Loading

چند لحظه ...
کتاب دجاجه

کتاب دجاجه
دانشنامۀ جهان اسلام

نسخه الکترونیک کتاب دجاجه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب دجاجه

دَجاجه از صورتهای فلکی نیمکرۀ شمالی آسمان. دجاجه را به‌صورت پرنده‌ای در حال پرواز تصور کرده‌اند. اما دربارۀ اینکه این صورت نماد چه پرنده‌ای است در تمدنهای مختلف اختلاف‌نظر وجود دارد، چنان‌که آن را مرغ (ماکیان)، عقاب یا قو دانسته‌اند.در دورۀ اسلامی، صوفی آن را طائر (پرنده) و دجاجه (مرغ) نامیده،اما ابوریحان بیرونیآن را چون بطّی (مرغابی) گردن‌دراز و پرگشاده وصف کرده‌است. واژۀ عربی دجاجه از ریشۀ د ج ج، به معنی حرکت آهسته با گامهای نزدیک یا جلو و عقب‌رفتن است.

ادامه...

مشخصات کتاب دجاجه

بخشی از کتاب دجاجه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب دجاجه

آخه ۱۵ صفحه ده تومان؟!!
در ۸ ماه پیش توسط محمد جواد ( | )
تمامی این دانشنامه تو سایت بنیاد دائرة المعارف موجوده به صورت رایگان. این کارها دزدی است. اون هم به صورت مضاعف. چرا که بنیاد سی سال از بودجه عمومی کشور تغذیه شده و حالا یکی برداره سر خود بفروشه و پول بگیره. پناه بر خدا. از جهل کسی که شاید نداند این ها به رایگان قابل دسترسی است سوء استفاده میکنید. شأنتان همین است که قورباغه ات را قورت بده بفروشید.
در ۸ ماه پیش توسط سید احسان حسینی ( | )
فاز این کتاب چیه؟ چرا اسم این رو گذاشتید کتاب؟ کل این دانشنامه یکجا بصورت الکترونیکی ده‌هزار تومن می‌ارزه ولی در مورد چهار صفحه از اون که تمام مطالبش تو نت قابل دسترسیه، قیمت عجیبیه!
در ۸ ماه پیش توسط hamex ( | )