دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب چراغ دل زنت را روشن کن فیدی‌پلاس

کتاب چراغ دل زنت را روشن کن
راز دلبسته کردن زن،

نسخه الکترونیک کتاب چراغ دل زنت را روشن کن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نقد و بررسی کتاب چراغ دل زنت را روشن کن

خیلی از داستانهایی که این روزها دربارهی ازدواج و زندگی مشترک میشنویم، تلخ هستند. اگر از یک زوج بپرسید که تفاوت ارتباطشان قبل و بعد از ازدواج چه بوده است؟ احتمالاً این جواب را از تعداد نه‌چندان کمی خواهید شنید که شور و هیجانی را که در اول رابطهشان حس میکردهاند، پس از مدتی کمرنگ شده و شاید حتی از بین رفته است.

 آیا شما هم جز این گروه هستید؟ آیا ارتباط شما با همسرتان به بنبست رسیده و بیشتر شبیه ارتباط دو همخانه  است؟ اگر پاسخ شما به این سؤال‌ها مثبت است، بخت با شما یار بوده و دکتر الن کریدمن با کتاب چراغ دل زنت را روشن کن میتواند در هفت مرحله به شما بیاموزد چگونه زندگی رؤیایی خود را بسازید و همسری که همیشه آرزویش را داشتید کنار خود ببینید.

چرا باید این کتاب را بخوانید؟

دربارهی کتاب چراغ دل زنت را روشن کن باید بیشتر به دنبال دلیلی برای نخواندن آن باشیم. این کتاب، کتابی کامل و جامع باشد و می‌تواند شما را در زندگی مشترکتان راهنمایی کند و یارای خوبی برای روزهای سخت باشد. شما با خواندن این کتاب راه و روش به دست آوردن دل همسرتان را به دست میآورید و میدانید برای دل ربایی از زنتان باید از چه راهکارهایی استفاده کنید. خواندن این کتاب از یک‌جهت دیگر هم مفید است و آن‌هم این است که کتاب را قبل از شروع زندگی مشترک بخوانید و بتوانید در دوران آشنایی و نامزدی با همسرتان دربارهی آن با همسرتان بحث کنید و از عقاید و احساساتش دربارهی این کتاب و ازدواج به‌صورت کلی آشنا شوید.

مروری بر فصلهای کتاب چراغ دل زنت را روشن کن

کتاب چراغ دل زنت را روشن کن نوشتهی الن کریدمن برای نخستین بار در سال 1992 منتشر شد. این کتاب شامل هشت فصل است. این فصلها عبارتاند از:

فصل اول: به شادی و سلامتی تفاوتهایتان

فصل دوم: از دیدگاه زنم

فصل سوم: با تمام قلبت گوش کن

فصل چهارم: نه چیزی بیشتر از احساسات

فصل پنجم: ترغیب کردن،دلسرد کردن

فصل ششم: مرا به عالم خیال ببر

فصل هفتم: دوستدار خلاق

فصل هشتم: عشق یعنی...

در بخشی از کتاب چراغ دل زنت را روشن کن میخوانیم

چه کسی می‌تواند زنی را درک کند؟

از مردی بپرسید زن کامل چگونه است. بیشتر وقت‌ها می‌گوید: «زنی است که روزها خانم و شب‌ها معشوقه باشد.» از همان مرد بپرسید به نظر او، زن دوست دارد در مردش چه چیزهایی باشد. پاسخ او اغلب این است: «پرسش خوبی کردی. کی می‌تواند آن‌ها را بشناسد؟ آن‌ها خیلی پیچیده هستند. زن خودش هم نمی‌داند چه می‌خواهد!»

هنری هیگینز در فیلم «بانوی زیبای من» نمی‌توانست الیزا را درک کند ازاین‌رو، از او پرسید: «چرا زن نمی‌تواند بیشتر مانند مرد باشد؟» واقعاً چرا زن نمیتواند بیشتر مانند مرد باشد. او نمیتواند مانند مرد باشد، چون به‌طورکلی با مرد متفاوت است. بسیاری از مردها که آرزو دارند  کاش زن این‌گونه نبود، در اين ناخرسندی شریک‌اند.

مرحله عالی برای آغاز آشکار کردن این راز، شروع درک پیچیدگی نیازهای زن، فهرست زیر است:

او می‌خواهد مقدم‌ترین شخص برای شما باشد.

او از شما می‌خواهد که نیازهایش را بالاتر از هر چیز دیگر بدانید.

او از شما می‌خواهد فکر کنید که برای شما هیچ زنی مانند او جذاب نیست.

او از شما می‌خواهد نزد دوستان و اقوام خود به او افتخار کنید.

او از شما می‌خواهد به خود ببالید که او همسر شماست.

او از شما می‌خواهد که عشقتان را به وی ثابت کنید.

او از شما می‌خواهد فکر کنید وی زیباترین زن دنیاست.

او از شما می‌خواهد فکر کنید او کیست و آنچه او می‌کند کمتر از معجزه نیست.

او توجه ظریف و عاشقانه شمارا در دوره‌ای که حالاتش تابعی است از هورمون‌هایش می‌طلبد.

او نیاز و انتظار دارد هرروز به وی بگویید که چقدر دوستش دارید.

از دیدگاه او، وی نیاز به این باور دارد که شما همواره به فکر او هستید. و این‌که شما لحظه‌شماری می‌کنید تا بار دیگر در کنارش

باشید. این ممکن است خواب‌وخیالی برای او باشد، ولی باکمی کوشش از جانب شما، ممکن است حقیقت پیدا کند. شما هم می‌توانید به‌صف عاشقان بزرگ بپیوندید؛ مردانی که قادرند رؤیای زنی را به واقعیت بدل سازند.

درباره نویسنده

دکتر الن کریدمن متولد جولای 1944 در آمریکاست. او تحصیلاتش را در رشتهی روانشناسی تکمیل کرد و به یکی از موفقترین متخصصان موضوعات زناشویی در این کشور تبدیل شد. آن‌قدر که آمریکاییها او را روانشناس محبوبشان مینامند.

ایدهی نوشتن متن کتاب چراغ دل زنت را روشن کن بعد از تجربهی بیست‌وسه سال زندگی زناشویی به ذهن الن رسید. وقتی در ماه می سال 1981 دفتری اجاره کرد و دورههای شش‌ماهه‌ی کلاس «چراغ دل شوهرت را روشن کن» را برگزار کرد.  بعد از برگزاری دورهها و مشاهدهی نتایج فوقالعاده آن، دکتر کریدمن تصمیم گرفت آموزههایش را برای کسانی که نمیتوانند در کلاسها شرکت کنند و یا میخواهند موضوعات درس داده‌شده در کلاس را به شکل جزوهای مرتب و قابل مراجعه نگهداری کنند؛ بنویسد. بعد از برگزاری دورههای موفق برای خانمها، الن کریدمن تصمیم گرفت که این دوره از کلاسها را برای مردان نیز برگزار کند.

کریدمن زمان نوشتن چراغ دل زنت را روشن کن برای انتقال بهتر اطلاعات، نه‌تنها از زندگی شخصی خود مثالهایی آورده که از نامهها و خاطرات شاگردانش هم استفاده کرده است. او هنگام نوشتن کتاب با زوج‌های صحبت کرده است که از ازدواجشان حداقل ده سال گذشته است و تعداد زیادی از تجربیات آن زوجها را در کتاب منتقل کرده است.

او  بین سالهای 1989 تا 1999 شش جلد کتاب نوشت و منتشر کرد. مجموعهی کتابهای Light a fire (چراغ دل شوهرت/ زنت را روشن کن) به پرفروشترین کتابهای او تبدیل شدند تا حدی که او چند سال بعد از موفقیت این دو کتاب؛ کتابی به نام «چراغ دل خودت را روشن کن» منتشر کرد.  راهنمایی برای افزایش عزت‌نفس فردی. او در طول سالهای فعالیتش به نوشتن کتابهای دیگری دربارهی ارتباطات زناشویی ادامه داد. «بوسه ده‌ثانیه‌ای او» که به اعتقاد خوانندگانش توانسته زندگی میلیونها زوج را نجات دهد، یکی از شناختهشدهترین کتابهای اوست. کریدمن با آموزههایش در طول سی سال عشق را به خانهی تعداد زیادی از خانوادههای آمریکایی برگرداند. گفتوگوها و ویدیوهایی از او در فضای نت وجود داردکه  قدرت تأثیرگذاری کلامش را نشان میدهد.

گرچه الن کریدمن، روانشناس متخصص روابط زناشویی بود اما در جواب این سؤال که آیا داشتن مدرک مرتبط برای مشاوره دادن دربارهی مشکلات  زندگی زناشویی کافیست؟ معتقد بود کسی که خودش سی کیلوگرم وزن کم کرده باشد، مشاور و راهنمای بهتری نسبت به پزشک متخصص تغذیه است.  بنابراین بهجای کمک گرفتن از روانشناسان و مددکاران بهتر است از کسانی کمک بخواهیم که زندگی زناشویی موفقی داشتهاند. الن کریدمن در یازدهم ژوئن سال 2011 از دنیا رفت اما کتابهایش بارها تجدید چاپ‌شده‌اند و خانوادهاش وب‌سایت رسمیاش را اداره میکنند.

ترجمه کتاب چراغ دل زنت را روشن کن به فارسی

از میان کتابهای کریدمن فقط دو عنوان «چراغ دل شوهرت را روشن کن» و «چراغ دل زنت را روشن کن»  با ترجمهی عباس چینی و شیرین نوروری به فارسی برگرداننده شدهاند و انتشارات البرز این دو عنوان را در قطع رقعی منتشر کرده است.

شیرین نوروی سالهاست در حوزهی روانشناسی بالینی فعالیت میکند و عباس چینی بیش از بیست سال است که کتابهای زیادی در حوزهی روانشناسی، موفقیت و زندگی بهتر ترجمه کرده است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

این کتاب مناسب مردانی است که میخواهند در زندگی زناشویی خود موفق باشند است. این کتاب میتواند هدیهی مناسبی برای مردانی باشد مه به‌تازگی ازدواج‌کرده‌اند و میخواهند از رابطهی زناشویی سر دربیاورند و همسرشان را همیشه خوشحال نگه‌دارند.

آنچه در بالا خواندید نقد و بررسی کتاب چراغ دل زنت را روشن کن اثر الن کریدمن با ترجمهی شیرین نوروری و عباس چینی بود. خرید و دانلود کتاب الکترونیکی این اثر در همین صفحهی فیدیبو امکانپذیر است.

مشخصات کتاب چراغ دل زنت را روشن کن

 • ناشر انتشارات البرز
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۱۳,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۷۹/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 1.35 مگابایت
 • تعداد صفحات ۲۶۳ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب چراغ دل زنت را روشن کن

سلام فوق العاده است .من این نویسنده وسبک نگارش را دوست دارم .حتما بخوانید خیلی کاربردی وعالی روابط را بررسی کرده من کمتر کتابی را اینگونه دیدم .اگه دنبال رابطه عاشقانه با همسرتان هستید .حتما حتما بخوانید.
در ۵ سال پیش توسط f.d...i93 ( | )
کتابی خیلی خوبی به آقایان پیشنهاد میکنم بخون .واقعا عالی
در ۵ سال پیش توسط 2figh so ( | )
واقعا کتاب خوبی هست و برای نجات یک زندگی زناشویی نوشته شوده، به کسانی که می خواهند ازدواج کنند و یا در زندگی خود دارای اختلاف هستند پیشنهاد می کنم
در ۵ سال پیش توسط علی اکبر صالحی ( | )
همونجوری که زنها باید مردهاشون رو شیفته ی خودشون کنند برعکس هم باید باشه یعنی باید مردها هم باید زنانشون رو شیفته ی خود کنند هرچیز باید دوطرفه باشه نه یه طرفه مثلا عشق یه طرفه نداریم بلکه دوطرفه داریم یعنی باید هردو طرف به هم عشق بورزند .ته اینکه عشق ورزیدن یک طرفه باشه نباید همچین اتفاقی بیوفته .
در ۳ سال پیش توسط دیانا ataii ( | )
خیلی کتاب خوب و ضروریه برای زوج های جوان.
در ۴ سال پیش توسط محمدعلی چاروسایی ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ۶
 • بعدی ›
 • آخرین ››