فیدیبو نماینده قانونی انتشارات پیدایش و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب گمشده شازده کوچولو

کتاب گمشده شازده کوچولو

نسخه الکترونیک کتاب گمشده شازده کوچولو به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۷۲۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب گمشده شازده کوچولو

پیرمرد دستی به موهای او کشید و گفت: «شازده کوچولوی اگزوپری» آه! درسته! خودشه. شنیدم داشتی با گل‌ها حرف می‌زدی. راستی حال گلت چطوره؟ شازده کوچولو جا خورد: «گلم؟ شما از کجا ...» - ما نویسنده‌ها همه را می‌شناسیم پسر جان! می‌خواهی بگویم گل تو الان مشغول چه کاریست؟ هان؟...دارد گریه می‌کند. صبح که از خواب بلند شده تو را ندیده و گریه‌اش گرفته. حالا فکر می‌کند تو برای همیشه ترکش کرده‌ای...

ادامه...

بخشی از کتاب گمشده شازده کوچولو

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:



فصل اول

من خلبان نیستم، مهندسم. چیزی هم از خلبانی نمی دانم. اما زیاد خواب پرواز می بینم. خواب می بینم دست هایم را تکان می دهم و از زمین بلند می شوم. در آسمان اوج می گیرم و بالا و پایین می روم. این رویا شیرین ترین رویای زندگی من است. همیشه موقع خواب از پنجره کوچک اتاق خوابم با حسرت به آسمان نگاه می کنم. آن قدر به ستاره ها چشم می دوزم تا خوابم می برد. گاهی قبل از خواب حس می کنم تنم سبک شده و آرام آرام از زمین کنده می شوم. اما همه اینها خیال است. من هرگز نتوانسته ام در بیداری- وقتی که دراز کشیده ام- حتی یک سانتی متر هم از روی زمین بلند شوم. اما تصوّرش را کرده ام و همین برایم کافی است. مثل خیال لیس زدن یک بستنی شکلاتی که دهان آدم را آب می اندازد.
تا یادم نرفته بگویم که من نویسنده و شاعر هم هستم. اما هرگز نتوانسته ام نقاشی کنم. البته به نظر من شعر یک جور نقاشی کردن است یا شاید برعکس، نقاشی شعر است. بگذریم... اینها را گفتم که بدانید من و نویسنده کتاب شازده کوچولو آن قدرها هم بی شباهت به هم نیستیم. البته من هیچ ادعایی ندارم و واقعاً به اِگزوپِری حسودی ام می شود. چون او یک چیز برتر نسبت به من دارد و آن تجربه است. بله تجربه! تجربه همان چیزی است که ربطی به طول زندگی آدم ها ندارد. مثلاً ممکن است یک بچه شش هفت ساله تجربه اش بیشتر از یک آدم هفتاد ساله باشد. و این همان عرض زندگی است. آدمی مثل اگزوپری طول زندگی اش زیاد نیست. عرض آن خیلی زیاد، شاید هم بی نهایت است. به نظر من شازده کوچولو نمونه کامل حرف من است. من مطمئنم که در طی این شصت و چند سالی که از خلق او توسط اگزوپری می گذرد همان شش سال یا کمی بیشتر یا کمتر را دارد.



همان پسرک مو طلایی با شنل سبز و همچنان سمج و کنجکاو. اما تجربه های او خیلی زیادتر شده و عرض زندگی اش را نه من و نه هیچ مهندس دیگری با خط کش ها و ابزارهای پیشرفته نمی توانیم اندازه گیری کنیم. من شک ندارم در این سال ها او چیز های زیادی درباره سفرش به زمین و شش سیاره دیگر به گل سرخش گفته و روزها و شب های زیادی به لحظات سفرش فکر کرده است. باور کنید راست می گویم.

شازده کوچولو از همان روز اول که به سیاره اش بازگشته بود، آرام و قرار نداشت. خاطرات سفر در ذهنش زنده می شدند و برای لحظه ای تنهایش نمی گذاشتند. وقتی به گلش آب می داد، گوسفند گرسنه اش را سیر می کرد، آتش فشان هایش را تمیز می کرد و منتظر غروب آفتاب می نشست، مثل گذشته محو غروب آفتاب و آمدن شب نمی شد. حواسش حسابی پرت شده بود. احساس عجیبی داشت. چیزی شبیه دلواپسی! یا شاید دلتنگی، ترس، کنجکاوی. یا یک حس ناشناخته و گمشده دیگر. حسی که نمی توانست نامی روی آن بگذارد.

هدیه به کودکی های پسرم

نظرات کاربران درباره کتاب گمشده شازده کوچولو

خیلی عاااااالیه . ♡♡♡ .
در 3 سال پیش توسط eg....ner
عالی بوددددددددد
در 3 سال پیش توسط sam...h93
قصه ی دوست داشتنی ای رو به تصویر کشیده...البته در هر صورت هیچی خود شازده کوچولوی اگزوپری نمیشه!
در 9 ماه پیش توسط SnegarZ