دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب حقوق اقلیت‌‌ها، حقوق زن، کودک‌ و چند جستار دیگر فیدی‌پلاس

کتاب حقوق اقلیت‌‌ها، حقوق زن، کودک‌ و چند جستار دیگر

نسخه الکترونیک کتاب حقوق اقلیت‌‌ها، حقوق زن، کودک‌ و چند جستار دیگر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب حقوق اقلیت‌‌ها، حقوق زن، کودک‌ و چند جستار دیگر

حقوق خانواده، شاخه‌ای از حقوق مدنی است که به مقررات و قواعد شکل‌گیری، تداوم و انحلال خانواده می‌پردازد. در این شاخه از حقوق، با در نظر گرفتن اموری چون مصالح اعضا و نهاد خانواده و کارکردهای این نهاد (مانند حفظ و بقای نسل، تأمین نیازهای عاطفی و روانیِ اعضا و برقراری نظام مراقبتی و حمایتی از کودکان)، چگونگی روابط حقوقی اعضای خانواده تبیین، و حقوق و تکالیف آنان نسبت به یکدیگر مشخص می‌شود. اصل دهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران خانواده را واحدِ بنیادیِ جامعه اسلامی خوانده است، اما نه در فقه و نه در قانون مدنی ایران برای خانواده تعریف روشنی ارائه نشده است. در عین حال، با توجه به قواعد و مقررات حقوق مدنی، می‌توان آن را گروهی دانست که اعضای آن، به دلیل قرابت یا زوجیت، همبستگی حقوقی و اجتماعی یافته‌اند. این گروه شامل زن، شوهر و فرزندان آنها می‌شود که با ریاست شوهر در کنار هم زندگی می‌کنند.۱] اگرچه خانواده در قوانین حقوقی ایران و بسیاری از کشورها فاقد شخصیت حقوقی است، شماری از حقوق‌دانان از اعطای شخصیت حقوقی به خانواده دفاع کرده‌اند

ادامه...

مشخصات کتاب حقوق اقلیت‌‌ها، حقوق زن، کودک‌ و چند جستار دیگر

بخشی از کتاب حقوق اقلیت‌‌ها، حقوق زن، کودک‌ و چند جستار دیگر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب حقوق اقلیت‌‌ها، حقوق زن، کودک‌ و چند جستار دیگر

دانشگاهی. بافیدبک مناسب
در ۲ سال پیش توسط رخ رخ ( | )