دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب ژئوپلیتیک نخبگان‌( تأملی در رویکردهای سیاسی - جغرافیایی مهاجرت نخبگان)

کتاب ژئوپلیتیک نخبگان‌( تأملی در رویکردهای سیاسی - جغرافیایی مهاجرت نخبگان)
تأملی در رويكردهای سياسی - جغرافيايی مهاجرت نخبگان

نسخه الکترونیک کتاب ژئوپلیتیک نخبگان‌( تأملی در رویکردهای سیاسی - جغرافیایی مهاجرت نخبگان) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب ژئوپلیتیک نخبگان‌( تأملی در رویکردهای سیاسی - جغرافیایی مهاجرت نخبگان)

علم ژئوپلیتیک که با ظهور سؤال‌برانگیز خود، در اوایل از آن به‌عنوان وجدان جغرافیایی ممالک و یا علم قدرت تعبیر می‌شد، با فروپاشی نظام دوقطبی و بروز تغییرات اساسی در مؤلفه‌های امنیتی حاکم بر زمان جنگ سرد و به ویژه با تحول اساسی در نظریه‌ها و مفاهیمی همچون ژئواکونومی و ژئوپلی نومی، در فرآیند جهان‌گرایی و بحرانی سال‌های آغازین قرن 21 که تحت نام قرن دانایی و توانایی شعار فشردگی زمان و مکان را با توسعه شگرف تکنولوژی مدرن در قالب جلوه‌های خاص خلاقیت‌های نخبگان علوم، فارغ از حداقل دغدغه‌های انحصاری بر پیشانی خود حک نموده، با ساختار تحلیلی و برداشت‌های چندگانه‌ای مواجه گردیده است. مع‌الوصف این موضوع از دانش بشری به عنوان کارآمدترین شاخص در تعیین و شناخت ظرفیت‌های جغرافیایی تولید قدرت در واحدهای متشکله سیاسی و فضاهای جغرافیایی به‌خصوص با اولویت اساسی به تقدم عوامل متغیر انسانی، متضمن پویایی و بالندگی ممالک در عرصه رقابت‌های نفس‌گیر جهان قرن 21 خواهد بود. کتاب ژئوپلیتیک نخبگان برآن است تا تصویری گویا از چشم‌اندازهای ژئوپلیتیکی حضور و یا عدم حضور نخبگان علوم و اثربخشی آن بر فرآیندهای پیچیده نظام روابط بین‌الملل را پیش روی خواننده قراردهد.

ادامه...

مشخصات کتاب ژئوپلیتیک نخبگان‌( تأملی در رویکردهای سیاسی - جغرافیایی مهاجرت نخبگان)

  • ناشر انتشارات کویر
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۳۵,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۸۲/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.32 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۵۵ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب ژئوپلیتیک نخبگان‌( تأملی در رویکردهای سیاسی - جغرافیایی مهاجرت نخبگان)

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب ژئوپلیتیک نخبگان‌( تأملی در رویکردهای سیاسی - جغرافیایی مهاجرت نخبگان)