دانلود اپلیکیشن
0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
بخشنده ستارگان

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی بخشنده ستارگان

نویسنده:
جوجو مویز
درباره بخشنده ستارگان

- اثری دیگر از نویسنده‌ی رمان محبوب «من پیش از تو»:

«پائولین سارا جو مویز» معروف به «جوجو مویز» نویسنده‌ی نام‌آشنای انگلیسی است که سال ۱۹۶۹ متولد شده. او مشاغل مختلفی از جمله تایپ و بروشورنویسی را تجربه کرد و سال‌ها هم به کار روزنامه‌نگاری مشغول بود. تحصیلات دانشگاهی او هم در همین رشته بود و ده سال کار در نشریه‌ی «ایندیپندنت» را در کارنامه دارد. مویز از سال ۲۰۰۲ رمان‌نویسی را به‌طور حرفه‎‌ای و تمام‌وقت آغاز کرد. پیش از آن هم تلاش‌هایی در داستان‌نویسی کرده بود، اما تمام آثارش توسط ناشران رد شده بودند. سال ۲۰۰۲ رمان «در پناه باران» بالأخره توجه ناشری را جلب کرد و پای مویز به جهان کتاب‌ها باز شد. اما شهرت جهانی و موفقیت چشم‌گیر، تا ده سال بعد روی خود را به خانم نویسنده نشان ندادند. طی این سال‌ها، جوجو مویز پنج رمان دیگر روانه‌ی بازار کرد که «میوه‌ی خارجی»، «اسب رقصان» و «آخرین نامه از دوست‌دارت» از آن جمله‌اند. اما سال ۲۰۱۲ بود که او «من پیش از تو» را نوشت و توجه ادبیات معاصر را به نام مویز جلب کرد. چند سال بعد، اقتباس سینمایی موفقی هم از این رمان ساخته شد که به شهرت هرچه‌بیشتر مویز کمک کرد. استقبال کم‌نظیر از من پیش از تو، مسیر را برای خالقش بسیار هموارتر کرد. او دو دنباله هم برای رمان موفقش نوشت. «پس از تو» و «هنوز هم من» نیز مورد توجه گسترده‌ای از مخاطبان سراسر جهان قرار گرفتند. اکنون مجموعه‌ی آثار این نویسنده، هفده کتاب را شامل می‌شود که علاوه بر سه‌گانه‌ی «من پیش از تو»، رمان‌های «بخشنده‌ی ستارگان»، «یک به‌علاوه‌ی یک» و «دختری که رهایش کردی» هم با اقبال قابل توجهی روبه‌رو شدند. در طول این سال‌ها، رمان‌های مویز رکوردهای فروش شگفت‌انگیزی را ثبت کرده‌اند و جوایز بسیاری را هم برای نویسنده به ارمغان آورده‌اند.


- داستان کسانی که به آسمان‌ها ستاره می‌بخشند:

جوجو مویز «بخشنده‌ی ستارگان» را در سال ۲۰۱۹ به دست چاپ سپرد و تا پیش از انتشار «کفش‌های یکی دیگر» جدیدترین رمان او محسوب می‌شد. بخشنده‌ی ستارگان هم خیلی زود توجه مخاطبان را به خود جلب کرد و ترجمه‌های گوناگونی از آن در دستان هواداران مویز از سراسر دنیا قرار گرفتند. این اثر که رمانی تاریخی محسوب می‌شود، داستان کتاب‌داران اسب‌سوار منطقه‌ای دورافتاده در کنتاکی را روایت می‌کند. اساس تاریخی این داستان، برنامه‌ای است که توسط رئیس‌جمهور اسبق ایالات متحده «فرانکلین روزولت» و همسرش «النور» اجرا شده بود. نشریه‌ی «یواس‌اِی تودِی» در دوران همه‌گیری کرونا فهرستی با عنوان «صد کتاب برتر برای مطالعه در زمان خانه‌نشینی و فاصله‌ی اجتماعی» تهیه کرد و بخشنده‌ی ستارگان را نیز در آن جا داد. علاوه بر این «ریس ویترسپون»، بازیگر و مجری معروف آمریکایی، در باشگاه کتاب‌خوانی خود این کتاب را معرفی و پیشنهاد کرد. این رمان جوجو مویز هم پس از انتشار، توانست به صدر فهرست پرفروش‌ترین آثار «نیویورک تایمز» برسد و سی‌وسه هفته در این فهرست باقی ماند. فروش این کتاب از مرز یک میلیون نسخه هم گذشت و شرکت بزرگ فیلمسازی «یونیورسال» را واداشت تا امتیاز ساخت فیلم سینمایی بخشنده‌ی ستارگان را بخرد؛ فیلمی که اکنون در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار دارد.


- «طی شود جاده‌ی صدساله به آهی گاهی»:

قهرمانان بخشنده‌ی ستارگان پنج زن هستند؛ زنانی خارق‌العاده که در دوران افسردگی آمریکا، سفری را در کوه‌های کنتاکی آغاز می‌کنند و از آن کوه‌ها هم بسیار فراتر می‌روند. عهد جمعی قهرمانان این رمان این است که به دست مردمی که هرگز کتاب نخوانده‌اند، کتاب برسانند و درِ جهانی نو را برای آن‌ها باز کنند و آسمان خاموش آن مردم را پر از ستاره کنند. در این مسیر پر از چالش و لذت، اتفاق‌های گوناگونی می‌افتد و تلاش این زنان برای تکیه به خود، ایستادن در برابر جامعه‌ی مردسالار و کوشش برای رسیدن به حقوق برابر به تصویر کشیده می‌شود. زنان داستان مویز، به‌خوبی از مرز میان مبارزه با مردسالاری و مردستیزی آگاهند و بدون تلاش برای حذف مردان یا مبارزه با آن‌ها، می‌کوشند با استقلال فکری، خودباوری و برابری‌طلبی، در مسیر بخشیدن ستاره به آسمان مردم، خود نیز جایگاه و حقوق گم‌شده‌شان را بیابند و بازپس بگیرند. در این راه دراز، عشق نیز چون میان‌بری به کمک بخشندگان ستاره می‌آید و وادی بسیار دور و درازی که در آن قدم گذاشته‌اند، طی می‌شود و مسیر نیز برای «آلیس رایت» و همراهانش درس‌ها و لذات بسیاری همراه دارد.


- آثار جوجو مویز در آوانامه:

کتاب صوتی «بخشنده‌ی ستارگان» هفتمین اثر «جوجو مویز» است که طی همکاری نشر صوتی آوانامه و «نشر آموت» تهیه و تولید شده است. ترجمه‌ی این اثر، همچون شش کتاب قبلی بر عهده‌ی «مریم مفتاحی» بوده است. این کتاب را هم مانند بیشتر آثار مویز «مریم پاک‌ذات» اجرا و روایت کرده است. آوانامه پیش‌تر نسخه‌ی صوتی «من پیش از تو» را با صدای جمعی از گویندگان، «یک به‌علاوه‌ی یک» را با صدای «شیما درخشش» و کتاب‌های «پس از تو»، «هنوز هم من»، «میوه‌ی خارجی» و «اسب رقصان» را با اجرای «مریم پاک‌ذات» منتشر کرده است.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
946.۵۶ کیلوبایت
مدت زمان
۱۶:۴۷:۳۱
نویسندهجوجو مویز
مترجممریم مفتاحی
راویمریم پاک‌ذات
ناشرآوانامه
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۶/۲۷
قیمت ارزی
7 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۹۴۶.۵۶ کیلوبایت
۱۶:۴۷:۳۱

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
70,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
بخشنده ستارگان
بخشنده ستارگان
جوجو مویز
مریم پاک ذات
آوانامه
0
(بدون نظر)
70,000
تومان