فیدیبو نماینده قانونی انتشارات سایه‌سخن و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب یکصد قاعده‌ی زندگی

کتاب یکصد قاعده‌ی زندگی
اصول زندگی بهتر، شادتر و موفق‌تر

نسخه الکترونیک کتاب یکصد قاعده‌ی زندگی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۷۶۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب یکصد قاعده‌ی زندگی

راز موفقیت چیست؟ پاسخ این سؤال چیزی نیست جز یک انتخاب ساده. ما هر روز کارهایی را که در زندگی انجام می‌دهیم انتخاب می‌کنیم؛ بعضی از این کارها ما را بدبخت و برخی از آن‌ها ما را خوشبخت‌تر می‌سازند. با مشاهده‌ی رفتار دیگران به این نتیجه رسیده‌ام که اگر به چند «قاعده»‌ی اساسی «زندگی» عمل کنیم، نصیبمان از زندگی بیشتر می‌شود؛ راحت‌تر به گرفتاری‌ها و ناملایمات بی‌اعتنایی می‌کنیم؛ کار بیشتری انجام می‌دهیم و هرجا می‌رویم، پیام‌آور خوشبختی می‌شویم. کسانی که با این قواعد بازی می‌کنند، هرجا بروند، بخت و اقبال با آن‌هاست؛ وقتی وارد خانه‌ای می‌شوند، آن را روشن می‌کنند؛ شور و شوق بیشتری برای زندگی دارند و بهتر سازگار می‌شوند.

ادامه...

بخشی از کتاب یکصد قاعده‌ی زندگی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

یکصد قاعده ی زندگی

اصول زندگی بهتر، شادتر و موفق تر

ریچارد تمپلار

ترجمه: ابوذر کرمی
حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ استقاعده ای برای شما

قواعد زندگی را به پنج گروه تقسیم کرده ام: قواعدی برای شما، قواعد همسرداری، قواعد خانوادگی و دوستی، قواعد حلقه های اجتماعی و سرانجام قواعد دنیا؛ این ها مظهر پنج حلقه ی ناخودآگاه است که ما دور خود رسم می کنیم.
بیایید با مهم ترین قواعد که قواعد خودمان است شروع کنیم؛ قواعد شخصی قواعدی برای ما. این ها قواعدی هستند که صبح ها به ما کمک می کنند از رخت خواب بیرون بیاییم، با نگرشی مثبت با دنیا روبه رو شویم و صرف نظر از این که چه پیش می آید، با اطمینان خاطر و موفقیت به پیش برویم. قواعدی هستند که به کاهش استرس کمک کرده؛ نگرش درستی به ما داده و ما را تشویق می کنند که معیارهای خودمان را مشخص کنیم و اهدافی برای نشانه گیری داشته باشیم.
فکر می کنم این قواعد باید برای هر یک از ما تعدیل شود تا متغیرهایی چون تربیت، سن و موقعیت لحاظ شوند. ما همه باید معیارهایی داشته باشیم که به آن ها عمل کنیم. آن ها از فردی به فرد دیگر متقاوتند اما آن چه از اهمیت حیاتی برخوردار است، این است که بدون معیار نباشیم. اگر معیاری نداشته باشیم دستخوش امواج می شویم و نمی توانیم عملکرد خود را کنترل و هدایت کنیم. معیارها پایگاه محکمی برای ما هستند؛ جایی که می توانیم دوباره به آن جا برگردیم؛ دوباره با آن ارتباط برقرار کرده و تجدید نیرو کنیم. آن ها ملاک پیشرفت شخصی ما هستند.
البته به جز معیارها، چیزهای دیگری هم مطرح اند؛ چیزهایی مثل شادی تفریح و لذت بردن از زندگی.

قاعده ۱:به کسی چیزی نگویید

شما می خواهید به این قواعد عمل کنید. می خواهید به کاری بپردازید که کلّ زندگیتان را تغییر دهد؛ البته به شرطی که تصمیم گرفته باشید رسالت خود را بپذیرید. می خواهید راه هایی کشف کنید تا در انجام هر کاری مثبت تر، شادتر و موفق تر باشید. پس لازم نیست در این مورد چیزی به دیگران بگویید. سکوت پیشه کنید. هیچ کس از آدم خالی بند خوشش نمی آید. آری، قاعده ی اول این است: به کسی چیزی نگویید.
گاهی می خواهید در مورد کاری که انجام می دهید با دیگران صحبت کنید چون طبیعتاً می خواهید آن موضوع را با آن ها در میان بگذارید؛ اما من می گویم این کار را نکنید. بگذارید خودشان دنبال جواب بگردند؛ البته اگر خواستند. شاید فکر کنید این نامنصفانه است، اما واقعاً منصفانه تر از آن است که فکر می کنید. اگر به آن ها چیزی بگویید، ناراحت می شوند. حق هم دارند. هیچ کس از نصیحت خوشش نمی آید. مثل این است که شما سیگار را ترک می کنید و تازه می فهمید که زندگی سالم یعنی چه و در صدد برمی آیید همه ی دوستان قدیمیِ سیگاری تان را ترک دهید. مشکل این خواهد بود که آن ها آمادگی ترک سیگار را هنوز پیدا نکرده اند و در نتیجه به شما انگ هایی می زنند مثل از خود راضی، گندِ دماغ بچه مثبت یا حتی سیگاری سابق. خودتان می دانید که همه ی ما چقدر از این انگ ها متنفریم.
***
موعظه نکن، تبلیغ نکن، حتّی اشاره هم نکن
***
پس به همین سادگی نخستین قاعده چنین می شود: موعظه و تبلیغ نکن سعی نکن عقیده ی کسی را عوض کنی، جار نزن. حتی اشاره هم نکن. وقتی نگرش خود را به زندگی عوض کرده باشید و در جواب سوال دیگران که چه کار کرده اید و چه کار می کنید، بگویید «هیچ چی، امروز هوا آفتابیه و من هم حالم بهتره و شادترم»، نشاط زیادی پیدا خواهید کرد. لازم نیست وارد جزئیات شوید چون این جزئیات، چیزی نیستند که دیگران می خواهند از شما بشنوند. بهتر است بگوییم جزئیات دقیقاً همان چیزی اند که آن ها نمی خواهند بشنوند. مثل این است که یک نفر حال شما را بپرسد. شما فقط کافی است بگویید: «خوبم». حتی اگر حالتان خیلی بد باشد یا در قعر ورطه ی ناامیدی باشید، طرف مقابل نمی خواهد چیزی در این زمینه بشنود چون این جور چیزها برای او تعهد می آورد. آن ها انتظار ندارند که در جواب یک «حالت چطوره؟» ی ساده ، شما یک عالمه مصیبت و بدبختی تحویل شان بدهید. فقط می خواهند شما بگویید: «خوبم، ممنون»، بعد هم بدون این که تعهدی به شما پیدا کرده باشند، دنبال کار و زندگی شان می روند. اگر نگویید «خوبم» و در عوض شروع کنید به درد دل کردن، طرف مقابل را خیلی زود فراری خواهید داد.
بازی کردن طبق قواعد یعنی همین. هیچ کس نمی خواهد چیزی بشنود. پس لطفاً ساکت باشید. می پرسید از کجا می دانم؟ چون وقتی کتاب «قواعد کار» را نوشتم و خیلی ها را به سوی این واقعیت سوق داد که بدون متوسل شدن به دوز و کلک هم می توان در محل کار موفق بود همین نکته را پیشنهاد کردم و خوب هم جواب داد. شما هم با آن پیش بروید، بی سرو صدا به آن عمل کنید و شادمانه و با رضایت خاطر زندگی کنید؛ البته بدون این که به کسی در این مورد چیزی بگویید.

نظرات کاربران درباره کتاب یکصد قاعده‌ی زندگی

بسیارخوب
در 2 ماه پیش توسط hsn...kam
عالیه
در 3 هفته پیش توسط sas...ezi
عالی
در 2 هفته پیش توسط sas...ezi
به نظر من عالیه
در 4 ماه پیش توسط الهه شیبانی