Loading

چند لحظه ...
کتاب آموزش و ارزشیابی راهبردهای حل مساله

کتاب آموزش و ارزشیابی راهبردهای حل مساله
ویژه‌ی آموزگاران و والدین دانش‌آموزان دوره‌ی ابتدایی

نسخه الکترونیک کتاب آموزش و ارزشیابی راهبردهای حل مساله به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۷,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب آموزش و ارزشیابی راهبردهای حل مساله

شورای ملّی معلمان ریاضی آمریکا و کانادا (NCTM)(۵)، دیدگاه‌های جدید آموزش ریاضی را این‌طور مطرح کرده است: «تمام دانش‌آموزان یاد بگیرند تا برای ریاضی ارزش قایل شوند، یعنی به کارایی و اهمیت ریاضی در جریان زندگی و در پرورش ذهن و اندیشه پی ببرند، تمام دانش‌آموزان بتوانند ارتباطات ریاضی‌گونه برقرار کنند و ریاضی‌گونه استدلال کنند و نسبت به ریاضی قدردانی داشته باشند تا بتوانند به قابلیت‌ها و توانایی‌های خود در انجام ریاضی اعتماد پیدا کنند و در نهایت، توانایی حل مسأله‌های ریاضی را کسب کنند.» با توجه به دیدگاه‌ شورای ملی معلمان، اهداف را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد؛ الف ـ دانش‌آموز، «خواندن» ریاضیات را یاد بگیرد تا بتواند بهتر استدلال کند یعنی: ۱ـ مفاهیم اساسی را که مبنای فهمیدن ریاضیات است درک کند. ۲ـ یاد بگیرد که این مفاهیم را ابتدا با به‌کار بردن کلمه‌ها و سپس با به‌کار بردن علامت‌ها بیان کند. ۳ـ بتواند روابط میان این مفاهیم را دریابد. ب ـ دانش‌آموز به «انجام» ریاضیات توانا شود و در به‌کار بردن علایم ریاضی و مفاهیم و در انجام دادن محاسبات ذهنی و حدس و تخمین زدن کمیت‌ها در حد زندگی روزمره مهارت پیدا کند. ج ـ خواندن مسأله (به مفهوم واقعی آن) و اقدام به حل آن ما را به سومین هدف آموزش ریاضیات، راهنمایی می‌کند که همانا «پیشرفت در حل کردن مسأله» است. زیرا برای حل کردن مسأله دانش‌آموز باید: ۱ـ همه‌ی مفاهیم و مهارت‌هایی را که قبلاً یاد گرفته است به خاطر آورد؛ ۲ـ از عناصر جدید توصیفی که با آن روبه‌رو شده است آگاه باشد؛ ۳ـ استعداد تربیت شده‌ای داشته باشد که بتواند از همه‌ی این دانستنی‌ها برای حل کردن مسأله استفاده کند. وظیفه‌ی آموزگار و والدین جهت‌دادن به حس کنجکاوی و تشویق کودکان به تفکر در حل مسائل ارزشمند است. آموزگاران باید دانش‌آموزان را تشویق کنند به این که دانش ریاضی را که در حال یادگیری هستند در توسعه‌ی روند حل مسائل و طرح مسائل قابل بحث به‌کار گیرند، همچنین با دانش جدید، چگونگی بازنگری و انعکاس نظریات خود را در حل مسائل فراگیرند.

ادامه...

مشخصات کتاب آموزش و ارزشیابی راهبردهای حل مساله

بخشی از کتاب آموزش و ارزشیابی راهبردهای حل مساله

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب آموزش و ارزشیابی راهبردهای حل مساله