دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب جنگل پنیر فیدی‌پلاس

کتاب جنگل پنیر

نسخه الکترونیک کتاب جنگل پنیر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب جنگل پنیر

درهای بزرگ، بعد از این‌که خانه‌ها به اهالی واگذار شد و بعد از این‌که اولین نفر کلنگ به دست دیوار حیاطش را رمباند و قارقارکش را از دست بچه‌های شیطان کوچه، کشاند توی حیاط، در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف همه جای شهرک را پر کرد. با این حال هنوز هم چهره کلی شهرک یکنواخت و تکراری است. این‌جا آدم‌ها هم تکراری‌اند. این پسر با این شلوار بسیار گشادش که از دو طرف موتورش آویزان شده، سومین بار است که از کنارم رد می‌شود و گَرد و خاک کوچه را به رویم می‌پاشد. این‌ها خانه‌های قدیمی شهرکند. همان موقع هم بیش‌تر از جدیدها می‌پسندیدمشان اما به عقل و درایت مامان ایمان داشتم وقتی که به عطا می‌گفت «مبادا زیر بار این خانه‌های قدیمی بروی. همان اولی را ازشان بگیر.» داخلشان را هرگز ندیده‌ام. اما از بیرون کاملاً دوست‌داشتنی‌اند. ورودیشان اندکی داخل نشسته و دو سکوی سیمانی دو طرف درگاهی است، برای نشستن. یکی دو ردیف قبل از آجرچینی هره، دور تا دور دیوار حیاط و سردر، سوراخ سوراخ است. آدم را یاد خانه‌های بومی همین مناطق می‌اندازد. جدیدها صاف و بی‌شخصیتند و با دیوارهای طولانی و بی‌منفذشان به یکنواختی رنج‌آور شهرک دامن زده‌اند. این‌جا مسجد است. این‌جا فروشگاه است، آن موقع‌ها نبود به گمانم. آن کوچه که فعلاً ترجیح می‌دهم دورادور نگاهش کنم، کوچه‌ای است که خانه عطا با زن و سه فرزندش، مدت دوازده سال...

ادامه...

مشخصات کتاب جنگل پنیر

بخشی از کتاب جنگل پنیر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب جنگل پنیر