Loading

چند لحظه ...
کتاب شناخت پوشاک ایرانی زنان

کتاب شناخت پوشاک ایرانی زنان
زیبایی و کارکرد

نسخه الکترونیک کتاب شناخت پوشاک ایرانی زنان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۷,۲۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب شناخت پوشاک ایرانی زنان

کارکرد هویتی پوشاک برای هر فرد، گروه و جامعه، امری بدیهی است و به شیوه‌های گوناگون ارتباطات فردی و اجتماعی و ابراز هویت منجر می‌شود. امروزه هویت زنان و دختران ایران با استفاده از پوشاکی که بازار جهانی بر آنان عرضه می‌کند، دم‌به‌دم در حال تغییر و گرایش به هویتی فرهنگی است که پوشاک مذکور، برآمده از آن است. نادیده‌ انگاشتن این واقعیت و غفلت از اهمیت اساسی کارکرد فرهنگی پوشاک موجب شده است تا معمولاً عامل هویت‌یابی‌های جدید در میان زنان، صرفاً رسانهها و تبلیغات فرهنگی خارجی دانسته شود و برای مقابله با آنها نیز راه‌کارهای سلبیِ صِرف در نظر آید؛ در حالی که ویژگی‌های ذاتی هر نوع پوشش، فارغ از منشاء عرضه و ترویج آن می‌تواند به دلالت‌های هویتی متفاوت منجر شود. در کتاب پیش رو که بر تولید دانشی کاربردی اهتمام دارد، مؤلف بر آن بوده است تا دریابد که پوشاک ایرانی زنان در جغرافیای فرهنگی ایران بزرگ از یک‌سو و جغرافیای طبیعی ایران معاصر از سوی دیگر از چه شاخصه‌های هویتی برخوردار است؟ این پرسش ازآن‌رو است تا دریابیم که در بازتولید پوشاک‌ ایرانی برای زنان امروز ایران بر اساس الگوهای هویتی ایرانی و اسلامی، چه اصولی را باید مد نظر قرار داد.

ادامه...

مشخصات کتاب شناخت پوشاک ایرانی زنان

بخشی از کتاب شناخت پوشاک ایرانی زنان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب شناخت پوشاک ایرانی زنان