پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب در محضر حکیم‌

کتاب در محضر حکیم‌
مجموعه پرسش‌ها و پاسخ‌ها

نسخه الکترونیک کتاب در محضر حکیم‌ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب در محضر حکیم‌

پرسش: چرا داستان کربلا، دلخراش‌ترین حادثه‌ها می‌باشد؟ ما دیدیم که انسان‌ها را آتش می‌زنند، یا به نوامیس تجاوز می‌کنند. به چه دلیل می‌گوییم این حادثه از همه دلخراش‌تر است؟ پاسخ: به این دلیل که در آتش سوختن انسان‌ها و یا سایر موارد-البته نه غالباً-همه از روی جبر است. هیچ کس با قدرت نمی‌گوید بیایید و مرا آتش بزنید. یا عامداً و یا آگاهانه، که اگر روی هدف خود ایستادگی کند، این مصیبت‌ها را به سرش خواهند آورد. نکته مهم در داستان امام حسین‌علیه السلام که قابل مقایسه با هیچ یک از آن‌ها نیست، این است که تماماً آگاهانه و با اختیار بوده است. در هیچ مورد، اختیار از دست ایشان خارج نشده است. حتی تحلیل تاریخی چنین است که تا آن دقیقه آخر، اگر ایشان کلمه «بلی» را می‌گفت، نه فقط کار تمام می‌شد، بلکه از آن‌جا نجات پیدا می‌کرد و شاید دوران بعدی هم، دوران او بود. پس حادثه‌ای بود که آگاهانه و با اختیار پیش آمد. داستانِ باعظمت‌علی‌اصغر، یا ابوالفضل، در کجای تاریخ اتفاق افتاده است؟ حتی کسانی که اصلاً به اسلام نگرویده‌اند، در تحلیل خود می‌گویند: این عجیب‌ترین حادثه‌ای است که تماماً با آگاهی و اختیار و با هدف عالی رخ داده است. نه این که دست و پایش را ببندند و به او هجوم بیاورند. هدف، فقط و فقط خدا بوده است، نه مال و منال دنیا. نه این که زدم، خوردم و بالاخره کشته شدم. مسأله از این‌ها بالاتر بود.

ادامه...

مشخصات کتاب در محضر حکیم‌

بخشی از کتاب در محضر حکیم‌

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب در محضر حکیم‌

ساعتی چند با یکی از مروارید های خلقت آشنا بشید، علامه جعفری مروارید بحر حقیقت در صدف حکمت است ...
در ۴ سال پیش توسط far...ess ( | )
اثری در حد خود بی نظیر .جای این گونه از کتابها به واقع خالی است.
در ۲ سال پیش توسط سید علی رضا عریف ( | )