دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
بهره‌‌وری دانش

بهره‌‌وری دانش

نسخه الکترونیک بهره‌‌وری دانش به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره بهره‌‌وری دانش

سازمان‌های امروز را سازمان‌های دانشی نام نهاده‌اند، زیرا در محیط جدید کسب‌‌وکار جهانی این دانش است که با افزایش انعطاف‌پذیری و سرعت عمل سازمان‌ها‌‌، قدرت آنها را برای همگامی با تغییرات محیط افزایش می‌دهند. منابع پویای دانش به دلیل برخورداری از ویژگی‌هایی چون تقلیدناپذیری‌‌، ماندگاری و اختصاصی بودن ‌می‌توانند سازمان را در مواجه با رقبا یاری دهند. دانش جدید به سازمان امکان ‌می‌دهد تا رویه‌ها و عملکردهای فعلی خود را بهبود بخشد‌‌، قابلیت‌ها و مزیت‌های خود را توسعه دهد و به شکلی مناسب‌تر از امکانات و منابع موجود بهره گیرد. از این رو بسیاری از سازمان‌ها برای پیشی گرفتن از رقبا‌‌، سرمایه‌های دانشی را نیز همسنگ دارایی‌های فیزیکی و مادی خود مورد توجه قرار می‌دهند و در کسب و حفظ چنین سرمایه‌هایی می‌کوشند. نکته مهم آن است که تنها کسب و حفظ دانش برای دستیابی به مزیت رقابتی بسنده نخواهد بود. برای دستیابی به نتایج مطلوب‌‌، دانش نیز چون دیگر سرمایه‌ها و دارایی‌ها باید به‌‌گونه‌ای بهره‌ور مورد استفاده قرار گیرد. از همین رو این کتاب به مبحث بهره‌وری دانش می‌پردازد و می‌کوشد ضمن ارائه تعریفی از این مفهوم‌‌، عوامل مؤثر بر بهره‌وری دانش و شیوه دستیابی به آن را نیز تا حد امکان مورد بررسی قرار دهد. در فصل نخست این کتاب به تبیین و تعریف‌‌‌ برخی از مفاهیم کلیدی مرتبط با موضوع پرداخته‌ایم. در فصل دوم تلاش شده است تا پیش از ورود به مباحث اصلی‌‌، زمینه آشنایی خوانندگان با مفهوم دانش به‌‌عنوان منبعی راهبردی و نقش آن در سازمان‌ها‌‌، فراهم آید. در فصل سوم ابتدا ابعاد مختلف مفاهیم «مدیریت دانش» و «سرمایه‌های نامشهود» را به شکل دقیق‌تر مورد مطالعه قرار داده‌ایم و سپس به تعریف مفهوم مدیریت دانش و ابعاد آن پرداخته‌ایم. تأثیر محیط سازمان بر اثربخشی فرآیندهای دانشی‌‌، مهم‌ترین موضوعی است که در فصل چهارم این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.فصل پنجم این کتاب به اهمیت و نقش دانشکاران و جایگاه ایشان در دستیابی به بهره‌وری دانش پرداخته و کیفیت و ویژگی‌های منابع انسانی دانشی را مورد بررسی قرار داده است. ششمین فصل این کتاب به رابطه میان سرمایه‌های فکری و بهره‌وری فعالیت‌های دانشی سازمان می‌پردازد. فصل هفتم این کتاب به بررسی مفهوم بهره‌وری دانش به‌‌عنوان فرآیند بروز نوآوری‌‌ پرداخته است و در نهایت‌‌، هشتمین فصل این کتاب به ارائه فرا روشی برای دستیابی سازمان‌ها به بهره‌وری دانش‌‌، پرداخته است. این فرا روش مشاورین سازمان را در طرح‌‌‌ریزی راه‌‌کارهایی عملی برای دستیابی به بهره‌وری دانش‌‌، یاری می‌دهد.

ادامه...

مشخصات بهره‌‌وری دانش

بخشی از بهره‌‌وری دانش

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره بهره‌‌وری دانش