فیدیبو نماینده قانونی انتشارات البرز و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب راز بیداری انسان

کتاب راز بیداری انسان

نسخه الکترونیک کتاب راز بیداری انسان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب راز بیداری انسان

در راز بیداری انسان می خوانید که انسان بیدار کسی است که با ویژگی های شخصیتی خود کنار می آید. می پذیرد که حساس است زودر نج است. خیالباف است. هر از گاهی احساس ناامنی می کند و ترس هایی دارد که از گذشته باقی مانده است. بنابراین به جای ملامت خود، مهارت هایی می آموزد تا رنجش هایش را برطرف کند و در نهایت از بودن خود لذت می برد...

ادامه...

بخشی از کتاب راز بیداری انسان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:پیش درآمد و یادآوری

چون دوم بار آدمیزاده بزاد
پای خود بر فرق علت ها نهاد(۱)

۳/ ۳۵۷۶

بیشتر مباحث ما در خودشناسی برای پیشگیری از فروغلتیدن در خطاهای ذهنی و گرایش های عصبی و بیدار کردن ذهن است بویژه نسبت به خطاهای شناختی، حسی ولفظی، مغالطات منطقی و استدلال های غلط آن. صورت بندی فلسفه ای است برای زندگی که سراسر شادی و شعف باشد. نوعی روشن بینی است. نوعی کلی نگری به پدیده هاست. درواقع، شرح و بسطی دارد. در دنباله کتاب: انسان ذهن است و دیگر هیچ! و باز کردن ابهام هایی که برای برخی از خوانندگان پیش آمده است.
اکنون این کتاب، خود حکایت دیگری شده است. کلی نگری، یعنی داشتن یک جهان بینی کل که بر اجزاء شناخت اشراف و آگاهی داشته باشد.
همین جا بگویم، هرقدر آدم بیشتر می خواند و تجربه می کند و بیشتر می فهمد (که خدا کند این طور باشد) به نادانی خود بیشتر پی می برد! این گفته درباره این قلم بیشتر صادق است. پس پاسخ های مرا به این پرسش های متنوع فصل الخطاب تلقی نکنید. تا بشر روی کره خاکی دوام آورده، باب سخن مفتوح است.
می خواهیم در این کتاب که به خودی خود، کتاب مستقلی است و می تواند جلد دوم کتاب انسان ذهن است و دیگر هیچ! باشد، رازهایی را درباره زندگی با شما در میان بگذاریم؛ رازهایی که شما آن ها را هرگز با این صراحت درنیافته اید. این کتاب، در کل، مجموعه این رازهاست. راز نخست این است که، خوشوقتی وجود دارد، ولی کپسولی به نام کپسول خوشبختی یافت نمی شود! خوشبختی را شکل «فست فود» نبینید. خوشوقتی و یا خوشبختی پدیده ای انتزاعی و جداگانه در هستی نیست که ما آن را به دست آوریم. یا همه خوشبخت هستند، یا هر کس به نسبتی خوشبخت است و یا هیچ کس خوشبخت نیست! در رویکرد من به خوشبختی، یا خوشوقتی، حرف اصلی این است که انسان پسیکولوژیک(۲)، نمی تواند خوشوقت یا خوشبخت باشد، تنها می تواند تظاهر به خوشبختی بکند.
انسان پسیکولوژیک، با وجود داشتن امکانات مادی و موقعیت های اجتماعی، خوشبخت نماست، زیرا تضادهای درونی مجالی برای احساس خوش به جا نمی گذارد. خانواده پسیکولوژیک صدها مسئله و گره باز نشده دارد. چگونه می تواند خوشوقت باشد. احساس خوشبختی بکند؟ ممکن نیست. در صورتی که گره های پسیکولوژیک را باز کند و پا به عرصه فانکشنال(۳) یعنی زندگی بدون نقاب، بگذارد. در این صورت دیگر دنبال خوشوقتی نیست. وقتش همواره خوش می گذرد، زیرا موانع خوشبختی بر سر راه او نیست. برداشته شده است.
انسان پسیکولوژیک، برای خوشوقتی یا خوشبختی، دنبال وسیله و بهانه می گردد. خوشبختی(۴) را در خارج و با توجه به مد روز نشان می دهد. برای مثال، داشتن ویلا در شمال می تواند عامل خوشبختی باشد. این خوشبختی کاذب است. دلمشغولی و فرار است! برای من، عامل تظاهر به خوشبختی است. چه نیازی به ویلا در شمال هست؟ در موارد استثنایی کاری ندارم.
دوستی را می شناسم که با صد مشکل و سرمایه گذاری هنگفت در هشتاد سالگی ویلای مجللی در یکی از مناطق خوش آب و هوای اطراف تهران درست کرد. مدام به من گوشزد می کرد که بیا ببین که من چه کرده ام! در کنارش مقداری زمین ها را هم بالا کشید. درگیری با مردم محل پیدا کرد. به طوری که اکنون می ترسد پا به ده بگذارد! بدون شک این انسان پسیکولوژیک در ظرف چند سال آینده می میرد و کمتر مجال دارد که از آن ویلا و فضای اطراف آن استفاده کند، زیرا در همین سن مسائل عدیده دارد. شما نگاه کنید: این انسان پسیکولوژیک مسن نیز دنبال منافع بود؛ در این سن و با داشتن میلیاردها ثروت در شهر و اطراف! انسان پسیکولوژیک تنها به منافع، بدون امکان استفاده از آن، می نگرد، حتی در هشتاد و پنج سالگی! آیا انسان، حتی در این سن، از غفلت رهایی می یابد؟ چگونه؟ انسان کی بیدار می شود؟ چنین فردی به چه چیزی نیاز دارد؟ اولویت نیازها کجاست؟ ما همیشه اولویت ها را فراموش می کنیم.
انسان های پسیکولوژیک سوراخ دعا را گم می کنند. خودشان را گول می زنند. تضادهای درونی را تشدید می کنند. تضادهای بیرونی جدیدی هر لحظه می آفرینند. این تضادها و مسائل پیچیده را برای میراث خواران خود به یادگار می گذارند. کار انسان پسیکولوژیک به جز آفریدن مسئله برای خود و میراث خواران نیست. پس همه انسان ها بیشتر در پی تظاهر به خوشبختی هستند تا خوشوقتی!

نظرات کاربران درباره کتاب راز بیداری انسان

نویسنده این کتابش را خیلی پرمحتوی و پرمغز نوشته.مطالبش پراکنده هست ولی در دید کلی هدف مشخصی را دنبال می کنه. خلاصه این از اون دست کتابهاست که بعد از خوندن یک الی دو صفحه باید به فکر فرو رفت و مطالبش را درک نمود. در ضمن این اولین کتابی بود که از فیدیبو دریافت کردم و مطالعه کردم. ممنونم فیدیبو
در 3 سال پیش توسط کامران هلاکوئی
چنانچه میخواین نسبت ب خودتون و دیگران شناخت ک چ عرض کنم فراشناخت پیدا کنید حتما این کتاب رو بخونید.کاربردی هست اما من یه توصیه کنم اینجا واونم اینکه شما خودتون هم بعد از پایان خوانش یه مبحث روش اندکی درنگ کنید ببینید چ اندازه با معیارهای شما و استدلال های شما جور هستش.شاید شما نظر دیگه ای هم داشته باشین دراون زمینه ک دکتر ازاد داشته. موفق باشین
در 6 ماه پیش توسط رحیمه رزم گیر
#بهتربخوانیم
در 1 سال پیش توسط Mostafi parvizi