پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
آپارتمانِ خیابانِ اَمِلی

آپارتمانِ خیابانِ اَمِلی

نسخه الکترونیک آپارتمانِ خیابانِ اَمِلی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره آپارتمانِ خیابانِ اَمِلی

ماجرای کتاب آپارتمان خیابان املی در سال ۱۹۳۹، در دوران جنگ جهانی دوم روایت می‌شود، هنگامی‌که روبی هِندِرسون بنوا به‌همراه همسر فرانسوی‌اش مارسل به پاریس می‌رود، تصور می‌کند که زندگی زیبایی را آغاز کرده است. گیسوان طلایی خورشید شهر را به آغوش کشیده و آن‌ها دست در دست یکدیگر در خیابان‌های مجلل پاریس قدم می‌زنند و طعم شیرین عشق وجودشان را لبریز می‌کند. اما با شروع جنگ و اِشغال پاریس به دست نازی‌ها، حوادث ناخوشایندی بر سر راه روبی قرار می‌گیرد. شارلوت داکر یازده سال بیشتر ندارد که پاریس به تصرف آلمانی‌ها درمی‌آید و پرچمشان در سرتاسر شهر برافراشته می‌شود. به‌دنبال آن، آلمانی‌ها محدودیت‌هایی برای یهودیان در نظر می‌گیرند. برای مثال آن‌ها را وادار می‌کنند که روی لباس‌هایشان ستارۀ زردرنگی بدوزند تا از دیگران متمایز گردند. شارلوت با خودش فکر می‌کند اوضاع دیگر از این بدتر نمی‌شود، اما طولی نمی‌کشد که حکم اخراج یهودیان از فرانسه صادر می‌شود و زندگی شارلوت برای همیشه از هم می‌پاشد. توماس کلارک به خدمت نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا درمی‌آید تا از کشورش دفاع کند، اما با کشته شدن مادرش در بمبارانی که توسط حملات هوایی آلمانی‌ها صورت می‌گیرد، دیگر هیچ انگیزه‌ای برای زندگی کردن ندارد. تا اینکه سر از پاریس درمی‌آورَد، نزدیک برج ایفل، و دلیل تازه‌ای برای ادامۀ زندگی و جنگیدن پیدا می‌کند… و راهی غیرمنتظره به‌سوی خانه.

ادامه...

مشخصات آپارتمانِ خیابانِ اَمِلی

بخشی از آپارتمانِ خیابانِ اَمِلی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره آپارتمانِ خیابانِ اَمِلی