Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن کتاب صوتی

کتاب صوتی توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن

نسخه الکترونیک کتاب صوتی توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نسخه نمونه کتاب صوتی توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن را رایگان بشنوید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۹,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن

کتاب صوتی توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن

کتاب صوتی توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن Knowing How To Love And Be Loved، نوشته رابرت هولدن، کتابی با موضوع روانشناسی است که به ما یاد می‌دهد چگونه در ابتدا خود را دوست داشته باشیم و در مرحله‌ی بعد چگونه به دیگران عشق بورزیم.

شاید برایتان جالب باشد که با گسترش علم و تکنولوژی، وجود هزاران هزار کتاب و نویسنده‌ی موفق، پیشرفت و ارتقای جوامع، اما تا به الان هیچ‌کس به طور جدی به مسئله‌ی عشق نپرداخته است. شاید یکی از دلایل آن بی‌ارزش دانستن آن از سوی عده‌ای است؛ اما عشق ابتدایی‌ترین خشت ساختمان روابط ماست. این روابط هم فقط محدود به روابط عاشقانه نمی‌شود، در واقع اگر عشق را فقط به روابط عاشقانه‌ی بین زن و مرد محدود کنیم، معنای گسترده و مقدس آن را ضایع کرده‌ایم. عشق همه چیز را در بر می‌گیرد، چه رابطه‌ی عاشقانه‌ی بین زن و مرد را، چه روابط اقتصادی و اجتماعی، چه رابطه‌ی با خود و چه رابطه‌ی با خدا را! عشق برخلاف تصور عموم، یعنی همه چیز.

رابرت هولدن در این کتاب سعی دارد تا به عشق از زاویه‌ای که تا به حال ندیده‌ایم، بنگرد. عشق یک توانایی ذاتی است، یعنی مثل انواع هنر و علوم مختلف نیازی به کسب کردن آن با خواندن کتاب‌های متعدد نیست. هر فرد اگر ذره‌ای با دقت به درون خود بنگرد، می‌تواند این گوهر وجودی را که از ابتدای آفرینش در وجودش قرار داده شده است ببیند. مهم‌ترین مانع عشق، ترس است، ترسی که از دوست نداشتن خود یا دیگران نشأت می‌گیرد. تا به حال دقت کرده‌اید که انسان زمانی که به گذشته‌اش فکر می‌کند و تمامی خطاها و اشتباهاتشان به یادشان می‌آید، غمگین می‌شوند، چرا؟ که در آن هنگام دیگر خود را دوست ندارند و از خود ناراضی هستند، این عدم رضایت موجب نوعی ترس در درونمان می‌شود که خود مهم‌ترین مانع عشق است.

نویسنده در کتاب صوتی توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن عقیده دارد که هر نوع خلأ و ایرادی که در زندگی و روابط ما وجود دارد، ناشی از درونمان است. چون ما به اندازه‌ی کافی خودمان را دوست نداریم، پس به تبع آن نمی‌توانیم دیگران را هم دوست بداریم و این گونه می‌شود که مشکل بر روی مشکل در زندگی‌مان به بار می‌آید. هولدن میگوید کیفیت رابطه‌ی شما با خودتان، کیفیت رابطه‌ی شما با هر چیزی را تعیین می‌کند.

در واقع عشق چیزی نیست که مرتبط با دین و مسلک کسی باشد. برای اثبات این حرف، می‌توان به این موضوع بسنده کرد که هدف اصلی آفرینش انسان عشق است. مهم‌ترین رسالتی که تمامی پیامبران ادوار تاریخ داشته‌اند، محبت و عشق بوده است. فرض کنید اگر عشق مهم‌ترین دغدغه و هدف سربازان، معلمان، رئیسان، رهبران و دیپلمات‌های دنیا می‌شد، همه‌ی ما در دنیایی زندگی می‌کردیم که نه بحثی از ثروت و قدرت در آن جای داشت و نه صحبتی از نژاد و رنگ و دین، همه فقط و فقط به سمت یک مقصد و هدف حرکت می‌کردیم و آن‌هم عشق بود.

مهم‌ترین مشکل انسان این است که از کودکی عشق را به او یاد نداده‌اند، همیشه عشق را در پستو و در لا به لای چندین پارچه و پوشش قرار داده‌اند تا مبادا آن را یاد بگیرد. در مدرسه تا بوده سخن از معادلات دو مجهولی و نظریه‌ی نسبیت و فعل و مفعول بوده، اما هیچ‌وقت درس عشق را نداده‌اند و هیچ وقت شاگردان در دنیا مرید عشق نبوده‌اند، چه در مدرسه و چه درصحنه‌ی خود زندگی؛ برای همین است که همه‌ی ما یک جای زندگی‌مان جای خالی عشق را احساس می‌کنیم.

رابرت هولدن در کتاب صوتی توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن سعی دارد تمامی راه و روش‌های گذشته را کنار زده و یک‌چیز را به ما بیاموز و آن‌هم تنها و تنها عشق است. به قول خود او عشق سرنوشت شماست، این هدف زندگی شماست، این کلید سعادت و تحول جهان است.

کتاب صوتی توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن را انتشارات جیحون با ترجمه‌ی علی هداوند و روایت دلنشین افشین اعتمادی در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است تا از شنیدن آن نهایت لذت را ببرند.

درباره رابرت هولدن نویسنده‌ی کتاب صوتی توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن

رابرت هولدن متولد 1965، روانشناس، نویسنده و مجری انگلیسی است که در سمینارها، کارگاه‌ها و برنامه‌های زیادی شرکت کرده تا خوشبختی و عشق را به همه بیاموزد. او صاحب آثاری از جمله خوشبختی اکنون، هوش موفقیت، شاد باشید و... است. کتاب صوتی توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن یکی از آثار موفق اوست که الهام‌بخش افراد زیادی در سراسر جهان بوده است.

در بخشی از کتاب صوتی توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن می‌شنویم

روزی فرزندانمان دوست داشتن را در مدرسه یاد می‌گیرند. در کلاس‌های عشق و اعتماد به نفس شرکت خواهند کرد. به معنی «دوستت دارم» پی می‌برند. یاد می‌گیرند به ندای قلبشان گوش کنند و دلگرم و امیدوار شوند تا شادی‌هایشان را پی بگیرند. اگر پدر و مادرها به فرزندانشان کمک کنند تا مفهوم دوست داشتن و دوست داشته شدن را یاد بگیرند، کاری طبیعی کرده‌اند. بزرگ‌ترها فقط با خواندن رمان‌های عاشقانه و تماشای فیلم‌های سینمایی قانع نخواهند شد؛ آن‌ها به جست‌وجوی دوستانی خواهند پرداخت که علاقه‌مند به دوست داشتن واقعی هستند و دلشان می‌خواهد مردان و زنانی مهربان و با محبت شوند.

روزی، هریک از جوامع سیارةی ما، به اهمیت عشق و دوستی پی خواهند برد و به آن احترام خواهند گذاشت و به نکوداشت اهمیت آن خواهند پرداخت. سیاست بدون عشق و محبت چیزی کهنه است. رهبرانی که ارزش‌های مبتنی بر دوست داشتن مانند خدمت کردن و دلسوزی را مدنظر قرار می‌دهند و بیان می‌کنند، به خاطر بصیرت، شهامت، و توانایی شخصیتشان انتخاب می‌شوند. اقتصاددانان به جهانیان خواهند آموخت که پول بدون دوست داشتن مؤثر نخواهد بود. آنان خط مشی اقتصاد مبتنی بر دوست داشتن را به ما ارائه خواهند داد که گرسنگی و فقر را ریشه‌کن می‌کند و به ما کمک می‌کند تا وفور نعمت و آزادی واقعی را تجربه کنیم.

روزی، تمامی متخصصان بزرگ، دوست داشتن را در برنامه‌های درسی آموزشی و ارزش‌های اساسی خواهند گنجانید. پزشکان بیماران خود را با عشق و محبت درمان خواهند کرد، و روانشناسان دوست داشتن را به بیماران خود خواهند آموخت. فیزیکدان‌ها به ما خواهند آموخت که جدایی، «پندار و توهمی دیداری» است و یگانگی است که واقعیت دارد. زیست شناسان به ما خواهند آموخت که بقای گونه‌ها بستگی به همیاری و تشریک‌ مساعی دارد، نه رقابت و مبارزه. معماران و حقوقدان‌ها به ما کمک خواهند کرد که جامعه‌ای بر اساس عشق و محبت بنا کنیم و بوم شناسان (طرفداران محیط‌زیست) نشانمان خواهند داد چگونه سیاره‌ی خود را بیشتر دوست بداریم.

روزی، مذاهب بزرگ، خدای مطلق عشق و دوستی بدون چشمداشت را خواهند داشت و کاری نمی‌کنند که مردم از خدا واهمه داشته باشند. دیگر، به اسم خدا، ما را به جنگ نمی‌کشانند. عالمان الهیات و فلاسفه، انسان شناسان و ملحدان، به خاطر مهر و محبت، اختلافات خود را کنار می‌گذارند و به ما یاد خواهند داد که دوست داشتن از ترس نیرومندتر است. به ما خواهند آموخت که تنها عشق واقعی است و نهایتا کلید روشن بینی و رشد و تحول ما عشق است. و تمام مدت، هنرمندان عصر ما برایمان ترانه‌های عشق و دوستی می‌خوانند و با نمایش‌های مهرآمیز خود ما را سرگرم خواهند کرد.

مشخصات کتاب صوتی توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن