فیدیبو نماینده قانونی انتشارات لیوسا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مذاکره

کتاب مذاکره

نسخه الکترونیک کتاب مذاکره به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب مذاکره

چگونه سررشته‌ی زندگی و احساسات خود را در دست بگیرید، انسانی کاملاً مثبت‌گرا شوید، اعتمادبه‌نفس خود را بالا ببرید، اهداف خود را تعیین کنید و تحقق ببخشید، تمرکز و دقت داشته باشید، با دیگران به‌خوبی ارتباط برقرار کنید و به بیش از آنچه در تصور شما می‌گنجد دست یابید. چگونه اندیشه‌ی برتر داشته باشید، برتر عمل کنید، فروش خود را بالا ببرید و از روش‌های برتر رقابت برای رسیدن به نتایج ممتاز در یک محیط کاری چندبُعدی و همیشه در حال تغییر بهره بگیرید. چگونه سازمان‌یافته شوید، اولویت‌های مشخص داشته باشید، بر وظایف کلیدی متمرکز شوید، از طفره‌رفتن و به‌تعویق‌افکندن کارها دوری کنید، با یک طرز فکر مشخص بر مهم‌ترین کارهایتان تمرکز کنید، و ظرف تنها یک روز بیشتر از آنچه دیگران طی یک هفته انجام دهند به انجام برسانید. شما می‌توانید راهکارها و روش‌های موفق‌ترین افراد را در تمامی عرصه‌ها فرا بگیرید.

ادامه...
  • ناشر انتشارات لیوسا
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.59 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب مذاکره

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه

موفقیت شما در تجارت و زندگی به توان مذاکره ی شما در هر شرایط و در جهت مصلحت و منفعت خودتان بستگی دارد. مذاکره کردن مهارتی کلیدی است که بر هرچه که می گویید و انجام می دهید و تقریبا بر تمامی تعاملات شما، چه شخصی و چه حرفه ای، اثر می گذارد. اگر شما نتوانید برای تامین منافع خود مذاکره کنید، قربانی کسانی خواهید شد که نسبت به شما مذاکره کنندگانی توانمندترند. اگر شما مذاکره کننده ای ماهر باشید همواره قادر خواهید بود درآمدهای بالاتر کسب کنید و معاملات بهتری انجام دهید.
زندگی را شاید بتوان یک مذاکره ی بسیار طولانی و درازمدت، از گهواره تا گور در نظر گرفت. مذاکره هرگز در زندگی متوقف نمی شود. این بخش عمده ی تجارت در زندگی و برقراری ارتباط با دیگران است. روشی است برای افرادی دارای ارزش ها و علائق متفاوت، تا بتوانند راه هایی سازنده برای کار و زندگی درعین توازن و هماهنگی در کنار یکدیگر بیابند. توان شما در انجام مذاکرات موفقیت آمیز، برای کامیابی شما در تقابل و تعامل با دیگران ضروری است.
مذاکره و گفتگو از زمان پیدایش تمدن ها همواره در جریان بوده است چراکه انسان ها در زندگی شان پیوسته در صدد یافتن راهی برای بهبود جایگاه نسبی خود در مقایسه با دیگران بوده اند.
تمامی انسان ها خواستار دستیابی بیشتر به تمام خوبی ها ازجمله خوشبختی، ثروت، موقعیت، عشق، امنیت، مقام، اعتبار و حیثیت، و موفقیت هستند؛ و همواره می خواهند راه هایی سریع تر و آسان تر، با صرف هزینه و زمان کمتر برای رسیدن به این اهداف پیدا کنند. ما با بسیاری افراد دیگر که همین اهداف و نتایج و پیامدها را جستجو می کنند، به نحوی در رقابت هستیم و از طریق مذاکره، مصالحه، و مبادله است که رقابت ها و اختلافات را در جهت رسیدن به نیازها و خواسته های خود تعدیل می کنیم تا به بهترین دستاورد ممکن برای خود در زندگی برسیم.

«ارزش» مقوله ای فردی و ذهنی است

ارزش و بهای هر چیز همواره و تنها به واسطه ی تقاضا برای آن و ضرورت آن تعیین می شود. «ارزش» چیزی است که به دست یک فرد مشخص، در زمان خاص، و تحت شرایط معلوم، برای یک چیز معین می شود. از آنجا که این نحوه ی ارزش گذاری همواره ذهنی و فردی است، هیچ گاه و برای هیچ چیز ارزش گذاری پیشاپیش معنا پیدا نمی کند.
بهایی که انسان ها حاضرند بپردازند همواره به شرایط افراد و درجه ی نیاز نسبی آنها (به هر چیز) در زمان انجام معامله بستگی دارد. ارزش گذاری های شخصی، عامل به وجودآمدن نیاز به تبادل کالا، خدمات مالی، و سایر امور مرتبط است.
در هر معامله یا دادوستد داوطلبانه و اختیاری، دو طرف معامله تنها زمانی حاضر به پذیرش شرایط و قیمت تعیین شده می شوند که باور داشته باشند نتیجه ی این مذاکره یا معامله بهتر از نتیجه ی انجام نشدن آن خواهد بود. گفته اند: «اختلاف عقیده هاست که موجب برپایی مسابقه ی اسب سواری می شود.»

روش ها و تدابیر کاربردی (عملی)

طی سال ها من وارد مذاکرات بسیاری در مورد عقد قراردادهایی به ارزش میلیون ها دلار شده ام، در زمینه املاک شخصی و تجاری و صنعتی، ازجمله مراکز خرید، دفاتر تجاری، و احیای اراضی. من در امر واردات و توزیع خودروهای گوناگون به ارزش بیش از بیست وپنج میلیون دلار و علاوه بر آن برای عقد قراردادهای نشر، مشاوره ی آموزشی، تبلیغات، نمایشگاه ها، و همایش های مختلف، و همچنین فروش هزاران نوع کالا به ارزش میلیون ها دلار وارد مذاکره شده ام. بنابراین دیدگاه ها و دستاوردهای این کتاب برپایه ی تجارب بسیار، اعم از خوب و بد، به انضمام سال ها مطالعه و تحصیل در زمینه ی علم و هنر مذاکره شکل گرفته است.
اکنون شما در آستانه ی فراگیری مجموعه ای ارزشمند از فنونی هستید که تا امروز در امر گفتگو و مذاکره کشف شده و به دست آمده است. هر یک از این راهکارها، اثبات شده، کاربردی، و به سرعت قابل اجراست. این روش ها کارآمدند و به شما امکان می دهند کم وبیش در هر شرایطی، بهترین معاملات را انجام دهید.
من این راهکارها و روش ها را به صدها هزار تجارت پیشه در سراسر جهان آموزش داده ام و نتایج مثبتِ این مذاکرات زندگی بسیاری از آنها را متحول کرده است.
اگر شما به طور مستمر و عینی، حتی بخش کوچکی از آنچه را در شرف یادگیری اش هستید، به کار ببندید، قادر خواهید بود تحولات کمّی و کیفی عمده ای در نتایج خود ایجاد کنید.

مذاکره، یک فن آموختنی است

حتی بچه های کوچک نیز مذاکره می کنند. آنها می دانند که در آغوش گرفتن ها و مهر و محبت شان در حکم کالایی است که به واسطه ی آن قادرند با پدر و مادر و بستگانشان مذاکره کنند.
مذاکره کردن یا نکردن، مصالحه کردن یا نکردن، و تلاش در جهت آشتی دادن و هم سو کردن منافع متضاد، از فعالیت های عمده و اساسی زندگی بشر به شمار می آیند. توانایی شما در مذاکره می تواند تفاوتی چشمگیر در زندگی شخصی و حرفه ای تان و همچنین در روابط و تمام دادوستدهای زندگی روزمره ی شما ایجاد کند.
خوشبختانه، مذاکره کردن مهارت است و تمام مهارت ها را می شود آموخت. هر شخصی که امروز مذاکره کننده ای توانمند و فوق العاده است، روزی مذاکره کننده ای ضعیف بوده است که در مقایسه با امروز، معاملات بسیار نامناسبی انجام داده است.
هرچه بیشتر بیاموزید و فکر کنید و مذاکره را تمرین کنید، مذاکره کننده ی بهتری خواهید شد. همچنان که به نتایج بهتر و مطلوب تری دست پیدا می کنید، احساس رضایت بیشتری نیز خواهید داشت، اعتمادبه نفس شما افزایش خواهد یافت، و بیش از پیش عنان زندگی خود را به دست خواهید گرفت. یکی از موثرترین و مستدل ترین راه های آموختن برای ما، مقایسه ی آنچه امروز انجام می دهیم با کاری است که می توانستیم درعوض آن انجام دهیم.
یکی از عرصه های مهم زندگی شخصی یا کاری خود را که امروز در حال مذاکره بر سر آن هستید، در نظر بگیرید. همچنان که مشغول خواندن این کتاب هستید، در مورد چگونگی اِعمال این روش ها در زندگی خود، برای رسیدن به نتایجی بهتر از امروز فکر کنید. هنگامی که این راهکارها را عملی کنید، از افزایش تاثیر کارآیی مذاکره در زندگی تان شگفت زده خواهید شد و درنتیجه احساس رضایت بیشتری خواهید کرد.

مذاکره

برایان تریسی

مترجم: دکتر لیلی مشایخ

حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

نظرات کاربران درباره کتاب مذاکره

سلام میشه از کتابای جوجو مویز هم رایگان بزارید. ممنون
در 1 سال پیش توسط بخوان
دوستان اینجا بخش نظرات و نقد و بررسى کتاب هست نه درخواست هاى شخصیتون از فیدیبو...لطفا فقط نظرتون راجب کتاب رو بیان کنید و درخواست هاتون رو از قسمت "تماس با فیدیبو" داخل پنل "پروفایل" پیگیرى کنید!
در 1 سال پیش توسط soheil
لطفا کتاب‌های داستانی رو بیشتر توی‌طرح بیشتر بخوانیم بذارید. از نشر چشمه هم بذارید حتما
در 1 سال پیش توسط مصطفا بلند قامت
من خود کتابش رو از بازار خریدم. واقعا بی نظیره. با خوندن این کتاب در معاملات و خریدهای روزمره و تصمیم‌گیری‌هاتون موفق‌تر خواهید بود. این کتاب جز معدود کتاب‌های سری موفقیت هست که بنظرم راهکارهاش شعار نیست و کاملا قابل اجراست‌. خوندن این کتاب باعث پیشرفت چشم‌گیر تو زندگیتون خواهد شد.
در 1 سال پیش توسط ali...wqi
این کتاب خریدم، مرسی بابت قیمت مناسب، همیشه از این کارا بکنید، منظورم قیمت مناسب برای کتاب هست
در 2 سال پیش توسط Ali...y25
کتاب خوب و مفیدی بود با حجمی معقول
در 2 سال پیش توسط Amin Bj
سپاس فراوان از فیدیبو به خاطر طرح بیشتر بخوانیم
در 1 سال پیش توسط AMIR.S صمدی
کتاب خوبی بود، نکات مهمی در زمینه مذاکره را با زبان ساده بیان کرده است
در 1 سال پیش توسط مازیار
کتاب مناسبیه برای کسانی که می‌خوان با کلیات تکنیک‌های مذاکره‌ی موفق آشنا بشن.
در 1 سال پیش توسط nim...est
کتاب خیلی خوبی بود و به افرادی که در جلسات کاری زیاد شرکت میکنند توصیه میکنم این کتاب رو بخونن، حجمش هم کمه و وقت زیادی واسه خوندن نمیگیره
در 1 سال پیش توسط وحید سیامک نژاد