامی فیدی‌پلاس

کتاب چهل در فرهنگ و تمدن اسلامی

نسخه الکترونیک کتاب چهل در فرهنگ و تمدن اسلامی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب چهل در فرهنگ و تمدن اسلامی

چهل ــ که پرکاربردترین و پربسامدترین رمز عددی در میان اعداد دو رقمی و بالاتر است ــ در اندیشه و فرهنگ و تمدّن اسلامی و از جمله در ایران، هم در گذشته و هم در دوران معاصر ما اهمیت بسیار داشته است. این اهمیت تنها به حوزه فرهنگ عامیانه مربوط نیست بلکه حتی در میان فرهیختگان جامعه نیز رمز عددی چهل همچنان موضوع توجه و حائز ظهور و بروزهای بسیار است. استفاده از این رمز عددی در میان فرهیختگان، به‌ویژه در دسته‌بندی‌های ناظر به محتوای کتاب‌ها و رساله‌ها و نیز نام‌گذاری آنها ملاحظه می‌شود چنان که در کنار چهل مجلس علاءالدوله سمنانی (قرن ۸)، چهل اسرار، غزلیات شاه همدان (قرن ۸)، یا تاریخ‌نوشته‌های مبتنی بر دوره‌های چهل‌ساله چون تاریخ خانی، شامل حوادث چهل‌ساله گیلان از ۸۸۰ تا ۹۲۰ اثر علی بن شمس‌الدین بن حاجی حسینی گیلانی (قرن ۱۰)، المآثر و الآثار، چهل سال تاریخ ایران در دوره پادشاهی ناصرالدین شاه قاجار اثر محمدحسن خان اعتمادالسلطنه، در دوره معاصر نیز انبوهی از آثار پدید آمده که از چهل در نام‌گذاری یا دسته‌بندی محتوای آنها استفاده شده است...

ادامه...

مشخصات کتاب چهل در فرهنگ و تمدن اسلامی

بخشی از کتاب چهل در فرهنگ و تمدن اسلامی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب چهل در فرهنگ و تمدن اسلامی