پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
آشنایی با سازوکار ذهن و تسلط بر ذهن خویشتن

آشنایی با سازوکار ذهن و تسلط بر ذهن خویشتن
تفکر، احساس، خواستن، و معضل خرد‌گریزی

نسخه الکترونیک آشنایی با سازوکار ذهن و تسلط بر ذهن خویشتن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره آشنایی با سازوکار ذهن و تسلط بر ذهن خویشتن

خوب زیستن یعنی زندگی خردمندانه و اخلاقی. اما انسان به طبیعت خود نه خردمند است نه اخلاقی. گرایش طبیعی انسان‌ها این است که جهان را از دریچه‌ی تنگ منافع خود ببینند و بر همین اساس رفتار کنند. رشته‌های عصبی ما فقط درد و لذت خود ما را به مغزمان می‌رسانند نه مال دیگران را. چنین نیست که ما به‌خودی‌خود حقوق و نیازهای دیگران را در نظر بگیریم. درعین‌حال، این قابلیت بالقوه هم در انسان‌ها هست که خردورزی و اخلاق‌مندی را در خود بپرورانند و به متفکران ماهر و منصف بدل شوند. منتها لازمه‌ی چنین رشدی عبارت است از: ۱. درک سازوکار ذهن ۲. کاربست چنین درکی برای پرورش مهارت‌های فکری و عمیق‌ترْ اندیشیدن. این کتاب به مورد اول می‌پردازد، یعنی به دست دادن مفاهیم مقدماتیِ لازم برای درک ذهن، عملکرد آن، گرایش طبیعی‌اش به خردگریزی و درعین‌حال قابلیتش برای خردورزی. این کتاب برای کسانی است که مشتاقند قابلیت بدل شدن به انسانِ خردمندِ منصف را در خود بپرورانند، دغدغه‌ی این را دارند که رفتارشان چه تأثیری بر زندگی دیگران می‌گذارد، و جهانی عادلانه‌تر و انسانی‌تر می‌خواهند. کتابی است برای آن‌ها که می‌خواهند تفکرشان را تغییر دهند تا تصمیم‌های بهتر بگیرند، کیفیت زندگی و روابط‌شان را بهبود بخشند، و جهان‌بینی متعالی‌تری داشته باشند.

ادامه...

مشخصات آشنایی با سازوکار ذهن و تسلط بر ذهن خویشتن

  • ناشر نشر اختران
  • تاریخ نشر ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.1 مگابایت
  • تعداد صفحات ۶۰ صفحه
  • شابک

بخشی از آشنایی با سازوکار ذهن و تسلط بر ذهن خویشتن

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره آشنایی با سازوکار ذهن و تسلط بر ذهن خویشتن