Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی پنگوئن‌ها پرواز نمی‌کنند کتاب صوتی

کتاب صوتی پنگوئن‌ها پرواز نمی‌کنند
۳۹ قانون نانوشته دیگر

نسخه الکترونیک کتاب صوتی پنگوئن‌ها پرواز نمی‌کنند به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نسخه نمونه کتاب صوتی پنگوئن‌ها پرواز نمی‌کنند را رایگان بشنوید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی پنگوئن‌ها پرواز نمی‌کنند

 درباره کتاب صوتی پنگوئن‌ها پرواز نمی‌کنند

کتاب صوتی پنگوئن‌ها پرواز نمی‌کنند:39 قانون نانوشته دیگر Penguins Can’t Fly، نوشته جیسون کوتکی یک کتاب انگیزشی است که به شما می‌آموزد برای خودتان زندگی را بسازید که از آن لذت ببرید.

این کتاب به شما می‌گوید دیگر وقتش رسیده تا از موقعیت فعلی و نامطلوبی که برایتان سخت و آزاردهنده است رهایی یافته و رویاهای بزرگ‌تری داشته باشید. این یک حقیقت غیرقابل انکار است که همه‌ی ما از شنبه‌ها متنفریم و همین‌طور بعد از غروب جمعه، افسردگی تمام شدن تعطیلات و شروع یک هفته‌ی طاقت‌فرسا را در خود احساس می‌کنیم، اما نویسنده در این کتاب به ما می‌گوید که در واقع شنبه‌ها بد نیست، بلکه این شغل ماست که ما را آزار می‌دهد. چون که ما از روند زندگی‌مان راضی نیستیم، پس از شروع و تکرار دوباره‌ی آن در یک هفته‌ی جدید هم رضایت نداریم. پس در اینجا باید کاری برای تغییر این وضعیت عجیب انجام دهیم. اولین کاری که باید انجام دهیم تغییر نگرش است. باید این حقیقت را بپذیریم که هیچ شغلی ایده‌آل نیست و هر شغلی مشقت و سختی‌های خودش را دارد و به زبانی ساده‌تر، هیچ چیزی به آسانی خوردن یک سیب نیست؛ بنابراین باید دیدمان را نسبت به شغلمان تغییر دهیم. برای این کار می‌توانیم یک لیست از نکات مثبت و دوست‌داشتنی شغلمان تهیه کنیم و به جای آن که هر روز یقه‌ی زمین و زمان را به دلیل نقاط منفی و بدی‌های شغلمان بگیریم، به آن لیست مذکور نگاهی بیاندازیم تا حس بهتری به آن پیدا کنیم. راه‌حل دوم که البته هوشمندانه‌تر و سخت‌تر است، این است که شغلتان را تغییر دهید. بروید به دنبال شغلی که دوستش دارید و به شما حس خوبی می‌دهد، البته حواستان باشد که بی‌گدار به آب نزنید. همه‌ی جوانب را در نظر بگیرید. رزومه‌ی شغلی خود را به مؤسسات و شرکت‌های مختلف مدنظرتان بفرستید یا در وقت‌های اضافه‌تان به تبلیغ یا مصاحبه درباره‌ی توانایی‌هایتان بپردازید و تا زمانی که از به دست آوردن شغل جدید و دلخواهتان مطمئن نشده‌اید، از کار فعلی‌تان کناره‌گیری نگیرید چرا که شغل فعلی‌تان هر چقدر هم که آزاردهنده باشد، بر بیکاری ارجحیت دارد. پس برای تغییر زندگی‌تان با نقشه و برنامه‌ریزی پیش بروید.

یکی از نکاتی که کتکی صریحا به آن اشاره دارد، این است که قوانین ساخته‌ی دیگران را که بر زندگی‌تان احاطه دارد با تمام قدرت بشکنید. این‌ها صرفا یک سری قوانین غیرقابل توصیف‌اند که اگر از همه‌ی کسانی که گیر آن‌ها افتاده‌اند دلیل وجود آن‌ها را بپرسید، با سکوتی مبنی بر نبود هیچ دلیل منطقی مواجه می‌شوید. در واقع همین قوانین عجیب‌اند که باعث مسخره شدن و تکراری شدن زندگی‌مان شده‌اند، پس به قول کتکی انتخابی را که می‌خواهید در روز آخر زندگی‌تان انجام دهید، انتخاب کنید.

نکته‌ی جالب درباره‌ی این کتاب این است که شما با خواندن خط به خط این کتاب شگفت‌زده خواهید شد، چون که کاملاً احساس هم ذات پنداری عجیبی با آن می‌کنید و می‌توانید هر صحنه از آن را که درباره‌ی قوانینی‌اند که بر زندگی همه‌ی ما احاطه دارند را در سکانس به سکانس زندگی‌تان ببینید! کتکی در این کتاب جمع‌وجور و کوتاه و با لحنی کاملاً ساده و دوستانه و گفتاری طنز آمیز، شما را ترغیب می‌کند تا رویاهای بزرگ‌تری را در سرتان بپرورانید و از همه مهم‌تر رویاهایتان را زندگی کنید! به قول خودش: زندگی تو مثل یک داستان کوتاه است، خوبش را درست کن.

کتاب صوتی پنگوئن‌ها پرواز نمی‌کنند نوشته جیسون کتکی را انتشارات کتاب‌سرای تندیس با ترجمه‌ی زهره زاهدی و روایت دلنشین هوتن شاطری پور و کامبیر خلیلی در اختیار علاقه‌مندان قرار داده تا نهایت لذت را از شنیدن این کتاب ببرند.

درباره جیسون کتکی

جیسون کتکی، نویسنده و گوینده‌ی حرفه‌ای برنامه‌های انگیزشی است که آثاری درباره‌ی همین موضوع نوشته است. او صاحب آثاری از جمله: رویای بزرگ، برنامه‌ی فرار، بازگشت کودکی، یو یو و ... است. او تمامی تلاش خود را در کتاب‌هایش می‌کند تا خواننده را ترغیب کند از دنیای ترسناک بزرگ‌سالی فاصله گرفته و کودکی خود را دوباره زندگی کند.

در بخشی از کتاب صوتی پنگوئن ها پرواز نمی کنند می‌شنویم

از وقتی مداد رنگی به دست گرفتید، به شما آموزش دادند داخل خطوط رنگ‌آمیزی کنید. اگر همواره داخل خطوط رنگ‌آمیزی کنید، بسیار شما را تحسین می‌کنند و قضاوتی که درباره‌ی شما دارند این است که هنرمندی با آینده و درخشان و در حال شکوفایی هستید. بچه‌هایی که مرتبا خارج اخر خطوط رنگ‌آمیزی می‌کنند؟ راستش، بهتر است حرفی از آن‌ها نزنیم.

وقتی در هنر رنگ‌آمیزی داخل خطوط مهارت پیدا کردید، باید مطمئن شوید که رنگ‌های مورد انتخابتان هم مناسب هستند. آبی برای آسمان، سبز برای درختان و این جور چیزها.

این‌ها همه یک پرده‌ی بزرگ خاکستری هستند. هیچ‌کدام از این چیزها جای پای شما را برای اینکه یک هنرمند واقعی بشوید سفت نمی‌کنند (در واقع عکس قضیه صادق است). واقعیت این است که این چیزها فقط به شما یاد می‌دهند خودتان را انطباق دهید.

انطباق دادن هدفی است که دولت‌ها برای شهروندانشان، کارخانه‌دارها برای کارگرانشان و معلم‌ها برای شاگردانشان در نظر دارند. از شما می خواهند از قوانین تبعیت کنید، کار را انجام دهید و بیضی های کوچک روی ورقهی امتحانی را پر کنید؛ و همه این کارها را بدوز اینکه زیاد سؤال کنید (و دلخواهشان این است که اصلا سؤال نکنید)، انجام دهید. متأسفانه در دنیای فعلی، دولت ها بزرگتر از آن شده اند که منافع خودشان را حفظ کنند، کارخانه ها در شرف ورشکستگی هستند و یک مدرک دیپلم بی ارزش تر از هر وقت دیگر شده است.

توانایی رنگ آمیزی کردن داخل خطوط، شاید آزمایش خوبی باشد برای اینکه معلوم شود بچه های خردسال تا چه حد توانسته اند حرکات ظریفشان را بهبود دهند. مشکل اینجاست که وادار شدن مداوم به رنگ آمیزی کردن داخل خطوط در کودکی، در روانمان می ماند. بسیاری از ما در تمام عمر این وادار شدن را با خود داریم.

این باعث می شود از خود بپرسید حالا که این شغل امن با درآمد کافی را دارید، آیا لازم است به سراغ آن شغل رؤیایی تان که خطراتی هم دارد بروید یا خیر، باعث می شود پیش از عملی کردن معرکه ترین افکارتان، مکث کنید. مانع می شود از اینکه از جهت های خاصی منحرف شوید یا از وضعیت موجود اجتماع زیادی دور شوید.

 

مشخصات کتاب صوتی پنگوئن‌ها پرواز نمی‌کنند

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی پنگوئن‌ها پرواز نمی‌کنند