0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
زنان موسیقی

معرفی، خرید و دانلود کتاب زنان موسیقی

منتخبی از منابع مختلف، از صدر مسیحیت تا امروز

نویسنده:
شهاب جعفری
درباره زنان موسیقی

اثر پیش رو گزیده‌ای است از منابع مختلف درباره فعالیت‌های زنان در موسیقی کلاسیک غربی و عمدتا بر زنان آهنگساز، نوازنده و خواننده تمرکز دارد. البته در کتاب زنان موسیقی، منتخبی از منابع مختلف از صدر مسیحیت تا امروز، به صورت محدودتر به نقش زنان فعال در زمینه آموزش این نوع موسیقی و حمایت از آن نیز پرداخته شده است. در بسیاری از بخش‌ها زنانی سرشناس به تصویر کشیده شده‌اند و سایر منابع بر چهره‌های کمتر شناخته شده و فعالیت جمعی زنان در زمینه نوازندگی غیر رسمی در صومعه‌ها، کنسرواتوارها و ارکسترها و آهنگسازی تمرکز دارند.

کتاب زنان موسیقی مدعی پرداختن به کل تاریخ فعالیت زنان در موسیقی نیست. در واقع، این اثر به بررسی اجمالی بخش‌هایی از این تاریخ می‌پردازد و تصویری از پیشرفت زنان در عرصه حرفه‌ای به دست می‌دهد. اهمیت موضوع این مجموعه از آنجا ناشی می‌شود که زنان، به رغم فعالیت همیشگی‌شان در حوزه نوازندگی و آهنگسازی، همواره با محدودیت‌ها و رهنمودهایی مواجه بوده‌اند و در طول تاریخ به مثابه آماتور و نه حرفه‌ای از آن‌ها حمایت کرده‌اند.

کتاب زنان موسیقی، منتخبی از منابع مختلف از صدر مسیحیت تا امروز سه هدف کلی را دنبال می‌کند:اول: ارائه روایاتی شفاف و امروزی از نوازندگان زن که اکثرشان از زبان خود زنان نقل شده‌اند.دوم: جلب توجه مخاطبان به روش‌هایی که بعضی از زنان از آ‌ها برای انگیزه گرفتن، آموزش دیدن و به دست آوردن فرصت‌هایی استفاده کرده‌اند که لازمه فعالیت حرفه‌ای است. این مسئله به ویژه از این جهت حائز اهمیت است که زنان در گذشته، در مقایسه با مردان، دسترسی کمتری به این مزایا داشتند.سوم: ارائه تصویری شفاف از تجربیات زنان در حوزه موسیقی. این هدف با اشاره به نمونه‌هایی از منابع تجویزی محقق می‌شود. در گذشته، این منابع تجویزی درباره نقش مطلوب زنان در حوزه موسیقی رهنمودهایی در اختیارشان قرار می‌دادند.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
pdf
حجم
9.۱۷ کیلوبایت
تعداد صفحات
483 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۶:۰۶:۰۰
نویسندهشهاب جعفری
ناشرنشر مانوش
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۲۲
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
pdf
۹.۱۷ کیلوبایت
۴۸۳ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
120,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
زنان موسیقی
زنان موسیقی
منتخبی از منابع مختلف، از صدر مسیحیت تا امروز
نشر مانوش
0
(بدون نظر)
120,000
تومان