Loading

چند لحظه ...
چرا می‌برید؟ چرا می‌بازید؟

چرا می‌برید؟ چرا می‌بازید؟
تحليل و روانشناسی معاملات در بورس سهام

نسخه الکترونیک چرا می‌برید؟ چرا می‌بازید؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره چرا می‌برید؟ چرا می‌بازید؟

رفتار مردم در بازار بورس، همان‌گونه که خوردن، نوشیدن و عادات جنسی حیوانات که امروزه در لابراتوارهای علوم روانشناسی مورد توجه بسیار قرار دارند، شایسته بررسی و مطالعه است. نوار کاغذی دستگاه نگارش بهای سهام در معاملات بورس اوراق بهادار درست مثل ابزارهای اندازه‌گیری در آزمایشگاه‌ها حاوی اطلاعات رفتاری مفیدی است. نحوه رفتار یک فرد هنگام خرید یا فروش سهام، سرنخهای بسیار روشنی پیرامون رفتارهای کلی وی در اختیارمان قرار می‌دهد. علاوه بر آن، اشتباهاتی که یک فرد عادی در گذشته انجام داده است، می‌تواند راهنمای او برای مواجه شدن با خطرات آینده باشد. جنبه دیگر اهمیت این مطالعه در آن است که تقریباً همه اقشار مردم در بازار حضور دارند و خرید و فروش سهام به بخشی از رفتار ما در عرصه مشارکت عمومی تبدیل شده است. امروزه‌ بورس‌بازی در بازار سهام جای گاوبازی اسپانیایی، نبرد گلادیاتورها در روم باستان و مسابقات نیزه بازی در مری‌انگلند را گرفته است. امروزه ما هیچ مسابقه ملی دیگری نداریم. گروهی از مردم به بیسبال علاقه دارند. دانشگاهیان شیفتۀ فوتبالند و ثروتمندان به بازی گلف و دریانوردی با قایق تفریحی علاقه‌مند هستند؛ اما از نه سال پیش که فعالیت پرسروصدای آقای کولیج شروع شد، در واقع مسابقه‌ای به جریان افتاد که همه مردم اعم از ثروتمند، فقیر، بیکار، کارگر و غیره در آن شرکت دارند. کافی است صبح به کارگزار خود تلفن کنید، چند صد سهام بخرید بدون آنکه از روی صندلی خود بلند شوید و ماجرای بزرگ آغاز می‌شود. سپس چیزی بیش از یک بحران موقتی لازم است تا تمام اینها را از سیستم خود پاک نموده و به یکنواختی کار روزانه بسنده کنیم. فرد سی.کلی فردی مناسب برای انجام چنین تحقیقی است. او علاوه بر یک نظریه‌پرداز بی‌نظیر سال‌هاست که سرگرم پژوهش در زمینه رفتار انسان و حیوان است. یک روز ممکن است او را حین مشاهده سگش ببینید، روز بعد هنگام مشاهدۀ فرزند دوستش و روز بعد هنگام مشاهده جماعتی که در صحنه یک آتش‌سوزی یا دفتر یک کارگزار گرد آمده‌اند. این قبیل مشاهدات از او فردی مطلع به ویژه در زمینۀ ضعف‌های فطرت بشری ساخته است. کتاب حاضر حاوی مطالب جالبی است که حقیقتاً مفیدند. خواندن این کتاب را به تمام کسانی که در اندیشۀ سرمایه‌گذاری یا خرید و فروش در بازار سهام هستند، توصیه می‌کنیم.

ادامه...

مشخصات چرا می‌برید؟ چرا می‌بازید؟

بخشی از چرا می‌برید؟ چرا می‌بازید؟

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره چرا می‌برید؟ چرا می‌بازید؟

دوازده صفحه کتاب ، سیزده هزار تومان !!!!! مگه جنگه؟!
در ۲ سال پیش توسط علی نوآئین ( | )
کتاب ۲۱۳ صفحه هست
در ۳ ماه پیش توسط محمد مهدی شیرانی ( | )
نکات جالبی برای رفتار شناسی بازار ذکر شده
در ۱ سال پیش توسط san...aei ( | )
سلام آقا پدارم اشتباه نوشته شده کتاب ۱۲۰ صفحه است
در ۲ سال پیش توسط مسعود گلشنی زاده ( | )