Loading

چند لحظه ...
کتاب داستان‌های نامورنامۀ باستان، شاهنامه فردوسی ( جلد بیست و دوم‌

کتاب داستان‌های نامورنامۀ باستان، شاهنامه فردوسی ( جلد بیست و دوم‌

نسخه الکترونیک کتاب داستان‌های نامورنامۀ باستان، شاهنامه فردوسی ( جلد بیست و دوم‌ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۱۱,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب داستان‌های نامورنامۀ باستان، شاهنامه فردوسی ( جلد بیست و دوم‌

چون یزدگرد پادشاه شد سپاهیان را گرد آورد و با نامداران گفت هر که از دادگری بهره یابد باید به ستایش یزدان پردازد و از داد دل را شاد دارد. بَدان را زنده نخواهم گذارد، مگر آنکه پند مرا بشنوند و گِردِ کژی و ناراستی نگردند. آن را که ناراستی نورزد مقامِ عالی خواهم داد و جز با دلیر مردان و خردمندان رای نخواهم زد. ستمگر را و کسی را که مستِ غرور است و دلی پر کینه دارد، یا به ثروتِ خویش نازد و گردنفرازی کند و از خشم ما نترسد بالین او از خاک و خشت خواهم ساخت. جمع حاضران و آحاد مردمان از سخنانِ او شاد شدند. اما چون چندی گذشت و یزدگرد در پادشاهی مستقّر و مُمکن گردید و بزرگی و حشمتِ او فزونی گرفت مِهر او بر مردم کاستی یافت، خردمند نزدِ او خوار گشت و رُسومِ پادشاهی عدالت مندرس گردید. مقامِ کنارنگ و پهلوان و دلیرمرد و دانشمند و هنرور و رایزن نزد او با یادِ هوا یکسان شد. دیگر کسی در چشمِ او منزلت و اعتباری نداشت. درونِ شاه تیرگی گرفت و جفا و ستم پیشه کرد. پس وزیر و ندیم و مشاور و آنانکه مایه رونقِ پادشاهیِ او بودند گردهم آمدند و عهد کردند که به کارِ مملکت از بیم شاه نپردازند و اگر دادخواهی به تظلّم آید، یا فرستاده‌ای از دوردست به بارگاه روی آوَرد با نرمی و ملایمت او را آگاه سازند که شاه در پیِ تیمار مظلوم و دادرسی نیست و مجالِ دیدار با کسی ندارد و بگویند آنچه مقصود شما بود با او در میان نهادیم با راستی و صداقت، امّا او به عدالت میل نمی‌کند.

ادامه...

مشخصات کتاب داستان‌های نامورنامۀ باستان، شاهنامه فردوسی ( جلد بیست و دوم‌

  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر ۱۳۸۱/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 3.37 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۸۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب داستان‌های نامورنامۀ باستان، شاهنامه فردوسی ( جلد بیست و دوم‌

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب داستان‌های نامورنامۀ باستان، شاهنامه فردوسی ( جلد بیست و دوم‌