دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
ساختار عملیاتی تأمین مالی اسلامی از طریق انتشار سهام

ساختار عملیاتی تأمین مالی اسلامی از طریق انتشار سهام
درس‌هايی از سرمايه‌گذاری خطرپذير

نسخه الکترونیک ساختار عملیاتی تأمین مالی اسلامی از طریق انتشار سهام به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره ساختار عملیاتی تأمین مالی اسلامی از طریق انتشار سهام

آمارها نشان می‌دهد که ابزارهای تأمین مالی کوتاه‌مدت و با نرخ سود ثابت مانند مرابحه بیشتر از سایر ابزارها جهت تأمین مالی مورد اقبال بانک‌های اسلامی قرار می‌گیرد. در همین راستا توجیهات متفاوتی درباره علل توجه کمتر به روش‌های بلند مدت و مشارکتی ارائه شده است. این مطالعه درصدد است این مسئله را از طریق دقت در ساختار‌های عملیاتی موجود در مؤسسات مالی و نحوه پرداختن این مؤسسات به مسئله مدیریت ریسک مورد بررسی قرار دهد. به همین منظور از مفهوم مکمل بودن استفاده می‌نماییم. این مفهوم اشاره می‌کند که هر موسسه مالی دارای اجزاء مختلف و به هم پیوسته‌ای است که درصورت وجود هماهنگی‌های لازم بین این اجزاء، شرایط ایجاد تعادل در فرآیند مؤسسات را فراهم می‌کند. چنانچه هر کدام از این اجزاء مفقود باشد،‌ مؤسسه مورد نظر سودآور نخواهد بود و یا به‌زودی ساختار آن با مشکل جدی مواجه خواهد شد. به منظور دستیابی به الگویی که از طریق آن مؤسسات مالی بتوانند منابع مالی مورد نیاز خود را از طریق انتشار سهام تأمین کنند، ساز و کارهای مختلفی بررسی شده است که بر اساس این ساز و کارها، مناسبترین ساختارهای تأمین مالی با توجه به تحلیل ریسک‌های عملیاتی، نقدینگی و اعتباری ارائه شده است. این مقاله نشان می‌دهد که الگوی انتشار سهام منطبق بر فعالیت‌های بنگاه‌های سرمایه‌گذار خطرپذیر بوده و مناسبترین ساختار برای حداقل نمودن ریسک‌های موجود در فرآیند تأمین مالی می‌باشد. مهمترین شاخصه لازم برای موفقیت و رشد مؤسسات مالی اسلامی بر پایه سهام را می‌توان وجود نیروی انسانی ماهر در این مؤسسات دانست.

ادامه...

مشخصات ساختار عملیاتی تأمین مالی اسلامی از طریق انتشار سهام

بخشی از ساختار عملیاتی تأمین مالی اسلامی از طریق انتشار سهام

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره ساختار عملیاتی تأمین مالی اسلامی از طریق انتشار سهام