Loading

چند لحظه ...
کتاب رازهای رهبری موفق

کتاب رازهای رهبری موفق

نسخه الکترونیک کتاب رازهای رهبری موفق به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب رازهای رهبری موفق

آیا رهبری متفاوت از مدیریت است؟ من معتقدم که چنین تفاوتی وجود دارد. یک شرکت، رهبری منصوب می‌کند تا به واسطه او بتواند آرمان‌های خود را تحقق بخشد. این فصل با تبیین چنین آرزوها و توقعاتی شروع می‌شود. سپس طیفی از رفتارهایی را بررسی می‌کنیم که برای یک رهبر لازم است:گاهی باید دستور داد؛ در موقعیت دیگر، فروتنی صادقانه‌ای پیشه کند؛ همچنین، در صورت لزوم بتواند رویکرد درستی برای بازگرداندن تیم به اثربخشی سابق آن در پیش گرفت. تئوری‌های رهبری را می‌توان در همه جا از جمله اینترنت، کتاب‌ها، تلویزیون و... یافت. اما اجازه دهید برای لحظه‌ای تئوری‌های کارشناسان را نادیده بگیریم و به اصول مراجعه کنیم. آنچه شرکت از شما می‌خواهد را در نظر بگیرید. با وجود این، آن‌ها مسئول پرداخت حقوق شما هستند. شرکت‌ها از رهبران خود توقعاتی دارند، من اعتقاد دارم چنین انتظارات و توقعاتی را می‌توان در موارد زیر گنجاند: ۱. دیدگاه آینده‌محور داشته باشید و پیش‌بینی کنید که آینده چگونه به‌نظر خواهد رسید؟ آیا می‌توانید تصور خود را با صدای بلند برای دیگران توصیف کنید؟ چه چالش‌هایی در این آینده وجود خواهد داشت؟ ۲. تعیین کنید که چگونه تیم یا اداره شما باید خود را در مواجهه با این آینده مهیا و مجهز کند. ملزومات و نیازهای آتی چه خواهند بود؟ به چه منابعی نیاز خواهد بود؟ به چه چیزهایی نیاز ندارید؟ یا چه نیازهایی نخواهید داشت؟ ۳. این آینده انتزاعی را به واقعیت تبدیل کنید و آن را به صورت نتایج، چالش‌ها و وظایف توصیف کنید. نقاط عطف و مراحل برجسته و حیاتی مسیر سفر بلندمدت خود را فراهم کنید. «ما باید تغییری پیدا کنیم که در رؤیا و ذهن خود داریم.» ۴. این آینده و مسیر آن را برای تیم خود توصیف کنید. به‌ طور مفصل موفقیت مورد انتظار و معهود آینده و فلسفه آن را به اشتراک بگذارید و امکان آگاهی اعضای تیم یا سازمان‌تان را از آن فراهم کنید. به آن‌ها مسیر سفر و نقاط مهم آن را نشان دهید و تجسم آن را برای‌شان آسان سازید. اطلاعات و نظرات آن‌ها را راجع به این آینده موعود به‌دست آورید. ۵. به تیم خود برای تحقق این آینده‌ی مطلوب انگیزه دهید. قلب‌ها و ذهن‌ها را برای تلاش در جهت این مقصد به‌عنوان مسیر مقدر تیم، قانع کنید. اعضای تیم باید نه تنها به لحاظ فکری بلکه به‌طور عاطفی و احساسی متعهد شوند. ۶. با اقدامات واقعی و ملموس موافقت کنید. اهداف کلی را به اهداف عینی‌تر و قابل‌اندازه‌گیری تبدیل کنید. تیم باید مسئولیت این سفر را بین همه اعضای خود تقسیم و همه را در آن سهیم نماید. اکنون تیم نقشه‌ای دارد و زمان حرکت به سوی هدف و اجرای این نقشه است. ۷. اطمینان حاصل کنید که افراد در مسیر درست قرار گرفتند. شما باید تضمین کنید که تلاش‌های همه افراد در مسیر درست به‌کار گرفته می‌شوند. شما جلوتر یا عقب‌تر حرکت نمی‌کنید؛ همه باید با هم در این کاروان حرکت کنند.

ادامه...

مشخصات کتاب رازهای رهبری موفق

  • ناشر نشر ترنگ
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۱۸,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.78 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۵ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب رازهای رهبری موفق

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب رازهای رهبری موفق