دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب ترجمه‌ی قرآن،مبانی نظری و سیر تاریخی فیدی‌پلاس

کتاب ترجمه‌ی قرآن،مبانی نظری و سیر تاریخی

نسخه الکترونیک کتاب ترجمه‌ی قرآن،مبانی نظری و سیر تاریخی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب ترجمه‌ی قرآن،مبانی نظری و سیر تاریخی

بحث ترجمه قرآن در سال‌های حیات پیامبر و پس از آن، در دوران صحابه و تابعین، با فرض وقوع، قطعاً صورت فقهی و کلامی مشخصی نداشته است. معتقدان به امکان و جواز ترجمه قرآن غالباً دو واقعه حیات پیامبر را متضمن جایز شمرده‌شدن ترجمه قرآن از سوی آن حضرت می‌دانند. نخست، ارسال نامه‌هایی به سران کشورهایی همچون حبشه و ایران و روم و مصر که حاوی آیاتی از قرآن بود و ناهم‌زبانی مخاطبان، ترجمه آنها را اجتناب‌ناپذیر می‌ساخت. در مقابل، مخالفان ترجمه قرآن، از جمله زرقانی،ارسال این نامه‌ها را مؤید جواز ترجمه قرآن نمی‌دانند بلکه نهایتاً آن را مستلزم تأیید ترجمه به معنای تفسیر به زبان غیرعربی می‌شمرند. زرقانی به‌علاوه، نشان داده است که این نامه‌ها حتی مشتمل بر یک آیه کامل از قرآن نیستند و تنها برخی از عبارت‌های آنها اقتباس‌هایی از قرآن است که حکم قرآن را ندارد.

ادامه...

مشخصات کتاب ترجمه‌ی قرآن،مبانی نظری و سیر تاریخی

بخشی از کتاب ترجمه‌ی قرآن،مبانی نظری و سیر تاریخی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب ترجمه‌ی قرآن،مبانی نظری و سیر تاریخی

دکتر آذر نوش فوق العاده اند
در ۶ سال پیش توسط مصطفی شکوری مغانی ( | )
این کمال روش تحقیقی بسیار دقیق دارد که مختص دکتر آذرنوش است.
در ۲ ماه پیش توسط آرمین هاشمی ( | )