Loading

چند لحظه ...
قواعد فقه خانواده

قواعد فقه خانواده

نسخه الکترونیک قواعد فقه خانواده به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره قواعد فقه خانواده

قواعد فقه-مدنی خانواده، مجموعه قواعدی هستند که مبنای برخی از قوانین و مقررات در حقوق خانواده قرار می‌گیرند. یا بنحوی در آن‌ها مؤثر واقع می‌شوند. از منظری قواعد فقه خانواده خود به دو دسته عام و اختصاصی تقسیم می‌گردند. مراد از قواعد عام، قواعدی هستند که علاوه بر حقوق خانواده، در دیگر معاملات یا عبادات نیز کاربرد دارند؛ مانند قاعده لا ضرر، لا حرج، شروط و غرور، در مقابل، قواعدی چون رضاع و فراش و...؛ که تنها در حقوق خانواده کاربرد دارند و قواعد اختصاصی خانواده تلقی می‌شوند. نگارنده در این نوشتار، مهم‌ترین قواعد عام خانواده و برخی رهیافت‌های کاربرد آن‌ها در حقوق ایران و همچنین بعضی از احکام و گزاره‌های ناظر به حقوق خانواده مانند «رجوع» و «الطلاق بید من اخذ بالساق» که ضابطه فقهی خانواده تلقی می‌گردند و شناسایی بسترهای کاربرد آن‌ها در خانواده که در مواردی امکان شکل‌گیری رویه قضایی را در موارد فاقد نص قانونی به دست می‌دهد و رهیافت‌های لازم برای تفسیر برخی قوانین را فراهم می‌آورد مورد بررسی تفصیلی قرار داده است.

ادامه...

مشخصات قواعد فقه خانواده

بخشی از قواعد فقه خانواده

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره قواعد فقه خانواده