Loading

چند لحظه ...
کتاب چرا کشورها می‌جنگند؟

کتاب چرا کشورها می‌جنگند؟
جامعه شناسی درگیری نظامی

نسخه الکترونیک کتاب چرا کشورها می‌جنگند؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب چرا کشورها می‌جنگند؟

جنگ یک درگیری نظامی تحمیل شده بین جوامع است که منجر به تلفات انسانی و یا خسارت مادی زیادی می‌شود. درگیر شدن در جنگ چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم یکی از ابزارهایی است که از طریق آن جامعه، گروه منزلتی، حزب سیاسی یا طبقه اجتماعی، زور را به منظور افزایش قدرت اقتصادی، سیاسی یا جغرافیایی، ضعیف کردن رقیب یا فرو نشاندن برخی از تهدیدات واقعی یا درک شده به کار می‌برد. جنگ داخلی به عنوان نوعی از کشمکش تعریف شده است که بین دو یا چند جناح در یک جامعه معین رخ می‌دهد. مرزهای بین جنگ خارجی و داخلی مبهم است چون طرفین درگیری در جنگ داخلی ممکن است از حامیان خارجی کمک دریافت کنند و در حقیقت اساساً به نفع برخی از عوامل خارجی بجنگند. پیش از ظهور دولت ملی متجدد و ظهور عقاید و احساسات ملی، تمایز بین جنگ و جنگ داخلی تقریباً قابل تشخیص نبود. در حالی که شاید هیچ چیز همانند تصمیم به آغاز جنگ اختیاری‌تر و حساب‌شده‌تر به نظر نرسد، با این حال مواردی وجود داشته که جوامعی به دلایل مبهم و مرموزی خود را در جنگ درگیر یافته‌اند.

ادامه...

مشخصات کتاب چرا کشورها می‌جنگند؟

بخشی از کتاب چرا کشورها می‌جنگند؟

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب چرا کشورها می‌جنگند؟

یک کتاب خوب در باب سیاست و علل جنگ از خوندن این کتاب لذت بردم.
در ۴ هفته پیش توسط محمد دانشجو ( | )