دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
شفای قلب از راه دل

شفای قلب از راه دل

نسخه الکترونیک شفای قلب از راه دل به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی شفای قلب از راه دل

بسیاری معتقدند که می‌توان از روش‌های درمان شرقی مثل ماساژ درمانی و انرژی درمانی برای بهبود بیماری‌های ذهنی و جسمی سخت استفاده کرد. کتاب شفای قلب از راه دل نوشته‌ی دکتر مهمت آز، از آن دست کتاب‌هایی ست که برای بیماران قلبی راهکارها و راه‌حل‌های مفید و نوینی طبق این روش‌ها ارائه کرده است. خواندن این کتاب مبتکرانه و تاثیرگذار به بهبود و درمان بیماران قلبی کمک بسزایی خواهد کرد.

درباره کتاب شفای قلب از راه دل

شفای قلب از راه دل عنوان کتابی ست از دكتر مهمت آز با موضوع درمان جایگزین برای بیماری‌های قلبی. این کتاب را انتشارات نسل نو اندیش با ترجمه‌ی مرضيه زماني فروشاني منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است.

دکتر آز به عنوان جراح برجسته‌ی قلب، در این کتاب علم پزشکی را با متدهای سنتی شرقی پیوند زده است. او شرح و تفسیری کامل از کار خود ارائه می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان از طریق انرژی‌درمانی، هیپنوتیزم، ماساژ، موسیقی و آروماتراپی بیماری‌ها قلبی را درمان کرد. او در این کتاب تجربیات بیمارهای خود را برای خواننده بازگو می‌کند. بیمارهایی که بعد از عمل جراحی سخت پیوند قلب توانسته‌اند به کمک تمرینات ‌حرفه‌ای ورزشی و با تمرینات روانی و ذهنی وضع جسمانی خود را بهبود ببخشند.

داستان سلامتی و تندرستی بیماران دکتر آز در این کتاب به خواننده رضایت و قوت قلبی می‌دهد. طرح درمانی دکتر آز، طرحی مبتکرانه است که در آن ترکیبی از درمان شرقی و غربی وجود دارد. خواندن این کتاب به بیماران، پزشکان و همراهان بیماران این قدرت و امکان را می‌دهد تا در کنار بهره‌گیری از علم پزشکی و دستگاه‌های آزمایشی و تحقیقاتی از روش‌های درمانی مکمل مثل آروماتراپي، هيپنوتيزم، موسيقي، ماساژ و غیره برای درمان استفاده کنند.

درباره دکتر مهمت آز نویسنده کتاب شفای قلب از راه دل

دكتر مهمت آز جراح قلب و نویسنده‌ اهل ترکیه است. او بنيان‌گذار مركز درمان‌هاي مكمل در بيمارستان پرسبيترين Presbyterian در كلمبياي نيويورك است. دکتر آز در سال‌های اخیر در برنامه‌های سلامت تلوزیونی حضور پررنگی داشته است و در این برنامه‌ها به سوالات پزشکی مردم پاسخ داده است. دکترآز همچنین مبدع راهکارهای درمانی متفاوتی برای درمان بيماران قلبي بوده است.

او همانطور که در کتاب شفای قلب از راه دل به آن اشاره کرده است همواره در حال ابداع ابزارها و روش‌های نوین درمانی است. او به خوبی توانسته با ابتکار عمل چندین روش درمانی را تلفیق کرده و روش‌هایی غربی و شرقی برای بیماران خود تجویز کند.

نگاهی بر فصل‌های کتاب شفای قلب از راه دل

مقدمه

سرآغاز پیشرو در آخرین روش‌های پزشکی

1. بیولوژییک حمله قلبی

2. آهسته برانید! مراقب اسب‌های تک‌شاخ باشید

3. تکنولوژی، بی تکنولوژی

4 تصمیمات کارآگاه کروزوئه

5. مرد رنگین‌کمانی

6.آموزه‌هایی از وات پو

7. انتشار موج‌ها

8.خودت هم باید میل به شفا داشته باشی

9. انتخاب‌ها

10. درمان فراگیر

سخن پایانی

در بخشی از کتاب شفای قلب از راه دل می‌خوانیم

یکی از بزرگ‌ترین سؤالاتی که برای محققان آزمایشگاهی من مطرح است و به دنبال جوابی برای آن ‌اند، این است که انرژی درمانگری چطور و چگونه بر فعالیت سلولی مخصوصا بر سیستم ایمنی و سلول‌های سرطانی تأثیرمی گذارد؟ شاید پرسیدن این سؤال دور از عقل و مضحک به نظر برسد، ولی نخستین سؤال بسیار جزئی ما خیلی دلگرم‌کننده است. البته واضح است که در دنیای پزشکی مرسوم و یافته‌های آن حتی امکان وجود چنین چیز خارق‌العاده‌ای هم به عنوان انرژی درمانگری معمولا با ناباوری و بی‌اعتقادی همراه است. البته بیشترین دلیلش هم به خاطر تلاش برای اندازه‌گیری انرژی است که ادعا می‌شود از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود، ولی تا جاییکه در مقالات پزشکی غربی می‌توان جست‌وجو کرد، این روش با شکست مواجه شده است.

بخشی از علت این مسئله می‌تواند چنین باشد که هر نوع سیستم اندازه‌گیری برای آزمایش و بررسی انرژی

درمانگری به ناچار برخود انرژی که قرار است سنجيده شود، تأثیر می‌گذارد. در فیزیک به این اشکال اندازه‌گیری، اصل عدم قطعیت هایزنبرگ گفته می‌شود. در دهه ۱۹۲۰ میلادی، فیزیک‌دانان دریافتند که اگر ماهیت الکترون‌ها را براساس دافعه الکترون‌ها به الکترون‌های دیگر تعریف کنیم، مسیر این ذرات مورد بررسی نیز در اثر آن عملیات تحقیقاتی تغییر خواهد کرد. در نتیجه تکنیک‌های مستقیم اندازه‌گیری که برای بررسی میزان نیرو و توان انرژی درمانگری استفاده می‌شد، نیز ممکن است باعث درهم شکستن روش‌های انرژی‌درمانی شود که از آن‌ها برای بهبود بیماران استفاده می‌کردیم. به همین دلیل است که تصمیم گرفتیم برای اندازه‌گیری انرژی از مدل بیولوژیکی استفاده کنیم؛ نوعی کمک غیرمستقیم برای ارزیابی خاصیت حیاتی انرژی درمانگر فرانک هو  که انرژی درمانگر است و در چین دوره دیده است، به همراه سه درمانگر دیگر که دو نفر از آن‌ها سلول‌های سرطان سینه را که در محیط آزمایشگاهی به وجود آمده بودند، درمان کردند. فرانک خیلی تأكید داشت که می‌تواند روند رشد سلول‌ها را متوقف کند یا آن را کاهش دهد. البته، به میزان بسیار محدود، درحالی که سایر آن درمانگران فقط توانستند به نتایج جالب اما بسیار کم ثبات‌تری برسند. به نظر می‌رسید که فرانک توانسته است کاری متفاوت و دور از انتظار با این سلول‌های مهاجم و انفجاری انجام دهد. سونال شه، محققی متعهد که آینده روشنی پیش رویش است و در آزمایشگاه من فعالیت می‌کند، مسئول بررسی آزمایش‌هایی بود که برای فرانک و سایر درمانگران ترتیب داده بودیم.

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب شفای قلب از راه دل اثر مهمت آز بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی روانشناسی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات شفای قلب از راه دل

نظرات کاربران درباره شفای قلب از راه دل