فیدیبو نماینده قانونی نشر ماهی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب خوبی خدا

کتاب خوبی خدا

نسخه الکترونیک کتاب خوبی خدا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب خوبی خدا

می‌گویند اگر رمان را به فیلم بلند تشبیه کنیم، داستان کوتاه عکسی از یک لحظه‌ی زندگی است. با این تعبیر می‌توان گفت مجموعه‌ی حاضر آلبومی ست از ۹ قطعه «عکس»، ۹ تصویر از زندگی، که در شش سال گذشته، از نشریات ادبی امریکا برگزیده شده‌اند. فضای آنها با هم متفاوت است اما همگی یک وجه مشترک دارند: ساده‌اند. غالب نویسندگان این مجموعه، با وجود تفاوت‌های آشکاری که در سبک و فرم داستان‌گویی با یکدیگر دارند، از چهره‌های شاخص ادبیات امروز امریکا هستند. در مجموعه‌ی حاضر، داستان‌هایی خواهید خواند از: ریموند کاررو، که بسیاری از منتقدان او را مایه‌ی حیات مجدد داستان کوتاه در چند دهه‌ی اخیر می‌دانند؛ شرمن الکسی که برنده‌ی جایزه‌‎ی قلم همینگوی است؛ الکساندر همن که او را ناباکوف جدید نامیده‌اند و جومپا لاهیری که مجموعه داستان‌های کوتاهش، مترجم دردها، جایزه‌ی ادبی پولیتزر ۲۰۰۰ را برده است.

ادامه...
  • ناشر نشر ماهی
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.35 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۰۷ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب خوبی خدا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:درباره ی نویسنده ها و داستان ها

ریموند کارور

Raymond Carver

بسیاری از منتقدان او را مایه ی حیات مجدد داستان کوتاه در چند دهه ی اخیر می دانند. مجموعه داستان کلیسای جامع کارور نامزد جایزه ی ادبی پولیتزر و جایزه ی حلقه ی ادبی منتقدان ملی کتاب امریکا شد. داستان «کارم داشتی زنگ بزن» نخستین بار در مجله ی گرانتا و سپس در مجموعه ی بهترین داستان های کوتاه امریکایی سال ۲۰۰۰ انتشار یافته.


جومپا لاهیری

Jhumpa Lahiri

برنده ی جایزه ی ادبی پولیتزر سال ۲۰۰۰ برای مجموعه داستان مترجم دردها. این نویسنده ی هندی تبار در سال ۲۰۰۴ نخستین رمانش، همنام، را منتشر کرد. داستان «جهنم ـ بهشت» اولین داستان کوتاهی است که وی پس از همنام نوشته و در ماه مه ۲۰۰۵ در مجله ی نیویورکر چاپ شده.


شرمن الکسی

Sherman Alexie

رمان نویس، داستان کوتاه نویس، شاعر و فیلم نامه نویس سرخ پوست. تاکنون ۱۷ کتاب منتشر کرده. برنده ی جایزه ی قلم همینگوی سال ۹۳. تازه ترین رمانش به نام یادداشت های روزانه ی کاملاً واقعی یک سرخ پوست پاره وقت را انتشارات لیتل براون در سال ۲۰۰۷ چاپ خواهد کرد. داستان «تو گرو بگذار، من پس می گیرم» نخستین بار در آوریل ۲۰۰۳ در مجله ی نیویورکر و سپس در مجموعه داستان های برگزیده ی جایزه ی او. هنری سال ۲۰۰۵ منتشر شده.


الکساندر همن

Alexandar Hemon

نویسنده ای بوسنیایی است که در سال ۹۲ به امریکا مهاجرت کرده. داستان های کوتاهش از سال ۹۵ در مجلات نیویورکر، پاریس ریویو، اسکوایر و گرانتا چاپ شده. روزنامه ی گاردین او را ناباکوف جدید نامیده است. داستان «زنبورها، بخش اول» نخستین بار در مجله ی نیویورکر و سپس در مجموعه ی بهترین داستان های کوتاه امریکایی سال ۹۹ چاپ شده.


پرسیوال اورت

Percival Everett

نویسنده ی سیاه پوست امریکایی، تاکنون ۱۴ رمان و ۳ مجموعه داستان نوشته. برنده ی جایزه ی آکادمی هنر و ادبیات امریکا، جایزه ی قلم اوکلند جوزفین مایلز و جایزه ی ادبیات جدید امریکاست. برخی از داستان های کوتاهش در مجموعه داستان های برنده ی جایزه ی پوشکارت و مجموعه ی بهترین داستان های کوتاه امریکایی چاپ شده و خودش از داوران جایزه ی کتاب ملی سال امریکا و جایزه ی قلم فاکنر بوده. داستان «تعمیرکار» از مجموعه ی بهترین داستان های کوتاه امریکایی سال ۲۰۰۰ انتخاب شده.


گیب هادسون

Gabe Hudson

مجموعه داستانش، جناب آقای رییس جمهور، نامزد جایزه ی قلم همینگوی و برنده ی جایزه سو کافمنِ انجمن هنر و ادبیات امریکا شده و به هفت زبان مختلف انتشار یافته. داستان های هادسون در نیویورکر، بلک بوک، بوک فوروم، جی کیو و ویلج ویس چاپ می شود. مجله اسکوایر از او به عنوان یکی از بهترین نویسندگان تازه نفس امریکایی یاد کرده. داستان «جناب آقای رییس جمهور» نخستین داستان اوست که در سال ۲۰۰۱ در مجله نیویورکر چاپ شد و به دلیل مضمون سیاسی اش سر و صدای زیادی به پا کرد.


الیزابت کمپر فرنچ

Elizabeth Kemper French

داستان های او تاکنون در مجلات پلاوشرز، نورت امریکن ریویو، استوری کوارترلی، ساوت ایست ریویو و مجموعه داستان برگزیده ی انتشارات نورتون چاپ شده و در بیست و سومین دوره ی جایزه ی پوشکارت مورد تقدیر ویژه قرار گرفته. داستان «فلامینگو» در شماره ی پاییز ۲۰۰۱ مجله ی پلاوشرز منتشر شده.


مارجوری کمپر

Marjorie Kemper

داستان های مارجوری کمپر تاکنون در نشریات نیواورلئان ریویو و گرینز بورو ریویو چاپ شده. نخستین رمانش، تا آن روز خوش، را انتشارات سن مارتین در سال ۲۰۰۳ منتشر کرده. داستان «خوبی خدا» نخستین بار در شماره ی مارس ۲۰۰۲ ماهنامه ی آتلانتیک و سپس در مجموعه ی برندگان جایزه ی او. هنری سال ۲۰۰۳ منتشر شد.


هاروکی موراکامی

Haruki Murakami

نویسنده و مترجم ژاپنی ساکن امریکا. تا به حال ۱۴ رمان و مجموعه داستان نوشته. برنده ی جایزه ی ادبی یومیوری و جایزه ی ادبی نوماست. ترجمه ی انگلیسی بسیاری از داستان های کوتاهش در هفته نامه ی نیویورکر چاپ شده و می شود. داستان «شیرینی عسلی» نخستین بار در ماه اوت ۲۰۰۱ در مجله ی نیویورکر و سپس در مجموعه داستانش، پس از زلزله، چاپ شد.

نظرات کاربران درباره کتاب خوبی خدا

خواندن این کتاب را که گلچینی است از داستانهای کوتاه و جذاب، به همه دوستان توصیه میکنم. داستانها اگرچه کوتاه است, اما آنقدر جذاب و دوست داشتنی و پر حرف است که تا مدتها ذهن درگیر همان چندصفحه نوشتار است. بخوانید و لذت ببرید.
در 1 سال پیش توسط پرند محمدی
کتاب بسیار خوبی بود.
در 3 سال پیش توسط sim...a58
نمیشه گفت همه ش خوب بود. حداقل من نتونستم ارتباط برقرار کنم باهاشون
در 3 هفته پیش توسط الهام يوسفي
گزینش داستان‌ها با دقت انجام شده و ترجمه روان و گویاست
در 3 هفته پیش توسط ard...sht
یه مجموعه داستان ایده آل.یه ترجمه روون و یه کتاب با 9تا داستان کوتاه آمریکایی (جز داستانی که از موراکامی انتخاب شده و داستانش در ژاپن رقم می خوره) که خوندنش به آسونی خوندن یه داستان فارسیه.به شخصه از تمام داستان های کتاب لذت بردم و داستان های "تو گرو بگذار،من پس می گیرم"،"تعمیرکار"،"زنبورها"،"جناب آقای رئیس جمهور"و "جهنم-بهشت" رو بیشتر از سایر داستان ها دوست داشتم.خوندن کتاب باعث میشه شناخت بهتری از زندگی روزمره آمریکایی و دغدغه های مردم این کشور و همینطور شرایط مهاجرین به این کشور پیدا کنیم.انتخاب داستان هایی که توسط مترجم صورت گرفته بسیار خوب بوده و به نظرم همه ی داستان های کتاب ارزش خونده شدن رو دارن.کتابی که از ریموند کارور،هاروکی موراکامی،جومپا لاهیری و شرمن الکسی داستان در بر داره،صد در صد ارزش خوندن رو داره
در 4 سال پیش توسط Arm...iya
...دسـت هـای تو بـود کـه مـرا سـِرشـت و اکـنـون هـمـان دسـت هـاسـت کـه نابـودم می کـنـد
در 4 سال پیش توسط Mar...ini
پیداکردن کسی که بتوانی مدت زیادی درزندگی ات به اوعشق بورزی کجاپیداکردن یک دوست معمولی کجا
در 10 سال پیش توسط Pay...m
نُه داستان از نویسنده‌هایی که اسم خیلی‌‌هاشون رو نشنیده بودم.غیر از هاراکی موراکامی که همین داستان شیرینی عسلی‌ش رو تو مجموعه داستان پس‌لرزه به علاوه چند تا کتاب دیگه خونده بودم ازش، شرمن الکسی که خیلی وقته خاطرات سرخپوست پاره‌وقتشو گرفتم و هنوز نخوندم و جومپا لاهیری که الان با خوندن جهنم-بهشت از این مجموعه که اولین داستانی بود ازش می‌خوندم و حالا مترجم دردهاش که گوشه کتابخونمه داره بهم چشمک می‌زنهداستان‌های خیلی قشنگ بودن منصفانه. تعمیرکار و جهنم-بهشت و خوبی خدا رو از بقیه بیشتر دوست داشتم، چون در عین قشنگی‌شون غمگین بودند. جناب آقای رییس‌جمهور خنده‌دارترینش بود. و در کل راضی بودم از مجموعه :دی
در 4 سال پیش توسط Fae...eri
هیچوقت گرمی افتاب روی صورتت را فراموش نکن
در 4 سال پیش توسط Ham...n
حدود سال 1381-82 مجلّه ای چاپ می شد به اسم سروش جوان. یه جورهایی پدر این همشهری جوان فعلی بود، ولی به نظر من خیلی بهتر. این امیرمهدی حقیقت از یه وقتی هر ماه بک داستان ترجمه می کرد برای این مجله. بعضی از داستانهای خوبی خدا همان داستانها هستند.ولی جای خیلی از داستان های خوب اون مجله خالیه.
در 6 سال پیش توسط س...ر