0
معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های مجموعه صوتی خون آشام

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های مجموعه صوتی خون آشام

7 عنوان صوتی

مجموعه داستان‌های تخیلی به ویژه مجموعه کتاب‌های خاطرات خون‌آشام‌ همیشه برای سنین مختلف جذابیت خاصی داشته‌اند. موجوداتی که نژادی فراتر از انسان و گاه ترسناک‌تر از او داشته‌ و دارای قدرت‌های ماورائی بودند که انسان از آن‌ها محروم بود. انسان برای بقا با آن‌ها می‌جنگید و گاه آن‌ها یاد می‌گرفتند که چگونه در کنار هم زندگی کرده و تفاوت‌های هم را بپذیرند. مجموعه کتاب‌های خاطرات خون‌آشام از جمله کتاب‌هایی است که به یکی از این نژادهای جذاب، یعنی خون‌آشام می‌پردازد. خون‌آشام‌ها از داستان‌های فولکلور اروپایی وارد دنیای قصه‌ها شدند و به سرعت جای خود را در میان مخاطبان باز کردند. 

مجموعه کتاب‌های خاطرات خون‌آشام اولین بار در سال‌های 1990-91 توسط انتشارات هارپر کالنیز منتشر شد. این مجموعه، که همینطور که از اسمش بر می‌آید برآمده از ژانر تخیلی است به نویسندگی ال.جی. اسمیت است که مختص جوانان است. این مجموعه کتاب‌ها در فیدیبو به‌صورت شنیداری منتشر شده‌اند که احتمالا باتوجه به ژانر تخیلی آن می‌تواند نظر علاقمندان به این مجموعه از کتاب‌ها را جلب کند. 

این مجموعه 7 جلدی ابتدا در چهار جلد و پس‌از آن در سه جلد منتشر شد. کتاب پنجم از سری 7 گانه از یک هفته بعد از پایان کتاب چهارم شروع می‌شود و دو جلد بعدی هم در ادامه جلدهای قبلی هستند. سه کتاب اول حول محور دو شخصیت اصلی یعنی استفان سالواتاروه و النا گیلبرت است. در این سه رمان ابتدایی این دو، قهرمانان اصلی، راویان کتاب هستند. النا دختری معمولی و نسبتا گوشه‌گیر است که زندگی‌اش با آمدن پسری جوان به اسم استفان تغییر می‌کند. از طرفی یکی از شخصیت‌های اصلی دیگر برادر استفان است که می‌توان او را جز شخصیت‌های تاریک داستان دانست.


کتاب‌های سری خاطرات خون‌آشام را با چه ترتیبی بخوانیم؟ 

اگر شما هم به دنیای خون‌آشام‌ها علاقمند هستید، احتمالا یکی از دغدغه‌های شما ترتیب خواندن این مجموعه هفت جلدی جذاب است. اگر به این مجموعه‌ کتاب‌ها علاقه دارید، باید شنیدن این کتاب‌های صوتی را از فیدیبو با کتاب اول این مجموعه یعنی کتاب صوتی خاطرات خون‌آشام - کتاب اول بیداری با ترجمه محمد حسینی‌مقدم و گویندگی نوتاش نیک‌نژاد شروع کنید. موسیقی پس‌زمینه جذاب و صدای گوینده، تجربه‌ای درخشان از شنیدن اولین کتاب از مجموعه‌ی این اثر را به شما تقدیم می‌کند که قطعا به شنیدن باقی آثار ترغیب خواهید شد. 

اگر در اولین کتاب با یک اثر عاشقانه‌ی متعارف روبرو بودید در کتاب دوم یعنی کتاب صوتی خاطرات خون‌آشام - کتاب دوم کشمکش با ترجمه مرتضی نادری‌دره‌شوری، با فلاش‌بک‌های جذاب به قرن چهاردهم میلادی توسط استفن و شخصیت پردازی قدرتمند و البته مثلث عشقی جذابی که سرنوشت سه شخصیت اصلی داستان توسط النا تعیین می‌شود، این اثر را از یک رمان خون‌آشامی نوجوانانه خارج می‌کند.

 کتاب سوم آخرین کتابی است که راوی آن، دو شخصیت اصلی این داستان هستند. در این کتاب همانطور که از اسمش یعنی کتاب صوتی خاطرات خون‌آشام - کتاب سوم خشم پیداست پای انتقام خونین دو برادر از هم در میان است. اما سرنوشت النا چه می‌شود؟ قطعا ما قصد اسپویل‌کردن داستان برای شما را نداریم پس برای این‌که از سرنوشت شخصیت‌های داستان آگاه شوید، شنیدن جلد سوم کتاب خاطرات خون‌آشام با صدای نوتاش نیک‌نژاد را از دست ندهید. 

کتاب چهارم یعنی کتاب صوتی خاطرات خون‌آشام - کتاب چهارم دیدار مجدد سیاهی توافق احتمالی مثلث عشقی برای جنگیدن با قدرتی برتر است، اما چگونه این اتفاق می‌افتد؟ سیاهی برتری که این سه دشمن قسم‌خورده را تبدیل به هم‌پیمانان می‌کند چه کسی است؟ پاسخ این سوال‌ها را می‌توانید در قسمت چهارم سری کتاب‌های خاطرات خون‌آشام در فیدیبو گوش کنید.

کتاب پنجم از سری هفت‌گانه‌ی خاطرات خون‌آشام با وقفه‌ای طولانی توسط نویسنده منتشر شد. داستان کتاب به اسم کتاب صوتی خاطرات خون‌آشام - کتاب پنجم (شب هنگام)  از یک هفته پس‌از وقایع آخر کتاب قبلی آغاز می‌شود. این کتاب نخستین قسمت از سه‌گانه‌ی جذاب بازگشت است.  این قسمت هم با بازگشت النا به زندگی اما نه به شکل یک انسان معمولی ادامه پیدا می‌کند. دو برادر همچنان در رقابت با یکدیگر برای تصاحب قدرت هستند و در این میان سه شخصیت اصلی باید با چالش‌های جدیدی مواجه شوند. این کتاب نیز با گویندگی نوتاش نیک‌نژاد در فیدیبو در اختیار علاقمندان به سری کتاب‌های خاطرات خون‌آشام قرار گرفته است. 

کم کم به پایان داستان هیجان انگیز خاطرات خون‌آشام نزدیک می‌شویم. فقط دو جلد دیگر تا انتهای این داستان هیجان‌انگیز باقی‌ مانده است. جلد ششم از سری کتاب‌های خاطرات خون‌آشام به اسم کتاب صوتی خاطرات خون‌آشام - جلد ششم اشباح سایه به اندازه جلدهای قبلی پرتعلیق و پرکشش است. دنیای تاریک شیاطین راه خودش را به دنیا باز کرده و لازم است النا برای پیداکردن کلید زندان پا به این دنیا بگذارد. در این کتاب‌ هم نویسنده با توانایی بی‌نظیر خود نبرد و عشق را در کنار هم آورده تا شنونده از تعلیق‌های پرکشش این داستان جذاب لذت ببرد. 

اما در کتاب پایانی از مجموعه‌ی هفت جلدی خاطرات خون‌آشام به اسم کتاب صوتی خاطرات خون‌آشام - جلد هفتم بازگشت نیمه شب شاهد پایان‌بندی جذابی برای این مجموعه هستیم. چالش‌های هر سه شخصیت همچنان ادامه دارد درحالی‌که بازگشت از دنیای تاریک شایطین عواقبی دارد که باید شخصیت‌های اصلی در قسمت پایانی با آن روبه‌رو شوند.