0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
خانه و سکونت پایدار

معرفی، خرید و دانلود کتاب خانه و سکونت پایدار

ناشر:
هورین
درباره خانه و سکونت پایدار

خانه فضایی است که انسان از ابتدای خلقت تا آخرین روزهای زندگی خویش با آن زندگی می‌کند. خانه برای هر انسان، دارای ابعاد و مفاهیم گوناگون است، اما نکته‌ی قابل توجه آن است که آدمی همواره خانه را به عنوان فضایی جهت آسایش خویش، پس از سپری کردن فعالیت‌های روزانه‌ی خود می‌بیند و در واقع خانه را فضایی برای زیستن و یافتن آرامش می‌داند. در میان، هر فرد به اقتضای شیوه‌ی زندگی خود، به میزان متفاوتی با خانه ارتباط دارد، اما آسایش را در آن جستجو می‌کند.


اهمیت موضوع خانه و مسکن و تاثیر آن بر زندگی افراد جامعه بر کسی پوشیده نیست و اهمیت موضوع نه تنها محصور به فضای داخلی خانه نمی‌شود، بلکه پای خود را فراتر می‌گذارد و گام به گام از محیط مسکونی به سوی شهر پیش می‌رود. عوامل کالبدی خانه بر روابط درونی آن و همچنین حس مکان از فضاهای خانه، تاثیرگذار است و بالعکس. با این حساب، ضرورت تدوین منابعی که در آن به عوامل تاثیرگذار بر ماهیت وجودی فضاهای خانه اشاره کند، ضروری به نظر می‌رسد. اصولا تحقق معماری مطلوب خانه، بدون شناخت دقیق رفتارها و عوامل موثر شکل‌گیری فضاهای خانه، ممکن نمی‌باشد. به همین منظور در این منبع، سعی شده است تا با شناخت و معرفی عوامل موثر بر خانه و مسکن، بررسی ابعاد اجتماعی و روانی مسکن، شناخت و بررسی کالبد و اندام خانه و مسکن، سنت و پایداری و انعطاف‌پذیری آن و همچنین برشمردن شاخص‌های راهبردی مسکن پایدار، گامی موثر در راستای برنامه‌ریزی و طراحی خانه و مسکن پایدار برداشته شود. در همین راستا، مطالب یاد شده به طور وسیعی به وسیله‌ی نمودارها و تصاویر نمونه‌های مناسب برای کمک به خواننده و معرفی فضاهای مطلوب و همخوان با متن آورده شده است. واضح است که نمونه‌های ارائه شده، صرفا به جهت داشتن معیارهای یاد شده در متن آورده شده‌اند و به عنوان نمونه‌های عالی از عوامل یاد شده نمی‌باشند.


موضوع اصلی این کتاب در مورد خانه و سکونت پایدار با تاکید بر تحقق عوامل شهر زیست‌پذیر می‌باشد. در این منبع سعی شده است تا با بررسی عوامل گوناگون تاثیرگذار بر برنامه‌ریزی و طراحی خانه و مسکن پایدار، بسط مفهومی جهت استفاده‌ی برنامه‌ریزان، طراحان و علاقه‌مندان حوزه‌ی مسکن ایجاد گردد.

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۹۱ کیلوبایت
تعداد صفحات
112 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۳:۴۴:۰۰
نویسندهسید احسان بدخشیان
نویسنده دوممرتضی نصر اصفهانی
ناشرهورین
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۰۲
قیمت ارزی
1 دلار
قیمت چاپی
140,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۹۱ کیلوبایت
۱۱۲ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
39,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
خانه و سکونت پایدار
خانه و سکونت پایدار
سید احسان بدخشیان
هورین
0
(بدون نظر)
39,000
تومان

از همین نویسنده مطالعه کنید

مشاهده بیشتر