از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
کتاب شبح شاه

کتاب شبح شاه

نسخه الکترونیک کتاب شبح شاه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب شبح شاه

درباره کتاب شبح شاه

کتاب «شبح شاه» Ghost King نوشته‌ی «دیوید گمل» در سال 1988 منتشر شد. این کتاب روایت یک داستان تخیلی است که با حضور شاهزاده‌ای جوان به نام تیورو در اتاقی تاریک و سیاه آغاز می‌شود. این شاهزاده جوان در اتاق بالای برج که تنها یک تک پنجره مانند یک چشم دارد منتظر و نگران پدرش است. او ردای پوست خرس پدرش را دور شانه‌های لاغرش کشیده و روی تخت نشسته است. او در همین لحظات که به‌سختی برایش می‌گذرد به اتاق و کتاب‌هایش فکر می‌کند که به دور از بادهای سوزان زمستانی قرار داشتند. او در همین حال که در خیالاتش سیر می‌کند صدای گوالچمی را می‌شنود. گوالچمی قوی هیکل با دسته‌ای هیزم وارد اتاق می‌شود تا بخاری اتاق شاهزاده را پر از چوب کند. پسرک از گوالچمی جویای حال پدرش می‌شود و ابراز نگرانی می‌کند. نگهبان قوی هیکل به شاهزاده اطمینان خاطر می‌دهد که شاه در امنیت کامل است و هیچ خیانتی در میان نیست و روز بعد برای شکار گوزن برنامه دارد. برنامه‌ی شکار اشراف‌زادگان و حضور شاهزاده‌ی جوان ادامه داستان کتاب «شبح شاه» را شکل می‌دهند.

کتاب «شبح شاه» اولین کتاب از مجموعه سنگ‌های قدرت The Stones of Power است، دیگر کتاب‌های این مجموعه عبارت‌اند از: Stones of Power، Last Sword of Power، Wolf in Shadow، The Last Guardian و Bloodstone. تاکنون غیر از کتاب «شبح شاه» از این مجموعه کتاب Last Sword of Power بانام «آخرین شمشیر قدرت» به فارسی ترجمه شده است که نسخه‌ی الکترونیک آن هم با ترجمه‌ی «طاهره صدیقیان» در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

درباره دیوید گمل

«دیوید گمل» David Gemmell نویسنده‌ی داستان‌های تاریخی در تاریخ 1 اوت سال 1948 در هیستینگز به دنیا آمد. او در جوانی به روزنامه‌نگاری مشغول شد و از دهه‌ی هفتاد نوشتن را آغاز کرد. او اولین کتابش بانام «اسطوره» Legend را در سال 1984 منتشر کرد که داستان فرماندهی به نام «دراس» است که در کوهستانی دورافتاده زندگی می‌کند و در انتظار مرگ دشمنش است. داستان حماسی و فانتزی این کتاب در دهه‌ی هشتاد توجه علاقه‌مندان به آثار فانتزی را به خود جلب و «دیوید گمل» پس از این اثر نوشتن را دنبال کرد. او در طی دو دهه حدود سی رمان دیگر نوشت و به‌عنوان یکی از نویسندگان پرکار بریتانیایی شناخته شد.

آثار «دیوید گمل» به زبان‌های گوناگون ترجمه شده‌اند و تاکنون بیش از یک میلیون نسخه از آن‌ها در سراسر دنیا به فروش رفته است. تعداد زیادی از آثار او ازجمله «ارباب کمان نقره‌ای»، «آخرین محافظ»، «تروا»، «شیر مقدونیه» و «پژواک آوای دوران» به فارسی ترجمه شده‌اند و نسخه‌ی الکترونیک آن‌ها در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

ترجمه کتاب شبح شاه به زبان فارسی

کتاب «شبح شاه» نوشته‌ی «دیوید گمل» با ترجمه‌ی «طاهره صدیقیان» از سوی انتشارات کتاب‌سرای تندیس در سال 1386 منتشر شد که نسخه‌ی الکترونیک آن در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «طاهره صدیقیان» مترجم پرکار ایرانی کتاب‌های دیگر «دیوید گمل» را نیز به فارسی ترجمه کرده است. او ترجمه‌ی آثار نویسندگان دیگر ازجمله «آلیسون ویر» و «ژوان هریس» را نیز در کارنامه‌ی کاریش دارد که نسخه‌ی الکترونیک و صوتی آن‌ها هم در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

در بخشی از کتاب شبح شاه می‌خوانیم

پراساماكوس به شهرتش به‌عنوان بهترین شکارچی سه دره می‌بالید. او روی تیراندازی‌اش سخت کار کرده بود، اما می‌دانست شکیبایی‌اش او را از دیگران مستثنی ساخته است. فرقی نداشت هوا چگونه باشد، داغ سوزاننده یا سرد کرخ کننده، می‌توانست ساعت‌ها بی‌حرکت بنشیند و برای رها کردن تیر در لحظه مناس منتظر شود. گوشت سفت و ریش‌ریش سهم پراساماكوس نبود، زیرا تیر مستقیم به قلب شکارش می‌خورد و آن را بلافاصله از پای درمی‌آورد. گوزن‌های یکه او می‌کشت هرگز بادیه‌هایی که قل‌قل می‌زد نمی‌دویدند تا خونشان در ماهیچه‌ها جمع شود و گوشت را سفت و دندان‌شکن کند.

کمانش هدیه‌ای بود که سرکرده قبیله، مورت، پسر الدارد به او داده بود. سلاحی رومی از شاخ سیاه که آن را بسیار عزیز می‌دانست. تیرهایش به صافی پرتوهای خورشید بودند و او هر پر غاز را با شکافه‌ای دقیق تزئین می‌کرد. در مسابقه روز اشتار سال گذشته وقتی تیرش از میان آخرین تیر خودش به بدن گاو نر فرو رفت، نفس همه در سینه حسب شد. یک پیکان خاردار بود و با این حال دید حیرت‌انگیز چشمانش را برجسته‌تر کرده بود.

اکنون، همچنان که میان بوته‌های دامنه تپه پنهان نشسته بود، به تمام شکیبایی‌اش نیاز داشت. گوزن‌ها آهسته، ولی پیوسته به‌سوی او می‌آمدند. او مدت دو ساعت آنجا نشسته بود و خونش حتی از میان ردای پوست بره که دور اندام لاغرش پیچیده بود، منجمد شده بود. بلندقد نبود و صورتی لاغر و چهارگوش و چشمان آبی نزدیک به هم داشت. چانه تیزش را ریشی ژولیده و بور تیزتر نشان می‌داد. آن‌طور که اکنون قوز کرده بود، نقص بدنی‌اش که او را از سایر جوانان هم‌قبیله‌اش متمایز می‌کرد، به هیچ وجه دیده نمی‌شد، نقصی که این ماهرترین شکارچی را از آوردن یک عروس محروم کرده بود.

گوزن‌ها تقریباً به تیررس او نزدیک شده بودند و پراساماكوس ماده گوزنی چاق را به‌عنوان هدفش برگزید. با عدم سرعتی بی‌حدوحصر تیر بعدیش را از ترکش بیرون کشید و آن را در کمان گذاشت.

درست در همان زمان سر گوزن پیشرو بالا آمد و گله کوچک پراکنده شد. پراساماكوس آهی کشید و ایستاد. لنگ‌لنگان جلو رفت، پای پیچ‌خورده‌اش باعث می‌شد به طرزی مسخره و غم‌انگیز شل بزند. هنگامی‌که کودکی نوپا بود سر راه اسبی تیز رو افتاده که پای چپش را به‌شدت فرو کرد. حالا حدود هشت اینچ کوتاه‌تر از پای راست بود، از شکل افتاده و منحرف به‌طرف داخل.

همچنان که سواران به طرفش می‌تاختند منتظر ماند. آن‌ها دو نفر بودند و اسب‌هایشان عرق کرده؛ توجهی به او نکردند و مثل رعد از کنارش گذشتند.

مشخصات کتاب شبح شاه

نظرات کاربران درباره کتاب شبح شاه

متاسفانه ترجمه بد و پر از غلط املایی لذت خوندن یک کتاب عالی رو ازم دریغ کرد.
در ۲ سال پیش توسط محمد حیدری پور ( | )
مزخرفترین ترجمه بدون یک ذره ویرایش
در ۳ سال پیش توسط پارسا حسینی ( | )
عالییییب
در ۲ سال پیش توسط حجت صاحبی ( | )
واقعا حیف که لذت خواندن نوشته دیوید گمل با اینهمه غلط تایپی در هرصفحه حرام میشود .
در ۲ سال پیش توسط مریم نوربخش ( | )
عالی مثل همه کتاب های گمل وای پر از غلط املایی
در ۲ سال پیش توسط soheil arshin ( | )
  • ۱
  • ۲
  • بعدی ›
  • آخرین ››