دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
راهبرد شبیه‌سازی و بازی جنگ در تصمیم‌گیری

راهبرد شبیه‌سازی و بازی جنگ در تصمیم‌گیری

نسخه الکترونیک راهبرد شبیه‌سازی و بازی جنگ در تصمیم‌گیری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره راهبرد شبیه‌سازی و بازی جنگ در تصمیم‌گیری

فرایند تصمیم‌گیری در هر سازمانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و براین اساس به دانش و تجربه کافی مدیران از فرایندهای کاری درضمن توان تجزیه و تحلیل، مسولیت پذیری و موقعیت شناسی مدیران نیاز دارد. این فرایند وقتی خاتمه می یابد که راه حل مورد رضایت در سازمان، حاصل گردد. به اعتقاد اغلب صاحب‌نظران تصمیم‌گیری یک هنر است و اتخاذ تصمیم مبتنی بر مبانی منطقی و اصولی، یک اصل مهم در همه تصمیمات بهینه به حساب می‌آید. لذا همواره متخصصان سعی می‌نمایند دانش خود را به حوزه‌هایی سوق دهند که تصمیمات در آن حوزه‌ها دارای قاعده بوده و ساختارمند باشند. حوزه‌هایی مانند شبیه‌سازی و بازی جنگ در این زمره قرار می‌گیرند چراکه دارای اصول و قواعدی خاص هستند و می‌توانند به عنوان ابزاری توانمندساز برای تصمیم‌گیری مدیران و تصمیم‌سازی کارشناسان مورد استفاده قرار گیرند. از سوی دیگر با توجه به اینکه تصمیم‌گیری یک الزام مدیریتی است، مدیران به سمت فرایندها و یا ابزاری می‌روند که بتوانند به کمک آن‌ها، کمترین ریسک و هزینه را داشته باشند. یکی از این فرایندها تکنیک شبیه‌سازی است که مدیران می‌توانند با استفاده از آن، عملکرد خود را تحلیل و فرایند تصمیم‌گیری را پیش‌بینی، مقایسه، بهینه‌سازی و تسهیل کنند. شبیه‌سازی یکی‌ از روش‌هایی است‌ که‌ برای‌ شناخت‌ وضع‌ موجود و بهبود عملکرد مدیران در فرایند تصمیم‌گیری سازمانی ابداع شده و یکی‌ از پرقدرت‌ترین‌ و مفید‌ترین‌ ابزارهای‌ تحلیل‌ عملکرد فرایندهای‌ پیچیده در‌ سازمان است و یک تصمیم‌یار سودمند محسوب می‌گردد. در این رابطه شبیه‌سازی به عنوان انعطاف‌پذیر‌ترین روش موجود در مدیریت تصمیم، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نظر به اهمیت تکنیک‌هایی مانند شبیه‌سازی و بازی جنگ در فرایند تصمیم‌گیری، مؤلفان برآن شدند تا در تألیف کتاب حاضر که مشتمل بر شش فصل است، به تشریح روش‌ها و الگوهای دو تکنیک موصوف بپردازند و ضمن تشریح هریک، کاربرد آن‌ها را در کمک به مدیران برای اتخاذ تصمیمات بهینه، تبیین کنند. در پایان نیز به عنوان فصل ششم چند نمونه از نرم‌افزارهای رایج که در شبیه‌سازی و بازی جنگ کاربرد دارند، توضیح داده شده است.

ادامه...

مشخصات راهبرد شبیه‌سازی و بازی جنگ در تصمیم‌گیری

  • ناشر انتشارات مناره
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۳۵,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.78 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۹۸ صفحه
  • شابک

بخشی از راهبرد شبیه‌سازی و بازی جنگ در تصمیم‌گیری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره راهبرد شبیه‌سازی و بازی جنگ در تصمیم‌گیری

عالی
در ۱۲ ماه پیش توسط احمد محمدی ( | )