Loading

چند لحظه ...
کتاب اصلاح الگوی مصرف

کتاب اصلاح الگوی مصرف
چرا؟چگونه؟

نسخه الکترونیک کتاب اصلاح الگوی مصرف به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۱۰,۷۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب اصلاح الگوی مصرف

در این کتاب که حاصل کار یک پژوهش کتابخانه‌ای است، در فصل اول در مورد مبانی نظری مصرف، الگوی مصرف و اصلاح الگوی مصرف توضیحاتی ارائه گردیده است. در فصل‌ دوم مصرف و الگوی مصرف در قرآن و کلام معصومین بررسی و عوامل مؤثر و بازدارنده در اصلاح الگوی مصرف از دیدگاه اسلام بررسی شده است. در فصل سوم زمینه‌های اسراف و پیامدهای عدم اصلاح الگوی مصرف در کشور در زمینه‌های مختلفی همچون سوخت، انرژی، آب، برق، کالاهای اساسی و سرمایه انسانی و مدیریت و... تا نظام حمل و نقل و بازرگانی کشور مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته و اشکال‌ها و نواقص و ناکارآمدی‌هایی که در این زمینه‌ها به‌عنوان نمونه‌ای از دیگر زمینه‌های ناکارآمدی که در فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور وجود دارند، معرفی گردیده‌اند. در فصل چهارم عوامل مؤثر بر مصرف و الگوی مصرف بررسی و الگوی پیشنهادی جهت بررسی عوامل مزبور معرفی شده است. در فصل پنجم پیشینه و پیش‌نیازهای اصلاح الگوی مصرف در کشور بررسی و به قوانین صرفه‌جویی انرژی در برخی کشورهای جهان، جهت اصلاح الگوی مصرف به‌عنوان نمونه‌ای از اقدام‌های انجام شده در دنیا برای بهره‌گیری بهینه از منابع ملی اشاره شده است و در ادامه عوامل فرهنگی مؤثر بر راه‌کارهای اصلاح الگوی مصرف از نگاه اسلام معرفی و بررسی شده‌اند، و در انتها و در فصل ششم نقش اجزای مختلف جامعه برای اصلاح الگوی مصرف بررسی و راه‌کارهایی برای اصلاح الگوی مصرف توسط افراد، خانواده‌ها، مدیران و مسئولان جامعه، سازمان‌ها و دولت ارائه و در پایان نیز برای انجام پروژه‌های پژوهشی در آینده در زمینه اصلاح الگوی مصرف پیشنهادهایی ارائه شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب اصلاح الگوی مصرف

بخشی از کتاب اصلاح الگوی مصرف

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب اصلاح الگوی مصرف