دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب درآمدی بر نظریه‌‌سازی و نظریه‌‌آزمایی در جامعه‌شناسی فیدی‌پلاس

کتاب درآمدی بر نظریه‌‌سازی و نظریه‌‌آزمایی در جامعه‌شناسی

نسخه الکترونیک کتاب درآمدی بر نظریه‌‌سازی و نظریه‌‌آزمایی در جامعه‌شناسی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب درآمدی بر نظریه‌‌سازی و نظریه‌‌آزمایی در جامعه‌شناسی

بیشتر آنچه که در جامعه‌شناسی نظریه نامیده می‌شود، از اصطلاحاتی بسیار انتزاعی و کلی تشکیل شده است. گر چه برای محقق غیر ممکن نیست، اما پیوند دادن این نظریه‌ها با جهان واقعی بسیار دشوار است. برای مثال، نظریه اجتماعی ساختی – کارکردی نیز مانند رهیافت پدیدارشناسی از زبان بسیار انتزاعی استفاده می‌کند، از این رو، نمی‌تواند در کمک به تبیین دانسته‌های ما از واقعیت نقش اساسی داشته باشد. در واکنش به این وضعیت بود که رابرت. کی. مرتن (۱۹۵۷: ۹) لزوم بسط «نظریه‌های با برد میانه» را مطرح کرد. مرتن از جامعه‌شناسان می‌خواهد که در هنگام نظریه‌پردازی، اهداف خود را تعدیل کنند، و به جای این که تلاش کنند نظریه‌های بسیار کلی و انتزاعی برای تبیین ساختار و عملکرد جوامع تام، ارائه دهند. مجموعه‌ای از نظریه‌های کمتر کلی را برای تبیین مؤلفه‌های کوچکتری از واقعیت اجتماعی پیشنهاد کنند. پیشنهاد مرتن این است که جامعه‌شناسان باید به بسط نظریه‌هایی درباره کجروی، قشربندی، روابط اقلیت- اکثریت، تغییرات جمعیتی و نظایر آن بپردازند که کمتر انتزاعی باشند، و ارتباط نزدیکتری با واقعیت تجربی داشته باشند، و از این رو، قابلیت آزمون‌پذیری بیشتری داشته باشند.

ادامه...

مشخصات کتاب درآمدی بر نظریه‌‌سازی و نظریه‌‌آزمایی در جامعه‌شناسی

بخشی از کتاب درآمدی بر نظریه‌‌سازی و نظریه‌‌آزمایی در جامعه‌شناسی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب درآمدی بر نظریه‌‌سازی و نظریه‌‌آزمایی در جامعه‌شناسی

خوب بود.
در ۳ سال پیش توسط mas...rhb ( | )
خوب
در ۴ ماه پیش توسط 912...753 ( | )