Loading

چند لحظه ...
روابط دختر و پسر

روابط دختر و پسر

نسخه الکترونیک روابط دختر و پسر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره روابط دختر و پسر

تصور نوجوانان در مورد جنس مخالف و نیز طرز تلقی آنان در این مورد خاص، مسائلی را به وجود می‌آورد. گو اینکه برخی از پسران، داشتن دوست‌دختر را نوعی توفیق و قدرت اجتماعی تلقی می‌کنند. ازاین‌رو برای نشان دادن قدرت خویش، سعی می‌کنند به نحوی با دختری رابطه برقرار سازند دختران نیز داشتن رابطه با پسران را نوعی جاذبه به شمار می‌آورند. درعین‌حال اغلب دختران قصدشان از ایجاد رابطه با پسران، ازدواج است. برای اکثر قریب به ‌اتفاق دختران، دوستی و رابطه با یک پسر به هیچ رو یک دوستی معمولی نیست، بلکه این دوستی و رابطه در تصور و ذهن آنان همان چیزی است که قطعاً منجر به ازدواج خواهد شد. این تصور نادرست نوجوانان و نیز واقعیت‌های گوناگون موجود در جامعه ما، سبب شده است که نوجوانان و جوانانی که به طریق غیر مشروع و غیرمتعارف با فردی از جنس مخالف، رابطه دوستانه برقرار می‌کنند، آسیب ببینند. این آسیب هرچند متوجه دختر و پسر به‌طور توأمان است، لکن دامنه و شدت آن درباره‌ی دختران بیشتر است. دختری که حرمت و شأن خود را پایین می‌آورد و نسبت به پسری اظهار علاقه می‌کند و یا نامه و یا عکس به او می‌دهد، اینک با بی‌وفایی پسر و ترک وی، به‌شدت دچار سرخوردگی شده تا مرز افسردگی پیش می‌رود. این‌گونه دختران شأن و کرامت خود را آن‌چنان آسیب‌دیده می‌انگارند که از خود متنفر شده، پیوسته احساس بی‌ارزشی می‌کنند که این خود یک «آسیب روانی(۱)» برای دختر به شمار می‌رود. بسیارند دختران شاداب و سرزنده‌ای که در کوران چنین وقایعی، مسیر زندگی خود را به‌شدت تغییر می‌دهند باقی‌مانده عمر خویش را به همراه نوعی بیزاری از خود می‌گذرانند . بحث بر سر ارتباط بین دختر و پسر در جامعه ما، یک بحث ضروری برای حفظ سلامت فردی و اجتماعی در جامعه است؛ که لازم است این مطلب از زوایای گوناگون مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد. در جامعه نمی‌توان پرده‌ای ضخیم میان دو جنس کشید و آنان را از یکدیگر جدا ساخت، ازاین‌رو باید حدود ارتباط را برای نوجوانان ترسیم کرد. می‌باید شناخت صحیح از جنس مخالف را به آنان آموخت. می‌باید شیوه‌های برخورد با ایشان را به آنان یاد داد. می‌باید مفهوم عشق را به آنان تعلیم داد و قداست آن را برای آنان توضیح داد و آن را به‌صورت سپری برای حفظ کرامت و ارزش انسانی و الهی آدمی به کار گرفت. می‌باید هویت مردانه وزنانه را برای دختران و پسران جامعه ترسیم کرد، باید به آنان آموخت که دختر شایسته و زن مطلوب کیست و چه ویژگی‌هایی دارد. پسر و مرد مطلوب کیست و چه خصوصیاتی باید دارا باشد. باید در مورد شیوه‌های تعلیم و تربیت، در برخورد با گرایش‌ها و ارتباطات دختران و پسران با یکدیگر، تجدیدنظر کرد. باید شیوه‌هایی اتخاذ کرد که در عین جلوگیری از برقراری ارتباط غیرمتعارف و نامشروع بین دختران و پسران، از لغزش‌های آنان تغافل و چشم‌پوشی کرد و احساس بی‌کفایتی و پلیدی را در آنان ایجاد و تشدید نکرد.

ادامه...

مشخصات روابط دختر و پسر

بخشی از روابط دختر و پسر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره روابط دختر و پسر

من کتابو نخوندم اما وقتی داشتم توضیحات قسمت "درباره کتاب" رو میخوندم یه جمله دیدم که خواستم نظرمو راجبش بگم: "دختری که شأن خود را پایین می‌آورد و به پسری اظهار علاقه می‌کند یا به او عکس و گل می‌دهد." کی گفته اگه یه دختر به پسری اظهار علاقه کنه شأنش پایین می‌آد؟ همون‌طور که یه مرد میتونه اظهار علاقه کنه، یک زن هم میتونه و این اساسا برابری زن و مرد رو نشون میده. چقدر تاسف‌باره که تو ایران هنوز این فرهنگ جا نیوفتاده. #روشن‌فکر_باشیم وقتی این جمله رو خوندم خورد تو ذوقم و منصرف شدم که کتابو بخونم.
در ۴ هفته پیش توسط میترا صابونگر ( | )